Wielka księga heraldyki

978-83-247-0100-1
historia, heraldyka, herb, godło
historia
Łukasz Kuć

Wyjątkowe, zawierające ponad 900 ilustracji, kompendium wiedzy o heraldyce światowej i polskiej. Czym jest herb? Jaka jest jego budowa? W jaki sposób łączy się herby po mieczu i po kądzieli? Do czego się je stosuje? Na czym polega specyfika heraldyki polskiej? Autorzy opowiada-ją o istocie, historii i współczesnym rozwoju heraldyki. Wyjaśniają symbolikę herbów rodowych, państwowych, korporacyjnych, kościelnych czy wojskowych w różnych częściach świata.

rasilio | 2015-09-23
Przeczytana: 2010 rok