Płomień pasji

religia
RTCK
2023-07-13
2023-07-13

Szczerze powiedziawszy to trudno mi powiedzieć nawet o czym była ta książka, bo na pewno nie o pasji... Dużo ogólników.

Nie jest to może rewolucyjna książka dla osoby która wie że można żyć z pasją, nie mniej- czyta się bardzo przyjemnie. Jest kilka nawiązań do Pisma Świętego odnośnie pasji które dają nowe spojrzenie. O.Wojtek potrafi w sposób prosty opisywać to co myśli, więc czytelnik nie zmęczy się czytaniem :)
W komplecie do książki kupiłam też ćwiczenia, jestem ciekawa jak uzupełnią treści

Recenzja także na mojej stronie: www.PozaLogika.pl oraz IG: @dariusz_0k

Pasja kojarzy się z jakimś naszym hobby, czymś co zgłębiamy by być coraz lepszym, co nas interesuje i pochłania. Książka dominikanina Wojciecha Jędrzejewskiego mówi o innej "pasji" - o wewnętrznym ogniu, który potrafi nas ożywić, gdy czujemy się wypaleni, gdy czujemy coś jest nie tak, jakbyśmy chcieli, gdy tak pędzimy aż nagle stajemy żeby pomyśleć. Owa "pasja" to coś, co nas wewnętrznie tworzy, a na co musimy zwrócić uwagę. Tu autor przypatruje się "żarowi", "blaskowi" i "ciepłu", jest też o "letniości", całość okraszona przykładami z Biblii.

Książka może być iskrą, która rozpala płomień, daje początek. Taka iskra jest słowo, Biblia, która wielokrotnie mówi o świetle i światłości. Tym światłem jest mądrość, jest spotkanie z Bogiem, jest nasza tożsamość, pasja, życie, sposób życia i nasze wnętrze. Autor snuje refleksje o spotkaniu ze Słowem i o przemianie za sprawą tej relacji. Jest tu wiele wspólnych punktów z inną książką wydaną przez RTCK - z "Ruchomymi schodami", gdzie progres był powiązany z pewnym cofnięciem się, podjęciem decyzji, przemyśleniem punktu wyjścia ponownie by ruszyć i zmienić życie. Książka składa się z treściwych refleksji, podrozdziałów w obrębie głównych zagadnień, jest inspiracją do zmian, nie jest to jednak tylko samorozwojowa lektura nakierowana wyłącznie na zmianę zachowań, ale także otwierająca na relację z Bogiem poprzez spotkanie choćby w słowach Biblii, czerpanie ze światła Słowa Bożego. Swoje miejsce znajduje tu też relacja z innymi ludźmi, których po prostu potrzebujemy i którym też i my jesteśmy potrzebni. Autor pojęcia samorozwojowe umiejętnie łączy z wiarą. Z zawartych tu treści można dojść do jeszcze jednego wniosku: że w tym wszystkim chodzi też o to, by się powierzyć i zaufać Bogu, a wtedy zacznie się także zmieniać życie.

Książkę wzbogaciłem o specjalny kurs video oraz o ćwiczenia praktyczne, dla których książka jest jakby punktem wyjścia - takim zbiorem teoretycznym, który dopiero trzeba wypraktykować. Kurs zawiera krótkie omówienie 16 ćwiczeń zawartych w dodatkowo dostępnej do zakupu publikacji, są to ćwiczenia coachingowe z emocji oraz z relacji do drugiego człowieka, do siebie, są też ćwiczenia religijne ukierunkowane na Boga.

Recenzja także na mojej stronie: www.PozaLogika.pl oraz IG: @dariusz_0k

• AWay
  • Religijne
  • Biblioteka
  • Samodzielne
  • Duch

Dodaj cytat z książki Płomień pasji