Przyspieszony kurs kreatywności

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Szkoła obalania stereotypów i zakorzenionych przekonań 150 ćwiczeń na kreatywność Eureka na każdy dzień: skąd czerpać nowe pomysły Pięć filarów twórczego myślenia: kultura, techniki, rozwój osobisty, energia umysłu i zabawa Najbardziej kreatywny jest umysł dziecka. Jednak dojrzewając, zapominamy o krainie czarów i godzimy się na to, co oferuje rzeczywistość. Dlaczego tak jest? Presja społeczna dławi w człowieku twórczy potencjał. Panuje przekonanie, że lepiej się nie wychylać. W szkole uczono nas, by podawać odpowiedzi podręcznikowe, a nie te, które sami moglibyśmy odkryć. Tymczasem ludzie wykorzystujący wrodzoną moc tworzenia są rzadkim i poszukiwanym gatunkiem przedsiębiorców, menedżerów i specjalistów. Przyspieszony kurs kreatywności jest podzielony na 30 lekcji: po jednej na każdy tydzień nauki. Przygotuj się na naukę i jednocześnie zabawę. Trening twórczego myślenia nie jest uciążliwy ani żmudny. Autorzy książki, doświadczeni trenerzy i konsultanci, pokazują, jak postrzegać rzeczywistość w nowy, pełniejszy sposób. Docieranie do sedna spraw: rozkładanie trudnych problemów na czynniki pierwsze Ćwiczenie wyobraźni i abstrakcyjnego myślenia Twórcza komunikacja: spoglądanie na problemy oczami innych ludzi Szkoła myślenia przestrzennego Metody wybierania najlepszych pomysłów Techniki dopracowywania pomysłów Sposoby znajdowania alternatywnych rozwiązań Kreatywne myślenie jest warunkiem prosperowania, a ta książka -treningiem kreatywności.

| 2012-03-18
kaśka | 2011-07-04