ABC modlitwy. Wzniecanie ognia wewnętrznego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Mateusza
PRAYER PRIMER Przejście do zakupów
978-83-924003-2-5
religia
abyaby

Z Przedmowy Kiedy jesteśmy początkujący w jakiejkolwiek ważnej dziedzinie naszego życia, to zawsze potrzebujemy pomocy: czy to w nauce, czy w myśleniu, czytaniu, pisaniu, czy też w obcowaniu z innymi ludźmi. Najistotniejsza ze wszystkich czynności ludzkich, obcowanie z Bogiem, nie może być tu wyjątkiem. Elementarz modlitwy ma na celu pomóc początkującym w modlitwie. W szczególności kierujemy...

Z Przedmowy

Najistotniejsza ze wszystkich czynności ludzkich, obcowanie z Bogiem, nie może być tu wyjątkiem. Elementarz modlitwy ma na celu pomóc początkującym w modlitwie. W szczególności kierujemy go do ludzi, którzy w jakiś sposób odczuwają, że łączność z Bogiem powinna mieć co najmniej ważne miejsce w ich życiu ale jeszcze nie są pewni czym jest modlitwa i jak się do niej zabrać.

W książce tej spróbuję zachować przejrzystość i prostotę szanując jednak inteligencję czytelnika. Proszę nie interpretować pojęcia: "początkujący" jako niewykształcony. Człowiek może mieć doktorat z jednej dziedziny i być nowicjuszem w innej. Mimo iż będziemy unikać skomplikowanego języka akademickiego, nasz tekst będzie jednak wymagał refleksyjnego rozważania tak ze strony młodych jak i starszych a także tych w wieku średnim. Przedmiot naszego rozważania jest jednocześnie nieskomplikowany i głęboki.
(z okładki)

shamrock | 2012-12-26