Twoje zdrowie seksualne

2024-03-27
2024-03-27
Aleksandra Kondrat
seks zdrowie

Okładka książki Diagnostyka laboratoryjna w dietetyce Karolina Orywal, Lucyna Ostrowska, Ewa Stefańska
Diagnostyka la... Karolina Orywal, Lu...
Okładka książki Osteopatia w praktyce. Proste ćwiczenia dla zdrowego układu mięśniowo - szkieletowego, które uwolnią cię od chorób i bólu Torsten Liem, Christine Tsolodimos
Osteopatia w p... Torsten Liem, Chris...
Okładka książki Endometrioza. Nie taka Twoja uroda Dorota Olanin, Anna Paluszak, Piotr Rubisz
Endometrioza. ... Dorota Olanin, Anna...
Okładka książki Endokrynoseksuologia Robert Krysiak, Marek Krzystanek
Endokrynoseksu... Robert Krysiak, Mar...
Okładka książki Opieka nad pacjentem z ilościowymi zaburzeniami świadomości Anna Baranowska, Elżbieta Dróżdż-Kubicka, Elżbieta Krajewska-Kułak, Beata Janina Olejnik
Opieka nad pac... Anna Baranowska, El...
Okładka książki Medycyna przedszpitalna w przypadkach klinicznych. LPR i TOPR Robert Gałązkowski, Marcin Kowalski
Medycyna przed... Robert Gałązkowski,...

Książka, którą powinien przeczytać absolutnie każdy! Żałuję że będąc nastolatką nie trafiła mi taka w ręce!
Ile razy zastanawiałaś się nad zadaniem jakiegoś pytania swojej mamie, ginekolożce ale nie zrobiłaś tego np wstydząc się?
Ja będąc młodsza zdecydowanie zbyt często nie pytałam, a wiedzę czerpałam od koleżanek czy też z gazetek. Na szczęście czasy się zmieniły i powstają takie książki jak ta.
Znajdziesz w niej odpowiedzi na wszystkie krępujące pytania, a także takie o których może jeszcze nie pomyślałaś. Napisana przystępnym językiem to absolutny must have dla każdej dojrzewającej osoby ❤🌺

"Twoje zdrowie seksualne" to krótki przewodnik zawierający sporo porad i wskazówek na temat seksu, orgazmu, antykoncepcji, planowania ciąży etc.
Książka zawiera 69 - if you know what i mean - rozdziałów, które pomagają lepiej poznać i zrozumieć ciało kobiety. Krótko, zwięźle i na temat. Autorka jest doświadczoną ginekolożką, więc wiedzę w temacie na pewno ma.
Jakie są moje odczucia? Większość tego co przeczytałam, już wiedziałam - ale ja jestem stara lama już, więc wiecie. Ośmielę się wysnuć teorię, że książka mocno pomogła by mężczyznom! No i zdecydowanie każdej kobiecie, szczególnie nastolatkom, które dopiero poznają swoje ciało i o wiele rzeczy wstydzą się zapytać.
Napisana prostym, zrozumiałym językiem. Na pewno pomocna dla wielu.
Polecam.

Jakie są moje...

✯Współpraca Reklamowa @wydawnictwomuza ✯

Dzisiaj przychodzę do was z książką, dzięki której dowiedziałam się wiele istotnych kwestii w związku z moim ciałem. System szkoły jest bardzo ubogi w tych kwestiach, a ta krótka książka pomogła mi wiele zrozumieć.

Książka ma kilka rozdziałów i każdy z nich zawiera wiele potrzebnych i dobrze oraz fajnie opisanych. Krótka lektura, ale za to wiele można z niej wywnioskować o nas i naszym ciele. Jest wyjątkowo wartościowa!

Rozdziały, które znajdziecie w książce:
✯ Świat tam na dole
✯ Zdrowie podczas miesiączki
✯ Pragnienie, suchość i sztuczne członki
✯ Jak zaplanować rodzinę
✯ Myśląc o ciąży

Książce znajdziecie też, jako eBook na legimi. Naprawdę warto po nią sięgnąć i zapoznać się z tymi tematami, może okazać się, że tak jak ja nie wiedzieliście o czymś, co akurat znajduje się w tej książce.

✯Współpraca Reklamowa @wydawnictwomuza ✯

“Twoje zdrowie seksualne” to książka, która ma ambicję być przewodnikiem po kobiecej seksualności i zdrowiu. Autorka, Kate White, jest ginekolożką i dzieli się swoją wiedzą w 69 przystępnych sekcjach, które mają na celu oświecenie czytelniczek na tematy często pomijane w codziennych rozmowach. Ogromnie chciałabym Wam ją polecić, ale z pewnych powodów niestety nie mogę.

Zacznijmy od minusów, oto parę z nich:
😔 Zawarte w niej informacje są kontrowersyjne i można powiedzieć, że wątpliwej skuteczności.
😳 Stosunek przerywany jest w niej przedstawiony jako „bezpłatna i łatwa dostępna, nie wymagająca recepty ani późnych nocnych wypraw do apteki” metoda antykoncepcyjna.
🤯 Antykoncepcja hormonalna wg autorki nie wpływa na zdrowie i nie zagraża płodności.
🙄 Brak chociaż wspomnienia o metodach termicznych, objawowo-termicznych, które są skuteczną alternatywą dla antykoncepcji hormonalnej oraz nieingerującą w gospodarkę hormonalną.
🫣 Wiele podanych informacji może wprowadzać w błąd i nie jest zgodnych z najnowszą literatura naukową.
🫢 Nie jest to pozycja dla konserwatywnych czytelników.

Książka ma również pewne atuty 😉:
👍🏻 Jest napisana prostym i zrozumiałym językiem, co sprawia, że jest dostępna dla szerokiego grona odbiorców
👍🏻 Pomocne sugestie dotyczące obserwacji cyklu oraz baza przydatnych pytań, które można zadać na wizycie u ginekologa.
👍🏻 Ma piękne i zachęcającą okładkę.
👍🏻 Niektóre informacje przedstawione w książce, są zgodne z najnowszymi publikacjami naukowymi.

Twoje zdrowie seksualne” to książka, która może służyć jako wprowadzenie do tematów zdrowia seksualnego, jednak osobiście nie poleciłabym jej osobie wkraczającej w dorosłość. Decyzje, czy mimo wszystko sięgniecie i przeczytacie zostawiam Wam moi Kochani.

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od @wydawnictwomuza (współpraca reklamowa)🩷.

Przeraża mnie, że żyjemy w XXI wieku, a temat seksu wciąż jest tematem tabu. Przeraża mnie, że nastolatkowie, aby dowiedzieć się czegoś na jego temat czerpią wiedzę z Internetu (często pornografii),a w szkołach i domach nie mogą uzyskać w temacie seksu i zdrowia seksualnego należytej pomocy. Dlatego cieszy mnie, że powstaje coraz więcej książek na ten temat. Jednak czy nastolatkowie chcą po nie sięgać? To już inny temat 🙄

"Twoje zdrowie seksualne" autorstwa Kate White to książka, która powinna znaleźć się na półce każdej nastolatki. Autorka, która jest ginekologiem prowadzi Czytelniczkę (bo to głównie do kobiet skierowana jest ta książka, chociaż uważam, że mężczyźni także powinni wiedzieć jak funkcjonuje kobiece ciało, aby nas lepiej zrozumieć ;)) przez 69 krótkich tematów związanych ze zdrowiem seksualnym, higieną intymną, planowaniem rodziny, antykoncepcją, czy ciążą.

Autorka w dość lekkiej i przestępnej formie przekazała ogrom wiedzy, która pomaga lepiej zrozumieć własne ciało i wnosi coś wartościowego do życia. Dla mnie była to wiedza, którą posiadałam i lektura nie wniosła zupełnie niczego nowego do mojego życia. Niemniej jednak sądzę, że każda nastolatka wyciągnie z niej wiele wartościowych lekcji. Ogromny plus za to, że White umieściła w książce zbiór pytań, które warto zadać swojemu lekarzowi oraz na co zwrócić uwagę w naszym codziennym życiu co nie zawsze jest takie oczywiste, gdy dopiero poznajemy swoje ciało.

Minus za to, że niektóre tematy, które w mojej ocenie są dość ważne zostały tutaj wyłącznie muśnięte, a niektóre z przedstawionych rozwiązań trudno odnieść do polskich realiów. Niby zostało to zaznaczone nie mniej jednak pozostaje jakiś niedosyt i brak konkretnych rozwiązań.
Natomiast ogromny minus jest za uznanie, że stosunek przerywany jest jak najbardziej ok jeżeli chodzi o antykoncepcję. Dosłownie nóż otwiera mi się w kieszeni jak czytam takie brednie. Owszem, wspomniane jest, że stosunek musi być wykonywany w odpowiedni sposób i, że w preejakulacie mogą znajdować się plemniki, ale summa summarum to i tak super sposób…

Podsumowując „Twoje zdrowie seksualne” to całkiem udana pozycja dotycząca seksu i zdrowia seksualnego. Może nie zgadzam się zwłaszcza z jedną rzeczą, ale i tak książka ta może być wybawieniem dla nastolatków i ich rodziców, którzy obdarowując tą książką swoje pociechy mogą mieć pewność, że zdobędą rzetelną wiedzę, którą przyswoją bez najmniejszego problemu. Oczywiście jest to tak naprawdę książka dla każdego, kto chce zgłębić bądź uzupełnić swoją wiedzę dotyczącą życia intymnego. 𝗣𝗢𝗟𝗘𝗖𝗔𝗠!

Jest to poradnik dla kobiet w każdym wieku. Informacje podzielne są na kilkanaście krótkich podrozdziałów. Tematy związane są głównie ze zdrowiem, higieną intymną czy chociażby planowaniem rodziny. Atutem tej książki jest to, że autorka dodaje krótkie lecz treściwe podsumowanie wszystkich faktów i zbiór pytań, które warto zadać ginekologowi podczas wizyty. Ale też są pytania dla czytelników, na które odpowiadamy zgodnie z własnym sumieniem.
~
Każdy z poruszanych tematów jest krótki ale zawiera wszystkie podstawowe ale najważniejsze informacje. Chociaż nawet dorosła kobieta może coś się więcej dowiedzieć bo niestety ale wiele z nas niestety bagatelizuje niektóre oznaki chorobowe i leczy się "na własną rękę".
~
Książka jest na jeden wieczór. Czy znalazłam w niej jakieś ciekawostki? Hmm trudno stwierdzić bo każdy ma indywidualna wiedzę na poszczególne tematy. Jedna osoba wie wiecej druga mniej więc ciekawostki to po prostu kwestia osobista.
~
Książka napisała lekkim i zrozumiałym dla każdego językiem, może nie dowiedziałam się dużo więcej niż wiedziałam do tej pory. Książka będzie idealnym prezentem dla kobiet nastoletnich, bo to one dopiero poznają swoje ciało. A wiele nastolatek po prostu boi się rozmawiać na tematy związane ze zdrowiem seksualnym z lekarzem ginekologiem a nawet z własną matką.
~
Książka jest źródłem wiedzy, aczkolwiek ze stwierdzeniem przez autorkę, że stosunek przerywany jest dobrą metodą antykoncepcji to wprowadza w błąd czytelniczki. Autorka udowadnia, że edukacja seksualna może być prowadzona w sposób odpowiedzialny a przede wszystkim przystępny dla każdego. Więc jak macie jakąś dorastająca kobietę w swoim otoczeniu a chcecie pokazać jej jak ważne jest zdrowie seksualne to ta książka jest właśnie tym czego szukasz.

Dziękuję wydawnictwu Muza za egzemplarz ♥️

Przyjaciółko, siostro lub osobo z pochwą - oto książka, którą serio warto przeczytać! Zajmie Ci to maksymalnie trzy godziny, a będzie to wartościowa wiedza, która przyda Ci się w codziennym życiu.

"Twoje zdrowie seksualne" autorstwa Kate White to pozycja, która zasłużyła na stałe miejsce na mojej półce z książkami. Autorka-ginekolożka, prowadzi czytelnika przez zawiłości zdrowia seksualnego kobiet, rozprawiając się z mitami i nieporozumieniami, które mogą wpływać na postrzeganie własnego ciała, relacji intymnych oraz wielu różnorodnych problemów.

Zachwyciło mnie to, jak autorka zdołała zebrać ogrom wiedzy w tak przystępnej formie. Książka składa się z pięciu części, z których każda koncentruje się na konkretnym aspekcie zdrowia seksualnego. Każdy rozdział to mini-lekcja ułatwiająca zrozumienie własnego ciała. Od miesiączek, przez antykoncepcję, po życie seksualne – każdy temat jest tu omówiony z szacunkiem i zrozumieniem. Znajdziemy tu również bezcenne rady, propozycje pytań do zadania naszemu lekarzowi oraz wskazówki, na co zwrócić uwagę w codziennych rozterkach.

Co istotne, książka ta jest skierowana do szerokiego grona odbiorców – niezależnie od wieku, płci, orientacji seksualnej czy doświadczenia seksualnego. Bez względu na to, gdzie znajdujesz się na ścieżce poznawania własnej seksualności, ta książka ma dla Ciebie coś wartościowego. "Twoje zdrowie seksualne" jest jak otwarte okno na świat kobiecego zdrowia, o którym często zapominamy lub boimy się rozmawiać.

Mały minus ode mnie - nie wszystkie informacje były dla mnie nowością. Nie ukrywam jednak, że sama posiadam sporą wiedzę na temat zdrowia intymnego - zostało to niestety spowodowane tym, że przez lata wielu lekarzy nie potrafiło mi pomóc. Miejscami brakowało mi też zanurzenia w niektóre problemy, które są niezwykle istotne, a tu zostały tylko muśnięte. Dodatkowo kilka przedstawionych rozwiązań trudno zastosować w polskich realiach, natomiast zostało to w wielu miejscach odnotowane i zaznaczone.

Podsumowując, w dobie informacyjnego chaosu, gdzie mitom seksualnym nadal udaje się przenikać do naszych domów, książka Kate jest jak światełko w tunelu. Udowadnia, że edukacja seksualna może być prowadzona w sposób odpowiedzialny, oparty na faktach i przystępny dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o swoim ciele i o tym, jak dbać o swoje zdrowie seksualne. Dla każdej początkującej osoby, która dopiero szuka odpowiedzi w meandrach zdrowia intymnego - polecajka.

Książka jest podzielona na 69 krótkich tematów w których znajdziemy informacje związane z zdrowiem, higieną intymną oraz planowaniu rodziny. Dodatkowo autorka dodaje krótkie podsumowanie najważniejszych faktów oraz zbiór pytań, które warto zadać swojemu ginekologowi. Każdy z tematów jest naprawdę krótki i zawiera tylko podstawowe informacje, które czasami są przedstawione dość ogólnikowo, więc jest to raczej książka dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kobiecym zdrowiem. Przyznam szczerze, że przeczytałam ją w jeden wieczór i po skończeniu pojawiła się u mnie myśl „to już koniec?”, a wraz z nią lekkie rozczarowanie ponieważ liczyłam, że przeczytam tutaj jakieś „ciekawostki” z których dowiem się czegoś nowego albo poszerzę swoją wiedzę. Tymczasem spędziłam przy książce bardzo dobrze czas, ponieważ jest napisana lekkim i prostym językiem, ale nie wniosła nic nowego do mojego życia. Myślę, że ta książka będzie natomiast bardzo dobrą bazą dla nastolatek, aby poznać lepiej swoją kobiecość i zachęcić do zgłębiania wiedzy. Dlatego myślę, że to będzie książka idealna dla nastolatek, które wkraczają w okres dojrzewania ponieważ znajdą tutaj chociaż podstawowe i najważniejsze informacje dotyczące pytań które najczęściej nurtują w takim wieku, a niekoniecznie mają z kim porozmawiać lub nie są pewne czy zaczerpnięta wiedza jest prawidłowa.

Wydaje się być szkodliwa. Niektóre informacje są okej, ale jednocześnie Pani twierdzi, że stosunek przerywany jest w porządku jako metoda antykoncepcji…

• Naukowe
  • Moje własne
  • Nauka

Dodaj cytat z książki Twoje zdrowie seksualne