Okładka książki Szlaki turystyczne Polski. 77 najciekawszych tras pieszych, rowerowych, wodnych, kolejowych i tematycznych Beata Pomykalska, Paweł Pomykalski
Beata PomykalskaPaweł Pomykalski Wydawnictwo: Bezdroża turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Bezdroża
2023-01-01
2023-01-01

Okładka książki Wenecja. Oblicza miasta na wodzie Beata Pomykalska, Paweł Pomykalski
Wenecja. Oblic... Beata Pomykalska, P...
Okładka książki Wioski i sielskie zakątki. Polska z pomysłem Beata Pomykalska, Paweł Pomykalski
Wioski i siels... Beata Pomykalska, P...
Okładka książki Górny Śląsk. Slow przewodnik Beata Pomykalska, Paweł Pomykalski
Górny Śląsk. S... Beata Pomykalska, P...
Okładka książki Roztocze. Slow przewodnik Beata Pomykalska, Paweł Pomykalski
Roztocze. Slow... Beata Pomykalska, P...

Zdjęcie profilowe pani_kasia_po_godzinach
Zdjęcie profilowe rockowa.mama
Zdjęcie profilowe mili_mali_blog
Lubią to
mili_mali_blog
i 162 innych użytkowników

Zdjęcie profilowe ania_mazurowamama
"Szlaki turystyczne Polski. 77 najciekawszych tras pieszych, rowerowych, wodnych, kolejowych i tematycznych" to idealna pozycja dla miłośników aktywnego podróżowania po Polsce.

Przewodnik zawiera opisy 77 rodzimych szlaków turystycznych.

Spływ kajakiem po rzekach spokojnych albo płynących wartkim nurtem. Wycieczka tratwą. Przejażdżka rowerowa po leśnych duktach albo ścieżkach poprowadzonych w śladach dawnych kolei. A może przejażdżka drezyną rowerową lub wąskotorówką? Wielodniowe górskie wędrówki po szlakach pełnych ludzi albo tak opustoszałych, że spotkać na nich można tylko ciszę. Kontakt z przyrodą, ale też i poszukiwanie śladów przeszłości. Trasy pełne pamiątek po wybitnych naukowcach lub twórcach.

Polska jak długa i szeroka aż kipi od różnorodnych atrakcji. Z tym przewodnikiem poznamy część z nich.

Każdy szlak to osobny rozdział.

Zdjęcie profilowe pani_kasia_po_godzinach
Zdjęcie profilowe rockowa.mama
Zdjęcie profilowe mili_mali_blog
Lubią to
mili_mali_blog
i 162 innych użytkowników

Zdjęcie profilowe ania_mazurowamama

Witajcie dziś chciałam Wam pokazać świetny przewodnik po szlakach turystycznych naszej pięknej Polski.
Dzięki współpracy reklamowej z wydawnictwem @wydawnictwo_bezdroza mogę Wam przybliżyć co w niej znajdziecie.

Szlaki turystyczne Polski. 77 najciekawszych tras pieszych, rowerowych, wodnych, kolejowych i tematycznych. Wydanie 1

Jak wiecie oprócz zamiłowania do książek uwielbiamy wycieczki, podróże i szwedanie się po pięknych miastach i ich zakamarkach. Owy przewodnik zaprowadził nas do pięknych miejsc jak na przykład Zamość który jest w szlaku Renesansu Lubelskiego. W Lublinie też byliśmy dlatego postanowiliśmy iść drogą którą nas prowadzi ta świetna książka.
Dzięki niej nie tylko zwiedzicie wiele pięknych miejsc ale również poznacie ich historię, ciekawostki i piękne zdjęcia.
Niezależnie jakie formy szlaków preferujecie tu na pewno znajdziecie zapowiedzi dobrej przygody.
Książka jest podzielona na szlaki - piesze 🚶‍♀️, rowerowe 🚵, wodne 🚣, kolejowe 🚉, tematyczne 🏰 🏛️
Wszystko jest dokładnie opisane włącznie z długością, czasem, oznakowaniem, jaki jest rodzaj nawierzchni, infrastruktura plus QR kody które przekażą Wam całą informacje dotycząca danej trasy.
Każda miejscowość jest dokładnie opisana oraz co warto w niej zwiedzić i zobaczyć.
Zdecydowanie wspaniale rozwiązanie zarówno dla tych co lubią planować oraz dla tych co lubią wycieczkę z marszu 🙌
Bardzo lubimy takie poradniki bo dzięki nim mamy kolejne pomysły na ciekawie zorganizowane wycieczki 🤩
Mimo rozpoczęcia roku szkolnego będziemy korzystać z pogody puki taka łaskawa 🙌
Mam nadzieję że podoba Wam się taka forma poradników i zachęcenia do podróży, wycieczki czy spontanicznego wyjścia na dwór 🤩❤️

Jak wiecie oprócz zamiłowania do książek...

Wiosna i lato to pełnia sezonu urlopowego. Planujemy wyjazdy, wycieczki. Zastanawiamy się, co chcielibyśmy zobaczyć. Z pomocą przychodzą różnego rodzaju przewodniki. Beta i Paweł Pomykalscy przygotowali świetną publikację pt. „Szlaki turystyczne Polski”. Jak tytuł wskazuje znajdziemy w niej gotowe trasy. Wraz z autorami zapraszam na wyprawę wśród dziedzictwa kulturowego naszego kraju.

Książka została (mądrze) podzielona na „Szlaki piesze”, „Szlaki rowerowe”, „Szlaki wodne”, „Szlaki kolejowe”, „Szlaki tematyczne”. W kolejnych sekcjach autorzy nie silą się na fikuśne nazwy. I dobrze. Zerkamy na spis treści i szukamy regionu Polski bądź tematu, jaki nas interesuje. Przeskakujemy na wskazane strony, a tam znajdujemy szczegółowe informacje np. długość, oznaczenia, czas potrzebny na przejście, a także opis kolejnych punktów i tego co możemy zobaczyć. Często też autorzy proponują pomniejsze wycieczki w ramach danego szlaku, albo wskazują, gdzie warto odbić, żeby zobaczyć coś ciekawego.

To co przygotowali Beata i Paweł Pomykalscy jest wystarczające, żeby zapoznać się z terenem i zaplanować trasę. Jedyne co bym poprawił to mapki prezentujące szlak. W moim odczuciu są zbyt schematyczne. Mamy co prawda kody QR, które można zeskanować i przenieść trasę na telefon, jednak ja chciałabym od razu po zerknięciu w przewodnik zorientować się w przestrzeni. W książce wymienia się dużo niewielkich miejscowości, które nie są powszechnie znane, a i znajomość nazw poszczególnych regionów jest różna. Bardziej szczegółowa mapka uprościłaby czytelnikowi-podróżnikowi planowanie wojaży.

Beata i Paweł Pomykalscy po raz kolejny pokazują, jaki nasz kraj jej różnorodny, jak wiele atrakcji turystycznych oferuje. Cudowne górskie szlaki, szumiące morze, zabytkowe obiekty, trasy rowerowe i spływy, wygodne zwiedzanie kraju z fotela pociągu, albo wyczerpujące pedałowanie na drezynie, podziwianie ikon, lub lepienie garnków. Jestem pewna, że każdy z was znajdzie atrakcję dla siebie. Do zobaczenia na szlaku.

Jakiś czas temu na moim Instagramie pokazałam Wam małą kolekcję przewodników po Polsce. Myślę, że są to przydatne pozycje, szczególnie podczas planowania różnego rodzaju wyjazdów. Wśród nich znalazła się np. „Polska z pomysłem. Miasta i miasteczka” autorstwa Beaty i Pawła Pomykalskich czy też „Szlaki turystyczne Polski”, o których będzie dzisiejsza dyskusja.

W tytule tym możemy znaleźć opis 77 tras, które przemierza się na różne sposoby – pieszo, rowerem czy też koleją. Autorzy przytoczyli także ścieżki tematyczne i nie ukrywam, że najbardziej zainteresował mnie Świętokrzyski Szlak Literacki. Można go przejść w ok. 3-4 dni.

Skąd to wiem? Przy każdej propozycji zamieszczono orientacyjną liczbę dni, jakie należy przeznaczyć na daną wycieczkę. Szlaki rozsiane są po całej Polsce-od morza, po lasy, tak więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Podczas czytania okazało się, że kilka takich atrakcji, położonych jest całkiem blisko mojego miasta. Dlatego też wraz ze znajomym postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę.

W tytule tym...

W naszych zbiorach pojawia się coraz więcej książek podróżniczych. Bakcyla załapaliśmy już dawno temu, a po przywitaniu na świecie Adasia okazało się, że podróże z dzieckiem są nie tylko możliwe, ale i atrakcyjne.

Wraz z tą książką zwiedzimy Polskę 🇵🇱 i zajrzymy w wiele pięknych zakątków. Jestem pewna, że o ile się na nią skusicie to będziecie z niej czerpać garściami 😍.

Sama książka jest podzielna na szlaki:

🚶piesze
🚲Rowerowe
💦wodne
🚂kolejowe
ℹ️tematyczne

Dzięki temu od razu wiemy jaka część książki zainteresuje nas najbardziej.

Przyznam, że sama skusiłam się głównie na szlaki rowerowe ze względu na mojego męża. Rower to jego hobby i bierze nawet udział w maratonach rowerowych, więc pomyślałam, że może warto podrzucić mu pomysły na kolejne trasy 🙂.

Przy każdej trasie jest wizualizacja na mapce co bardzo pomaga osobom takim jak ja- którym same nazwy miejscowości nie koniecznie mówią wiele 🙂. Dowiadujemy się jaka jest długość szlaku, ile zajmie nam jego pokonanie, jakie jest jego oznakowanie, a także co nieco o infrastrukturze.

Czytając opis tras ma się wrażenie jakbyśmy tam byli, a towarzysząca nam osoba kolejno opowiada co widzimy po drodze. Uważam, że to plus, bo w ten sposób nawet jeśli dana trasa jest poza naszym zasięgiem, to możemy przynajmniej użyć naszej wyobraźni 🙂.

W książce znajdziemy także ciekawostki oraz piękne zdjęcia, które dopełniają całości.

To jak? Wybieracie się w podróż?

Wraz z tą książką zwiedzimy Polskę 🇵🇱 i zajrzymy w wiele pięknych zakątków. Jestem pewna, że o ile się na nią skusicie to będziecie z niej czerpać garściami...

Lubisz podróże po Polsce? 😊🇵🇱

Majówka już za nami, więc sezon turystyczny czas start! 🗺

👉 Jeśli nie masz pomysłu na to jak spędzić weekend, czy urlop - to mam dla Ciebie ciekawą propozycję, która może pomóc Ci w wyborze miejsca idealnego 😁

"Szlaki turystyczne Polski. 77 najciekawszych tras pieszych, rowerowych, wodnych, kolejowych i tematycznych" to fantastyczna pozycja, w której znajdziemy najciekawsze atrakcje turystyczne Polski 😎

Co znajdziecie w tym przewodniku?
✅ przepiękne zdjęcia niezwykłych miejsc i atrakcji turystycznych
✅ przydatne mapy szlaków
✅ kody QR, które kryją trasy szlaków
✅ wiele innych, przydatnych informacji podczas przygotowania wyprawy, czy już w trakcie niej (m.in. ciekawostki, fakty historyczne, czy propozycji atrakcji znajdujących się w niedalekiej odległości)

Ale, ale! Ważna rzecz - przygotuj się, że nie tylko znajdziesz tutaj propozycje na wycieczki piesze ale również na...
🚲 rowerowe
🛶 wodne
🚂 kolejowe
🧨 tematyczne

Każdy znajdzie coś tutaj dla siebie - począwszy od zamków i pałaców 🏰, przez latarnie morskie 🌊, architekturę drewnianą 🪵, atrakcje przyrodnicze 🌲 aż po zabytki związane z przemysłem 🚂.

Jeśli szukasz przewodnika, które pomoże Ci w poznawaniu Polski 🇵🇱 - to będzie idealna pozycja dla Ciebie 😊

Lubisz podróże po Polsce? 😊🇵🇱

Majówka już za nami, więc sezon turystyczny czas start! 🗺

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, dlatego dziś przychodzę do Was z kolejną ciekawą propozycją, w której będziecie mogli znaleźć inspiracje do spędzenia wolnego czasu. "Szlaki turystyczne Polski. 77 najciekawszych tras pieszych, rowerowych, wodnych, kolejowych i tematycznych" autorstwa Beaty i Pawła Pomykalskich.

Jeżeli lubicie spędzać aktywnie czas, to ten przewodnik jest właśnie dla Was. Autorzy w pięciu kategoriach przedstawili najciekawsze trasy w Polsce. Każdy szlak zawiera podstawowe informacje o długości trasy, orientacyjnym czasie przejścia/przejazdu/ spływu, oznakowaniu szlaków i infrastrukturze, a jeżeli będziecie odczuwać niedosyt, to znajdziecie dodatkowe propozycje wycieczek lub rozszerzenie danej trasy.

W przewodniku znajdziecie wiele zdjęć, map szlaków oraz kody QR z trasami, a także dodatkowych ciekawostek oraz fakty historyczne na temat danych miejsc.

W tamtym roku miałam okazję zapoznać się z inną pozycją tych Autorów i przyznaję, że lektura tych książek była bardzo satysfakcjonująca. Kilka tras już sobie zapisałam i teraz czekam na to, żeby się wybrać, na którąś z nich. Szczególnie zaciekawiła mnie opcja przejażdżki drezyną rowerową i szlak Kolorowych Jeziorek.

A jeżeli będziecie mieć dylemat, którą trasę wybrać, to szczególnie polecam Wam Szlak Prawosławnych Świątyń i Żnińską Kolej Powiatową.

Jeżeli lubicie spędzać aktywnie czas, to ten...

Przed nami zasłużony odpoczynek czyli majowy weekend. Czy macie już jakieś plany? Ja polecam wam czym prędzej zaopatrzyć się w przewodnik turystyczny „Szlaki turystyczne Polski. 77 najciekawszych tras pieszych, rowerowych, wodnych, kolejowych i tematycznych” Wydanie 1 Beaty i Pawła Pomykalskich. Wycieczki można sobie organizować do miejsc jakie nas fascynują, albo do jakich chętnie powracamy. Mogą to być wyprawy piesze, rowerowe, wodne, kolejowe oraz ściśle tematyczne. Pani Beata i Pan Paweł sprytnie podzieli swój przewodnik na wyżej wymienione szlaki opisując każdy z nich oddzielnie i skupiając się w danym na długości trasy, jej atrakcjach i informacjach. Do danego miejsca dołączone zostały przecudne fotografie jakie pokazują ułamek tego co możemy na trasie zobaczyć na własne oczy. Decydując się w pierwszej kolejności na szlaki rowerowe na pewno nie odmówimy sobie również innych tras pieszych czy tematycznych jakie nas niesamowicie zainteresowały po przeczytaniu na co możemy liczyć i przeżyć wyruszając w ciekawe zakamarki o jakich nie mieliśmy pojęcia. Ten przewodnik osobiście polecam wszystkim tym, którzy nie chcą marnować czasu i są ciekawi przygód. Nadchodzący letni czas jest idealny by odkryć przynajmniej kilka miejsc polecanych przez autorów. Książka jest barwna pod względem zdjęć. Zachęca stylem napisania i przekazania nam czytelnikom wielu cennych informacji. No cóż – ja osobiście zostałam zachęcona do zaliczenia paru miejsc na początek w południa Polski. Na majowy weekend planujemy szlak Velo Czorsztyn i liczymy na moc widoków jakie napotkamy na trasie.

„Szlaki turystyczne Polski” czyli 77 najciekawszych tras pieszych, rowerowych, wodnych, kolejowych i tematycznych to prawdziwa skarbnica ciekawostek! W zależności od Waszych upodobań możecie zobaczyć naprawdę bardzo dużo ciekawych miejsc, pokonując trasy na różne sposoby.
Każdy ze szlaków jest dokładnie opisany. Będziecie wiedzieć w jakim konkretnym należy się zatrzymać by zobaczyć coś naprawdę wyjątkowego. Znajdziecie informację o długości i czasie pokonania danego szlaku. Najbardziej zaciekawiły mnie…szlaki tematyczne. Nawet nie spodziewałam się, że można wyróżnić tyle tematycznych szlaków w Polsce! M.in. można wykorzystać propozycje trasy wzdłuż latarni morskich, zamków gotyckich, zabytków techniki, architektury drewnianej. Czy słyszeliście o tym, że w Polsce można odnaleźć również szlak kopernikowski, chopinowski, winiarski, garncarski, bądź ikon?

Na zakończenie jeszcze jedna ważna sprawa – uważajcie ponieważ u Państwa Pomykalskich w każdym przewodniku zamieszczone są piękne zdjęcia ! Zdecydowanie nachodzi ochota na wycieczkę!

Coraz śmielej i coraz większymi krokami zbliża się ulubiony czas wielu Polaków – majówka! Idealny czas, aby odpocząć, pobyć razem i… wyruszyć na wędrówkę. Chociaż na wędrowanie każdy czas jest dobry. Wystarczy odrobina chęci, kilka niezbędnych akcesoriów, pozytywne nastawienie, a o inspirację zadbają Beata i Paweł Pomykalscy.

„Szlaki turystyczne Polski” to świetnie opracowany i bogaty przewodnik, który opisuje 77 tras, w tym: 14 pieszych, 23 rowerowe, 12 wodnych, 8 kolejowych i 20 tematycznych. Jednak dogłębna lektura przewodnika oferuje znacznie więcej pomysłów na aktywne spędzenie czasu w wielu rejonach Polski. Każdy znajdzie tu coś dla siebie w zależności od tego, czego potrzebuje – czy marzy o wycieczce rowerowej, marszu czy odkrywaniu uroków Polski z okien pociągu czy wiosłując w kajaku.

Bogactwo oferty, skrupulatność w opisywaniu kolejnych punktów trasy operując ciekawostkami i sugerując najistotniejsze miejsca i obiekty warte zobaczenia, dodatkowe ciekawostki, klarowność rozrysowanych map i kody QR z dodatkowymi informacjami sprawiają, że ten przewodnik staje się swoistym must have aktywnego Polaka!

Jest tu wszystko: coś dla fanów nadmorskich klimatów, wielbicieli dzikiej natury, fascynatów historii, miłośników górskich wędrówek i wszystkich tych, którzy lubię się od czasu do czasu ruszyć z domu, aby odkryć i przeżyć coś nowego, niezwykłego, fascynującego. Chociaż, gdy spoglądam na opisy szlaków i ich niesamowitą różnorodność, to myślę, że skusiłyby one nawet najbardziej opornych do wychylenia nosa z domowego zacisza i wyruszenia ku przygodzie.

Przewodnik jest pięknie wydany, czytelny i przejrzysty, wzbogacony licznymi fotografiami. Zdecydowanie będzie to nasza ulubiona lektura na nadchodzące miesiące, będziemy się inspirować czerpiąc z pomysłów autorów kolekcjonując wspomnienia i wspólne chwile.

Wygodne buty – są
Bagażnik na rowery – jest
Bagaż – spakowany
Chęć przeżywania przygód – obecna
Przewodnik pełen inspiracji – przygotowany!
No, to… w drogę!

I Was też namawiam. „Szlaki turystyczne Polski” w plecach i do zobaczenia na trasie 😊

„Szlaki turystyczne Polski” to świetnie...

• Podróżnicze i przewodniki
  • Ebookpoint.pl