Kapelusz zawsze zdejmuję ostatni

Wydawnictwo: Siedmioróg
83-7162-151-5
Beata M

Kapelusz zawsze zdejmuję ostatni to książkowy debiut Marty Fox (1992), który do dziś cieszy się ogromnym powodzeniem. Po jego publikacji krytycy przykleili Marcie Fox - obecnie autorce wielu głośnych książek - etykietkę "odważnej pisarki erotycznej". Aby od niej uciec, zaczęła pisać powieści dla młodzieży, dzięki którym zdobyła popularność i zyskała miano "odważnej pisarki młodzieżowej". Kapelusz... stał się inspiracją do wystawienia przez teatr Wizji Plastyki i Ruchu "IOTA" spektaklu pod tym samym tytułem.

Monika | 2011-08-02
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 10 sierpnia 2011

Nudnawa...

marcysia-1983 | 2018-03-14
Przeczytana: 14 marca 1999

Czytałam ją jako nastolatka i rzeczywiście pamiętam do tej pory, że to był całkiem odważny erotyk. Poza tym nic a nic...Ani bohaterów, ani fabuły...Ale książka musiała być dobra, bo do dziś pamiętam, że bałam się, że mama zobaczy, co ja tam czytam ;)

buziaczek197 | 2018-04-22
Przeczytana: kwiecień 2018

Pierwsza książka Pani Marty :) bardzo fajnie się czytało i nie był to erotyk jakiś niesmaczny. Właśnie ta książka jest napisana z tak zwaną klasą. Jeden z lepszych erotyków gdzie człowiek nie miał ochoty odłożyć książki na bok. Tylko bohaterowie są troszeczkę mdli bo jakoś ich nie zapamiętałam, ale w tej książce znajdziemy również poezję. Najważniejsze dla mnie jednak jest w tej książce to, że bohaterowie czytali. Każdy z nich czyta i w tych krótkich opowiadaniach każdy bohater czyta inną.

"- Czy należy pani do kobiet, pod którymi most potrafi się załamać wyłącznie dlatego, że na niego weszły, do tych, co szlochają, gdy wspomną los loteryjny, na który właśnie padło pięć milionów, a który dopiero co leżał na wystawie?
- Cortazar, "Gra w klasy", rozdział 1, strona 21 - powiedziała rozbawiona"

Katherina87 | 2012-11-21

Kapelusz zawsze zdejmuję ostatni to książkowy debiut Marty Fox (1992), który do dziś cieszy się ogromnym powodzeniem. Po jego publikacji krytycy przykleili Marcie Fox - obecnie autorce wielu głośnych książek - etykietkę .odważnej pisarki erotycznej". Aby od niej uciec, zaczęła pisać powieści dla młodzieży, dzięki którym zdobyła popularność i zyskała miano .odważnej pisarki młodzieżowej". Kapelusz... stał się inspiracją do wystawienia przez Teatr Wizji Plastyki i Ruchu .IOTA. spektaklu pod tym samym tytułem.

Moje pierwsze (chyba wczesnogimnazjalne) zetknięcie z literaturą erotyczną. To był szał. Dziewczyny z mojego rocznika wyrywały sobie jedyny biblioteczny egzemplarz. Zapisy w bibliotece na prawie cały semestr. Pamiętam, że chowałyśmy się po szkolnych kątach i czytałyśmy na głos pikantne fragmenty. Młodzieżowe książki pani Fox też pochłaniałam, ale ta była wyjątkowa. Kurcze, chyba idę wypożyczyć...

kinia84p | 2012-03-27
Na półkach: Przeczytane, Z młodych lat

czytałam to mają jakieś 16 lat i później aż wstyd mi było oddać książkę do biblioteki ;) ale była świetna, pani Marta pisze doskonale, zawsze zazdrościłam jej talentu

Karolina | 2011-07-10

Jakiś czas temu ta książka była w bibliotece w której bywam w dziale dla dzieci

Sylwia | 2017-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2017

Dla mnie książka nudna...

bee85 | 2018-07-07
Przeczytana: 17 czerwca 2018