Orsza 1514

Wydawnictwo: Bellona
831109134X
historia
czytelnik

Bitwa z wojskami moskiewskimi, która rozegrała się 8 września 1514 na polach Orszy w ziemi witebskiej, była jedną z największych batalii ówczesnej Europy. Wygrana przez stronę polsko-litewską, podobnie jak wiele innych, nie została wykorzystana ani militarnie, ani politycznie. Batalia pod Orsza odbyła się w fascynującej epoce. To okres wielkich przemian w uzbrojeniu i co za tym idzie, także w sztuce wojennej krajów europejskich. W wyniku tych procesów wykształciła się staropolska sztuka wojenna, która swoja świetność osiągnie w XVII w.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl