Okładka książki Polska z widokiem. Przewodnik dla łowców panoram. 104 wieże, szczyty i inne punkty widokowe Nikoletta Kula, Marcin Winkiel
Nikoletta KulaMarcin Winkiel Wydawnictwo: Bezdroża turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Bezdroża
2023-03-22
2023-03-22

Okładka książki Góry Polski. 43 nieoczywiste trasy na jeden i na kilka dni Mariola Borecka, Krzysztof Bzowski, Jan Czerwiński, Natalia Figiel, Paweł Klimek, Marcin Winkiel
Góry Polski. 4... Mariola Borecka, Kr...

Jeśli w podróży cenisz sobie niebanalne widoki, zapierające dech w piersiach krajobrazy, zdobywanie szczytów i niezapomniane historie to właśnie ta książka jest dla Ciebie!

,,Przewodnik dla łowców panoram" obiecuje aż 104 wieże, szczyty i inne punkty widokowe. Brzmi bardzo zachęcająco, a kiedy już zajrzymy to środka to plecak aż sam się pakuję na wędrówkę.

Jakże piękne zdjęcia tutaj na Was czekają! Całe wydanie tej książki to istne arcydzieło.
Ale nawiązując do treści - przewodnik jest pełen bardzo praktycznej i rzetelnej wiedzy. Oprócz krótkiej historii danego miejsca mamy także podane jak na tacy dojazd/dojście, opis panoramy, ceny biletów, godziny otwarcia, miejsca widokowe w pobliżu, praktyczne wskazówki... czego chcieć więcej?

To już kolejny przewodnik od Wydawnictwa Bezdroża, który mnie zachwycił. Z czystym sumieniem mogę go polecić każdemu, nawet tym którzy nie są ogromnymi pasjonatami podróży. Ten przewodnik skutecznie zachęca do wyrwania się z codzienności I wyruszenia w podróż. Wszystkie informacje, jakie są potrzebne znajdziesz właśnie w nim. A więc wystarczy spakować plecak, założyć wygodne buty i w drogę!

Bardzo spodobał mi się pomysł załączenia kodu QR do każdego miejsca z mapką i całą trasą dojścia. Jest to świetne rozwiązanie, szczególnie, że w przewodniku nie znajdziemy map (tak jak to jest w innych przewodnikach tego wydawnictwa). Ale telefon przecież każdy ma zawsze pod ręką, wiec myślę że jest to wręcz lepsze rozwiązanie.

Jakże piękne...

Czy jesteście łowcami pięknych widoków? Kto ich nie lubi. Są tak urzekające i zazwyczaj zapierają nam dech w piersiach. A jakie miejsca gwarantują najpiękniejsze widoki? Te wysoko położone – szczyty gór, wieże ratuszowe, kościołów, widokowe, latarnie morskie itp. Możemy dzięki nim popatrzeć na otaczający nas świat z „lotu ptaka”, objąć wzrokiem ogromne połacie terenu. Nikoletta Kula i Marcin Winkiel przygotowali przewodnik, w którym znajdziemy właśnie takie punkty. Miejsca w Polsce, które zachwycają widokiem.

Ważna informacja dla czytelnika. Oboje autorzy to przewodnicy górscy, dlatego to właśnie górom poświęcono tu najwięcej miejsca (82 na 104 to punkty widokowe w górach). Widać to zresztą, kiedy spojrzymy na podział książki - „Karpaty”, „Sudety”, „Poza górami” - czy na mapkę, na której zaznaczono omawiane obiekty.

Nie wiem, czy istnieje taki typ turysty „łowca panoram”. Jeżeli za takiego się uważasz, a do tego lubisz wędrować i lubisz naturę, to przewodnik idealny dla ciebie. Z mojego doświadczenia wynika, że różnego rodzaju punkty widokowe są dodatkiem do zaplanowanej wycieczki, często spontanicznym: Mam siłę wspinać się na wieżę, to wchodzę. Planowanie trasy pod kątem panoram jest dla mnie czymś nowym, ale – szczególnie jeżeli chodzi o wędrowanie po górach – to niegłupi pomysł.

Pochylmy się na chwilę nad konstrukcją przewodnika „Polska z widokiem”. Wiemy już, że znajdziemy w nim 104 punkty widokowe, jednak pod jakim kątem zostały opisane. Po pierwsze, krótki paragraf z charakterystyką i najciekawszymi informacjami. Dalej autorzy opisują, co możemy zobaczyć, jak można tam dojechać bądź podejść oraz gros informacji praktycznych typu dostępność, ceny, istotne wskazówki. Świetnym pomysłem było dopisanie, jakie inne miejsca widokowe możemy znaleźć w pobliżu. Dzięki temu Nikoletta Kula i Marcin Winkiel niejako uzupełniają przewodnik dążąc do kompletności. Po bokach dojrzymy również informacje o jakim regionie Polski mowa, jaki to typ miejsca obserwacji (wieża, szczyt górski itp.) oraz kod QR z mapką. Przewodnik – jak na porządną publikację tego typu przystało – został wzbogacony o piękne zdjęcia, które tylko zachęcają nas do zobaczenia tego widoku na własne oczy.

To jak kochani? Wchodzimy? Pewnie czasami, podczas wakacyjnej wędrówki, nie chce się nam pokonać tych kilku schodów, autorzy przewodnika „Polska z widokiem” przekonują, że warto. Warto spojrzeć na nasz kraj z innej perspektywy, a zebrane w książce obiekty nam to umożliwią.

"POLSKA z widokiem: Przewodnik dla łowców panoram" 104 wieże, szczyty i inne punkty widokowe, autorstwa Nikoletty Kuli i Marcina Winkla to fascynujący przewodnik, który zabiera czytelnika w niezapomnianą podróż przez najpiękniejsze miejsca w Polsce, oferując niesamowite widoki i panoramy.

Jednym z największych atutów tego przewodnika jest jego staranne i kompleksowe podejście do prezentowania różnorodnych miejsc w Polsce. Autorzy starannie wybrali 104 punkty widokowe, które są reprezentatywne dla różnych regionów kraju. Od wież widokowych, przez szczyty górskie, po malownicze klify, jeziora, czy zabytki w miastach czytelnik odkryje różnorodność polskiego krajobrazu i jego naturalne piękno.

Każde miejsce jest opisane w sposób interesujący i praktyczny. Autorzy przedstawiają nie tylko dane techniczne, takie jak lokalizację i dojazd, ale również dzielą się ciekawostkami, historią i anegdotami związanymi z danym miejscem. Opisy są bogato ilustrowane kolorowymi fotografiami, które oddają wspaniałe widoki i atmosferę danego punktu widokowego. Czytelnik może naprawdę poczuć się, jakby był tam osobiście, odkrywając niesamowite perspektywy i emocje, jakie oferuje każde miejsce.

Przewodnik jest bardzo dobrze zorganizowany i łatwy do nawigacji. Miejscowości są uporządkowane według regionów, a każde miejsce ma oznaczenie numerem, co ułatwia odnalezienie konkretnego punktu widokowego. Dodatkowo, pod koniec przewodnika znajduje się praktyczny indeks, który umożliwia szybkie wyszukanie konkretnego miejsca na podstawie nazwy.

Niektóre z opisywanych miejsc wymagają fizycznej kondycji, szczególnie jeśli chodzi o górskie szczyty. Jednak autorzy dołożyli starań, aby wskazać, jakie trasy i przygotowania są niezbędne, aby cieszyć się widokami w tych miejscach.

Zdecydowanie urzekły mnie fotografie przedstawiające te piękne miejsca w Polsce. Autorzy pokazali jak piękny mamy kraj i wcale nie trzeba dalekich podróży, aby podziwiać piękną naturę.

Świetny przewodnik, który pozwala spojrzeć na Polskę nieco z góry. Dla miłośników pięknych widoków to idealna propozycja. Świetny układ opisów: znajdziecie tu opis danego miejsca, dojazdu, dojścia, panoramy, miejsca widokowe w pobliżu. Mnóstwo pomysłów na bliższe i dalsze wycieczki. Szkoda tylko, że większość punktów widokowych jest w górach, brakuje propozycji ze środkowej i północnej Polski.

Dla osób, które lubią podziwiać piękne panoramy!

Książka, którą widzicie to spis punktów widokowych w Polsce z ich dokładnym opisem. Świetna sprawa, kiedy planujecie wycieczkę. Najwięcej punktów znajduje się na południu Polski, ale i w innych regionach się coś znajdzie!

Na duży plus piękne zdjęcia, które aż zachęcają aby zaplanować wycieczkę oraz podpowiedzi dotyczące dojazdu, dostępności, okolicy. Przy punktach znajdziemy też kody qr z mapą!

Polecam do planowania wycieczek, a może jakiś punkt znajduje się w Waszej okolicy i nawet o tym nie wiecie? 😊

Dla osób, które lubią podziwiać piękne panoramy!

Trafił do mnie ostatnio taki ciekawy przewodnik. A że ja zwiedzać uwielbiam, to od razu zaplanowałam z nim wycieczkę. Jako punkt docelowy wybrałam Strażnicze Naroże i zdecydowanie się nie zawiodłam. Widok był piękny, a dzięki podpowiedziom z książki zobaczyliśmy jeszcze kilka ciekawych miejsc. Rezerwat Głazy Krasnoludków, który był kolejnym punktem widokowym oraz domy tkaczy w Chełmsku śląskim. Ten drugi punkt jest naprawdę warty uwagi, można zwiedzić domki od środka, poznać kawałek ciekawej historii, kupić lniane pamiątki, a są to naprawdę piękne i jakościowe rzeczy, oraz porozmawiać z ludźmi, którzy są chętni do podzielenia się swoją wiedzą na temat tego miejsca. Sam przewodnik jest ciekawie i przejrzyście skonstruowany, krótkie opisy, ciekawe zdjęcia i najważniejsze informacje. Dodatkowym ułatwieniem są kody QR, po których zeskanowaniu dostajemy dostęp do mapy. Zawarte są również informacje, o tym, jak daleko trzeba iść do miejsca docelowego i czy jest możliwość dostania się tam samochodem. Dla mnie to dodatkowy plus, sama uwielbiam chodzić, ale kiedy wybieramy się w podróż z tatą, szukamy miejsc, które nie są bardzo oddalone od najbliższego parkingu. Podsumowując, książka zawiera wszystko, czego potrzeba, aby wyruszyć na przygodę i odkrywać nowe, piękne miejsca.

Trudno nazwać tę książkę typowym przewodnikiem, rzeczywiście jest to przewodnik po miejscach, a raczej obiektach, z których można podziwiać spektakularne panoramy. Zawiera on dokładne opisy dojazdu i inne informacje praktyczne, a wszystko jest okraszone wspaniałymi zdjęciami, aż chce się ruszyć w trasę....

Każdy z nas szuka w górach czegoś innego. Jedni chcą sprzymierzyć się z naturą, inni szukają wytchnienia, są też poszukiwacze adrenaliny, inni zaś lubią się utrudzić. Jednak wszystkich łaczy jedno idziemy w góry by podziwiać widoki. Najpierw wpadamy w zachwyt, później adorujemy i zaklinamy rzeczywistość by majestatycznie rozpościerające się widoki gór pozostały z nami na zawsze. Autorzy przewodnika Nikoletta Kula i Marcin Winkiel "Polska z widokiem. Przewodnik dla łowców panoram. 104 wieże, szczyty i inne punkty widokowe." wychodzą naprzeciw oczekiwaniom poszukiwaczy panoram i przychodzą do nas ze zbiorem 104 widoków z wież, szczytów i dachów. Książka została podzielona na trzy części: Karpaty, Sudety i część poza górami. W Karpatach rozpoczynamy przygodę od Bieszczad i jej królowej Tarnicy, wchodzimy na taras widokowy ruin kompleksu klasztornego karmelitów bosych w Zagórzu, podziwiamy panoramę miasta z wieży Muzeum Dzwonów i Fajek w Przemyślu. Osobliwym miejscem podziwiania panoramy będzie cmentarz wojenny na wzgórzu Pustki. Nie zabrakło też znanej wieży widokowej na Lubaniu, panoramy z zamku Czorsztyn, gdzie widoki rozpościerają się na zalew Czorsztyński. Część o Karpatach zamyka Beskid Śląski; Ochodzita i znana wielu wieża na Wielkiej Czantorii. Część drugą o Sudetach rozpoczynamy wędrówką na wieżę widokową na Biskupiej Kopie, dalej Trojak uczęszczany przez kuracjuszy z Lądka-Zdroju. Przepiękne widoki dostarczy nam też miejsce o jakże dźwięcznej nazwie Skowronia Góra. Na szlaku panoram po Polsce nie może zabraknąć Śnieżnika, Szczelińca Wielkiego jaki i przedgórza Sudeckiego z wieżą widokową na Ślęży.
W trzeciej części podążamy za panoramami po całej Polsce z naciskiem na miasta. To właśnie w tej części odnajdziemy słynną latarnie morską w Świnoujściu będącą najwyższą latarnią na świecie wybudowaną z cegły.

To bogato ilustrowany przewodnik w którym wyszukacie najpiękniejsze panoramy w Polsce. Najwieksza ilość umiejscowiona jest oczywiście w górach, ale nie zawsze będą to widoki ze szczytów. Czasami trzeba wspiąć się na wieże w centrum miasta, wieże kościelne, tarase widokowe czy ruiny zamków.
W tytule mowa jest o 104 panoramach, ale dzięki dopiską gdzie możemy wybrać się oprócz nich, tych miejsc widokowych jest o wiele więcej. Przewodnik podaje też praktyczne informacje jak adresy czy kody QR z trasami dojścia. Każdej opisanej trasie towarzyszy panoramiczne zdjęcie co czyni ten przewodnik ciekawym i pasjonującym. Jak sam siebie okrzyknął to przewodnik dla łowców panoram. Calkiem słusznie bo można tu złowić niejedną piękną panoramę.

Podróże - piesze, rowerowe, lotnicze, samochodowe a może pociągiem? Co zwykle wybierasz? 😊

Powiem Wam, takiego przewodnika się nie spodziewałam! Wszyscy raczej znamy widoki z dołu - ale z góry? Gdzie się udać żeby zobaczyć przepiękny krajobraz z punktu widokowego?

Łącznie mamy tutaj 104 propozycje miejsc z niesamowitymi widokami 😁
Znajdziesz tutaj:
✅ widokowe szczyty,
✅ wieże i platformy widokowe,
✅ zabytki i inne budynki "z widokiem".

📍 Jak w środku wygląda ten przewodnik?
Przede wszystkim w środku znajdziemy zdjęcie danego punktu, kod QR z dostępem do mapy, kilka słów o tym obiekcie, to co możemy zobaczyć, informację jak dojechać/dojść, a także informacje praktyczne wraz ciekawymi miejscami widokowymi w pobliżu.

📍 Znajdziesz w nim nie tylko te najbardziej znane miejsca, ale również takie, o których nie słyszy się na co dzień.

📍 Zdecydowanie jest to bardzo ciekawa pozycja, która jest idealna dla osób, które lubią zerkać na piękne widoki z góry 😎

Osobiście bardzo polecam 😊

Łącznie mamy tutaj 104 propozycje miejsc z niesamowitymi widokami 😁
Znajdziesz tutaj:
✅ widokowe szczyty,
✅...

wiele zalet o których wspominali poprzednicy. Największa wada: brak szkiców panoram lub przynajmniej bardziej dokładnych opisów widoków

• WYCIECZKI
  • ⛵ Podróże, morze, góry