Modliszka

Agata Gwóźdź Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2023-05-22
2023-05-22

Książka naprawdę mnie zaskoczyła, choć muszę przyznać, że starałam się nie narzucać sobie żadnych oczekiwań, bo jeszcze nie czytałam tego gatunku. Uważam, że autorka całkiem nieźle połączyła wątek romantyczny z erotyką. Nie miałam wrażenia, że erotyka jest większą częścią tej książki, choć finalnie mogę przyznać, że było jej sporo. Czytając możemy szybko zauważyć pewien powtarzający się w wielu romansach motyw. Łobuz kocha najbardziej.

Wiktor jest bogatym i wpływowym podrywaczem, a przynajmniej za takiego uważa go główna bohaterka. Oczywiście pod jej wpływem diametralnie się zmienia. Nadal często pokazuje swoją dominującą stronę, ale coraz bardziej zbliża się do potulnej owieczki. Szczerze mówiąc chyba nie mam odnośnie niego żadnego stanowczego zdania. Uważam, że był potrzebny w tej fabule, ale jakoś jego postać mnie nie kupiła.

Główna bohaterka to Paulina.. I to tutaj zaczynają się schody. Już od początku działała mi na nerwy, ale chyba ze względu na to, że to po prostu nie mój typ człowieka. Była pewna siebie, dominująca, ale to wszystko było tylko maską. Była twarda, nieustępliwa i mam wrażenie, że miała problem z łączeniem wątków. Wszystko rozumiała nie tak jak było trzeba. Jednak trzeba przyznać, że tytuł perfekcyjnie pasuje do jej charakteru i postepowania.

Uważam, że książka jest niezła. Czytało się ją szybko i przyjemnie (mimo mojej niechęci co do głównej bohaterki). Zauważyłam też, że autorka dość często używa kilku sformułowań, ale to dopiero początek jej kariery. Niemniej jednak uważam, że zarówno autorce, jak i książce warto dać szansę!

#dobrywieczór, #zaczytani!

#Walentynki już pojutrze. W powietrzu i biblioteczce czuć romansowy vibe, więc z całego serducha polecamy powieść:

Tytuł: „Modliszka”
Autor: Agata Gwóźdź
Wydawnictwo: Wydawnictwo Novae Res.

Główną bohaterką tej historii jest studentka medycyny – Paulina. Kiedy ściąga kitel zamienia się w rasową uwodzicielkę, której nie oprze się żaden mężczyzna. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że dziewczyna wzięła sobie za punkt honoru, by przenieść męskie centrum dowodzenia … ze spodni (a w zasadzie spod bokserek ) do głowy 😉 W tym celu nie zawaha się użyć najostrzejszej kobiecej broni. Jeńców też nie bierze.
Swoje poglądy na temat męskiej samczości weryfikuje dopiero, gdy poznaje wrażliwego Aleksandra. Mężczyzna urzeka ją swoją uczciwością. Jednak w tym samym czasie na horyzoncie pojawia się dawno nie widziany znajomy z czasów szkolnych – Wiktor. Którego z adoratorów wybierze Paulina? Czy ich intencje są szczere? Czy tytułowa #modliszka znajdzie miłość? Tego dowiecie się z lektury …

Tajemnicza okładka z zielonymi deseniami, na której widnieje prosty, aczkolwiek zagadkowy tytuł przykuwa uwagę czytelnika, ale nie zwiastuje fabularnej petardy jaką zastajemy w jej gęsto zadrukowanym wnętrzu. Pod zmysłową romantyczno- erotyczną otoczką, kryje się miękka, grząska istność. Ta wciąga czytelnika niczym bagno – lepkie, mokre od traum, przykrych doświadczeń, nadużyć, nielegalnych biznesów, skłaniając raz po raz do refleksji nad wpływem przeżyć i urazów na ludzką psychikę.

Agata Gwóźdź nie serwuje nam mdląco słodkiej historyjki, z której wyskakują serduszka, amorki czy inne kupidyny. Swoimi oddziałującymi na wyobraźnię opisami, dolewa przysłowiowej oliwy do ognia i przyprawia o dreszcze, wybuchy gorąca tudzież ekscytację. Jej pióro (mimo debiutu) jest wprawne i plastyczne. Kreśli wyraziste, aczkolwiek estetyczne krągłości i wypukłości – nie tylko w przypadku liter 😉

Autorka nie stroni od trudnych tematów. Żongluje romansem, erotyką, wątkami kryminalnymi , obyczajowymi i psychologicznymi. Choć to wymagające zadanie, gładko mu sprostała.

Na uwagę zasługuje także kreacja bohaterów – kompleksowa, przemyślana i spójna. Każda z postaci została wyposażona w takie cechy, które nie tylko popychają fabułę do przodu, ale także wywołują emocje u czytelnika. Te nie zawsze będą pozytywne, bo niektórzy doprowadzą Was do szału. Dzięki temu nie wieje nudą!

Agata Gwóźdź mimo młodego wieku bardzo poważnie i uczciwie podeszła też do prezentowanych przez siebie treści. Na swoim profilu świadomie zaznaczyła, że po książkę powinny sięgać dojrzałe emocjonalnie czytelniczki.

Wszystkim tym, którzy chcą więcej dowiedzieć się na temat powieści i osoby autorki, polecam zapoznanie się z wywiadem, który znajdziecie na naszym facebookowym profilu.

#dobrywieczór, #zaczytani!

Tytuł: „Modliszka”
Autor: Agata Gwóźdź
Wydawnictwo: Wydawnictwo Novae Res.

Nie byłabym sobą, jakbym na początku nie napisała, że okładka jest totalnie bombowa. Przepiękna, z odcieniem zieleni, przyciągająca wzrok, po prostu doskonała.
Lecz nie tylko okładka, fabuła ani trochę nie odstaje i jest równie zaskakująca, nieprzewidywalna, przemyślana, ze smacznymi scenami erotycznymi, których jest tutaj sporo. Autorka nie bała się również poruszyć trudnego tematu.
Tytuł idealnie pasuje do naszej bohaterki. Modliszka jako owad jest drapieżna, czasami zjada samca, jeśli warunki nie sprzyjają. Nasza bohaterka odzwierciedla charakter owada. Za wszelką cenę chce dać nauczkę wszystkim samcom. Dlaczego? Tu tkwi tajemnica, która sięga pewnych traum z dzieciństwa, które mocno zakorzeniły się w niej, mało tego zniszczyły ją w pewnym sensie. To spowodowało, że stała się jak ta modliszka.
Jednak czasami można się mocno przeliczyć. Ktoś może nas przejrzeć i wykorzystać naszą broń przeciwko nam.
Trójkąt zatoczył koło. Plany zmieniają się, gdy w grę wchodzi serce. Czy jej plan dojdzie do skutku? Czy uczucie będzie miało wielką moc?
Książka ,,Modliszka" Agaty Gwóźdź pożera nas z każdą stroną. Ja nie mogłam się od niej oderwać. Pióro autorki zdecydowanie i pewnie wkracza na rynek czytelniczy. Czekałam na nią długo i było warto. Nie zawiodłam się. Bardzo się cieszę, że autorka mimo dużej ilości erotyzmu, poruszyła również trudny temat, z którym zmagać się może nie jedna młoda dziewczyna. Emocji tutaj nie brakuje. Nic nie odrzuca, za to wszystko przyciąga. Takie debiuty bardzo lubię. Brawa dla Ciebie Agato. Czekam na kolejną książkę❤️

Paulina uważa, że może mieć każdego faceta, wielu potrafi uwieść a później zostawić na pastwę losu w takich okolicznościach, które sprawiają jej największą satysfakcję.
Gdy poznaje Aleksandra, mężczyznę, który jest uprzejmy, stylowy i przede wszystkim delikatny, postanawia zmienić odrobinę w swoim życiu.
Jednak to właśnie Wiktor, przyjaciel z dawnych lat niespodziewanie wtargając do jej codzienności zmienia dosłownie wszystko, próbując się do niej zbliżyć.
Paulina jest zakłopotana, nie wie sama czego chce, z jednej strony pragnie ułożonego i spokojnego życia, a z drugiej to właśnie on, Wiktor, działa na nią dosłownie jak magnes.

"...chociaż bardzo chciałam, nie potrafiłam odrywać myśli od Wiktora, a im bardziej próbowałam, tym bardziej kotłowały się we mnie złość, rozżalenie i ogromna tęsknota za tym idiotą...".

"Modliszka" to powieść wciągająca juz od pierwszych stron, czuć tę intrygę, pożądanie, ogrom emocji, więc oderwać się od tej historii jest na prawdę ciężko. Fabuła została genialnie poprowadzona, bez zbędnych opisów, sporo dialogów no i oczywiście pikantne sceny, które rozgrzeją nas do czerwoności i pozostawią wypieki na twarzy. Bohaterowie zostali świetnie wykreowani, przede wszystkim Paulina, odważna, pewna siebie kobieta, która potrafi przejąć inicjatywę w wielu sytuacjach, jednak zachowanie wspólnika Maksa, Marcela ciut mnie irytowało.
Autorka poruszyła tutaj wiele trudnych tematów, tj. gwałt, samobójstwo, bolesna i traumatyczna przeszłość a także przemoc fizyczna i psychiczna.
To świetna książka a zarazem debiut, bardzo udany debiut, który zdecydowanie jest warty uwagi. ❤️
Musicie koniecznie przeczytać 😊

Jednak to właśnie Wiktor, przyjaciel z dawnych lat niespodziewanie...

Na początku muszę wam powiedzieć, że ta książka mnie zaskoczyła. Nastawiłam się na mocny erotyk i po przeczytaniu pierwszych stron upewniłam się w tym przekonaniu. Jakie było moje zaskoczenie, kiedy okazało się, że owszem, jest to gorąca historia, jednak nie jest tak mocna, jak na początku pomyślałam.

Kilka miesięcy temu przeczytałam co @zaczytana_zakrecona_ja napisała o tej książce. Muszę wam powiedzieć, że wtedy Marta mocno mnie zaciekawiła, do tego okładka, która przyciągnęła mój wzrok. Cieszyłam się, kiedy w końcu lektura trafiła w mojej ręce.

Ta pozycja to debiut, owszem czuć to, jednak mimo to, @aga.pisze potrafiła mnie zaciekawić. Może nie jest to idealna historia , ale mimo wszystko czytałam ją z zapartym tchem i chciałam dowiedzieć się, co doprowadziło do tego, że Paulina stała się takim człowiekiem, jakim ją widzimy. Jedno jest pewne, przy tej pozycji nie da się nudzić. Agata dba o to, żeby czytelnik był ciągle w emocjach. Kiedy robi się spokojniej, zrzuca kolejną bombę i tak w kółko.

Paulina została ciekawie wykreowana. Nieczęsto możemy czytać o takich kobietach. Jest nieco irytująca, czasem jej zachowanie doprowadzało mnie do szału, jednak jest silna i niezależna. Jej świat zmienia się w momencie, kiedy ponownie na jej drodze staje Wiktor. Możemy zobaczyć jej oczyma jak dogadywali się kiedyś, oraz to, jak ich relacja wygląda dzisiaj, jedno jest pewne, jest ciekawie i nie będziecie się nudzić nawet przez moment.

Nie do końca wiem, jak mam ją ocenić. Jest to przede wszystkim mocna historia, nie jest to przesłodzony romans, tutaj nie ma idealnych, cukierkowych postaci, rzucania się na siebie już od pierwszej strony. @aga.pisze poszła w trochę innym kierunku, co uważam za ogromny plus. Wiem, że wielu z was lubi właśnie takie pozycje.

Ta historia mimo wszystko jest warta tego, żeby poznało ją jak najwięcej osób, dlaczego jest o niej tak cicho?!

Kilka miesięcy temu przeczytałam co @zaczytana_zakrecona_ja napisała o...

"Modliszka" to fascynująca podróż przez strony emocji i tajemnic, stworzona przez Agatę Gwóźdź. Książka porusza głębokie tematy, skupiając się na relacjach międzyludzkich i pragnieniach.

Główna bohaterka, Paulina, odkrywa, że umiejętność uwodzenia może mieć głębsze konsekwencje, gdy spotyka Aleksandra - mężczyznę zupełnie różnego od tych, których dotąd poznała. Jej życie komplikuje się, gdy przyjaciel z przeszłości, wprowadza ją w wir tajemniczych sytuacji. Paulina musi zmierzyć się z przeszłością i decyzjami, które zaczynają ją coraz bardziej przytłaczać.

Książka porusza temat siły miłości i pożądania, prowadząc czytelnika przez emocjonalną podróż pełną nieoczekiwanych wyborów. Autorka zachwyca umiejętnością tworzenia wielowymiarowych postaci, które stają się bliskie czytelnikowi, a stworzony przez nią wątek fabularny i opisy uczuć bohaterów prowokują do refleksji nad własnym życiem.

"Modliszka" to hipnotyzująca podróż przez mistyczne krajobrazy wyobraźni ☺️.

„Modliszka” zasługuje na miano najlepszej książki, którą ostatnio przeczytałam. Zaskakująca fabuła, której nie da się przewidzieć. Cały wachlarz emocji, które targają czytelnikiem równie gwałtownie jak bohaterami. Najlepiej opisane sceny erotyczne, które czytałam – sprawiają, że na policzkach pojawiają się wypieki. Historia o miłosnym trójkącie doprawiona szczyptą tajemnicy – nieoczywista, wielowymiarowa, ponadczasowa. Ta książka to arcydzieło i prawdziwe studium nad psychiką człowieka, który doświadczył w dzieciństwie traumy.

Pełna recenzja książki dostępna jest na stronie:

Paulina po traumatycznych doświadczeniach z młodzieńczych lat, w dorosłym życiu postawiła sobie jeden cel. Uwieść z premedytacją każdego mężczyznę, który myśli, że kobieta to słaba płeć i powinna, podporządkować się facetowi.
Gdy na jej drodze pojawia się Aleksander, mężczyzna zupełnie inny od wszystkich, dziewczyna postanawia zmienić taktykę.
W życiu Pauliny niestety nadciągają również burzowe chmury, w postaci dawnego przyjaciela.
Wiktor robi wszystko, aby zbliżyć się do dziewczyny.
Chłopak jednak, ma w tym ukryty cel.

Wkrótce kobieta zaczyna rozumieć, że jej własna broń została użyta przeciwko niej. A co gorsza coraz bardziej zależy jej na Wiktorze.

Czy tym razem będzie potrafiła wybrać właściwie?
Który z mężczyzn pozwoli zaznać jej spokoju?

"Modliszka" no cóż, tytuł trochę nie trafiony🤭 po okładce spodziewałam się całkiem czegoś innego 🙈
Historia Pauliny nie jest, taka jakby mogła, się wydawać. To trzymająca w napięciu opowieść o zranionej dziewczynie, która chyba chwilami nie potrafiła sama, sobie radzić z własnymi problemami.
Autorka poruszyła tu ciężki temat, jakim jest gwałt i to jak takie wydarzenie potrafi spaczyć ludzki umysł.
Chwilami nie rozumiałam dziewczyny, dlaczego wybrała akurat taki rodzaj zemsty ( tu musicie sami poznać tę książkę, aby wiedzieć, o co chodzi, nie chcę zdradzać fabuły). Są emocje, są łzy jest złość jednak są też momenty które chciałam w książce pominąć. Bardzo nie podobała mi się postać Wiktora, który miał być niby przyjacielem, a okazał się h**** 🤭
Choć to debiut uważam go za bardzo udany, autorka ma lekkie pióro, dzięki czemu książka czyta się sama i w dodatku ma piękną okładkę, koło której ciężko jest przejść obojętnie.
Lekka idealna na letnie wieczory, opowieść o trudnych relacjach, akceptacji i poznawaniu samego siebie.

Polecam ❣️

W życiu Pauliny niestety...

Modliszka - Agata Gwóźdź

Pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się, że nie wiem jak ocenić książkę. Modliszka, to nie jest taka książka jak wskazywałaby okładka, a już tym bardziej opis.
Wydawało mi się , że będzie to taki lekki romans z humorem, a tu? Okazało się, że jest to dość poważna i mocna historia, która silnie trzyma w napięciu przez cały czas lektury. Cały czas byłam w szoku bądź przechodziły po mnie zimne dreszcze... Nawet teraz jak to sobie przypomnę... Brrr... Naprawdę, mało która kobieta miałaby w sobie tyle siły i samozaparcia, aby sobie poradzić z takimi traumami jak nasza bohaterka i to jeszcze w dodatku będąc nastolatką. Jak można tak zniszczyć drugiego człowieka? A tym bardziej jeszcze, gdy tymi złymi okazują się twoi rodzice?
Autorka porusza tutaj brutalny temat gwałtu, oraz to, jak takie osoby odczuwają skutki tej tragedii. Mało kiedy jakaś kobieta wybiera właśnie taki kierunek zemsty. To na ogół facet dla wszystkich tzn "maczo'' czy też jaki to on jest nie jest "boski", można by powiedzieć "grają w tą grę". I szczerze? To nie żałuję tych facetów, dobrze im tak, bo jaki by się przyznał iż został przechytrzony przez kobietę? Niestety nasz świat jest pełen facetów, którzy tak jakby zatrzymali się w epoce kamienia łupanego i tak też żyją. Tu nie zadziała ta metoda, czyli "za włosy i do jaskini". Kobieta nie jest i nie będzie tylko jako "kura domowa", ani też osobom do zaspokojenia czyichś potrzeb.
Paulina mimo tego, że chce uchodzić za tzn "modliszkę" to ewidentnie widać, że nie może sobie z tym wszystkim poradzić. Nadmiarem złego, cała ta sytuacja pogarsza się wraz z pojawieniem się jej dawnego kolegi z klas. Oboje są połączeni pewną historią. Wiktor, jak dla mnie nieprzeciętne irytujący facet. To taki typ, którego już w chwili poznania się go, chciałoby się o nim zapomnieć lub co najmniej "trzepnąć go w ucho". Typowy seksoholik, a w dodatku z jakimiś emocjonalnymi zaburzeniami. Dlaczego u niektórych seks jest uwarunkowaniem okazywania uczuć?
Jak można się czuć urażonym, bądź potocznie mówiąc "strzelać focha", bo nie doszło do aktu seksualnego?
Miał był być przyjacielem, a w rzeczywistości okazał się potworem. Odurzenie, porwanie i jeszcze to tego można by rzec, że gwałt. Egoista, który mimo tego, że dostał nauczkę, to nawet to go niczego nie nauczyło. Niby słucha to co się do niego mówi, ale i tak puszcza to koło uszu i w rezultacie robi swoje.
Książka zdecydowanie bardziej pasuję mi na dramat, a nie jak niektórzy uważają to za romans. Ta relacja była bardzo toksyczna nie było tu w niej nic romantycznego.
Historia zdecydowanie dla czytelniczek 18+, a na dodatek dla bardziej dojrzałych kobiet. Za nic nie jest to propozycja dla nastolatek, bo coraz częściej zdarzają się takie dziewczyny, które się z tego śmieją... Nie wiem czy to brak zrozumienia tematu, czy brak empatii, a może też zupełnie coś innego? Naprawdę trudno powiedzieć, ale na pewno jest przykre i smutne. Natomiast jeśli chodzi o płeć przeciwną to uważam, że w sumie to tu może być problematycznie. W prawdzie sprawy dotyczą relacji damsko-męskich, ale przedstawione są z punktu widzenia zranionej i zdradzonej kobiety. Nie jest to lektura, tzn "lekka, to popołudniowej kawy".
Całość uświadamia nam nad wyraz boleśnie, aby zbytnio nie wierzyć w bajki o rycerzu na białym koniu i wielkiej miłości.
Jestem młodą kobietą i być może mało jeszcze wiem o życiu, ale przecież widzę i słyszę co się dzieje dookoła mnie.
Miłość to czasem puste słowo i jest niestety częstym przedmiotem manipulacji.
Pięknie to wszystko wygląda np w filmie, piosenkach czy też książkach. Niemniej nad wyraz często jest to zakrzywiony obraz/rzeczywistość, bo przecież życie to nie sielanka. Życie nie jest też usłane różami, bo nie zapominajmy, że ów kwiat ma kolce.
Przytoczony poniżej fragment jest kwintesencją tego wszystkiego.
Książkę otrzymałam za pośrednictwem klubu recenzenta nakanapie.pl.
Dziękuję również wydawnictwu Novae Res.

Cytat z książki pod którym zapewne podpisało by się większość kobiet:
" [...] A ja nie jestem poduszką albo rzeźbą, którą stawiasz sobie w salonie, bo ładnie pasuję do zasłon, a kiedy ci się znudzi, rzucasz ją w kąt albo zastepujesz nową. Wy chcielibyście, żeby tak było. Lubicie ładne dziewczynki, które nie pyskują, grzecznie dziękują za prezenty, gotują pyszne obiadki, potem pozmywają i nigdy nie odmówią szybkiego numerka, kiedy klepcienie je w tyłek. Karmicie je bajkami o miłości i szczęściu. O księciu na białym koniu, który ratuję nieporadną księżniczkę z wieży pilnowanej przez smoka, bo przecież sama jest delikatna, żeby to zrobić, a ona potem nie musi już nic robić, tylko leżeć i pachnieć. Słowem, nie zająkniecie się nawet o tym, że tak będzie przez chwilę, a potem po kawałku zabierzecie im tę miłość, młodość i wolność, aż w końcu nie zostanie już nic z dawnej księżniczki. Że będzie już tylko dom, mąż, dzieci i morze pracy. Wiecznie przekładanie czyjegoś dobra nad swoje, bo inaczej to wyrodna matka, niewdzięczna żona. Pozostaję tylko ciągle spełnianie oczekiwań, bo bajka nie już taka bajkowa, jak miała być. Książę już się nie stara, księżniczka przestała być taka pociągająca. Książę zarabia więcej, więc ma być tak, jak on chce. A kto zajmuje się dziećmi, dla których księżniczka poświęciła swoje ciało? Wiadomo.
Księżniczka, a właściwie już kto inny. Jaki to zawód? Żona męża. Matka dzieci. Pani domu. Już nie ma księżniczki. Nie ma pięknych sukienek i pantofelków. Nikt już nie nosi jej na rękach, a na jej własnych dłoniach są pęcherze i odciski. Nie ma już pięknych słów. Są tylko pretensje i własnoręcznie wypolerowane podłogi. Nie ma już księcia i księżniczki. Jest król i poddani, a księżniczka ma być posłuszna, bo zawsze można ją zastąpić. Kupić się nową, młodszą, lepszą, grzeczniejszą, niedoświadczoną. Tak kończą się te piękne, ociekające magią i różowym brokatem bajki. "

Modliszka - Agata Gwóźdź

„Modliszka” to debiut pisarski Agaty Gwóźdź. Książka miała premierę w maju 2023 roku. Książka została ładnie wydana przez wydawnictwo NOVAE RES, z obwolutą, na której krótka informacja o autorce i zarys treści. Książka dostępna jest również w formie ebooka. Jest to erotyczny romans, opisów zbliżeń seksualnych jest dużo i dokładnych.
Główną bohaterką jest Paulina, młoda kobieta, piękna, zgrabna i przez innych bohaterów powieści określana jako inteligentna, chociaż nie wiem w czym ta jej inteligentność się objawiała. Osobiście nie polubiłam tej bohaterki. Irytowało mnie jej zachowanie i zupełnie go nie rozumiałam. Nie tylko zresztą ja, jej partner seksualny, bo raczej nie uczuciowy, też miał o to do niej pretensje. „Raz zachowujesz się tak, jakbyś chciała, żebym nigdzie się od ciebie nie ruszał, a raz się złościsz i przestajesz do mnie odzywać po dobrym seksie.” Rozumiem, że miała trudności zaangażować się uczuciowo, gdyż miała trudne dzieciństwo. Rodzice nie byli dla niej oparciem. „Nie można powiedzieć, że byłyśmy sobie jakoś szczególnie bliskie. Przez cały okres dzieciństwa i dorastania najbardziej pasującym określeniem do mojej mamy było to, że jej nie było.” Ojciec to tyran, który notorycznie zdradzał swoją żoną. Jego żona tak go nienawidziła, że przelała swą nienawiść na córkę, tylko dlatego, że była do niego podobna. Co było przyczyną, że nie rozeszła się z mężem, tego autorka nie wyjaśniła. Paulina to modliszka, a raczej psychopatka seksualna. Mści się na mężczyznach, za to co jej robili w okresie dorastania. Rozpala ich, podnieca, a potem zostawia nie zaspokojonych. „Chodzi o to, żeby znaleźć zakochanego w sobie samca przekonanego o swojej wspaniałości. Zdobyć jego zaufanie, dać mu poczucie, że ma nad wszystkim kontrolę, że jest panem sytuacji, a w momencie, kiedy już myśli, że może dostać wszystko, zostawić go z niczym.” Nie rozumiem dlaczego przelała nienawiść na wszystkich mężczyzn. To tak, jakby, skoro mnie ktoś pobił, to ja będę biła wszystkich.
To powieść o trudnych relacjach uczuciowych, akceptacji i poznawaniu samego siebie. Książkę czyta się szybko, mimo że ma 431 stron.
Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Główną bohaterką jest Paulina, młoda...

• Romans/Erotyk
  • Kindla