To i owo Tu i tam. Pierwsza książka małego dziecka

Okładka książki To i owo Tu i tam. Pierwsza książka małego dziecka Małgorzata Strzałkowska
Okładka książki To i owo Tu i tam. Pierwsza książka małego dziecka
2023-03-08
36 min.
wiersz maluchy zgadywanki

Okładka książki Na jagody Maria Konopnicka, Katarzyna Minasowicz
Na jagody Maria Konopnicka, K...
Okładka książki Słowa po kawałku Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski
Słowa po kawałku Elżbieta Szwajkowsk...
Okładka książki Symfonia zwierząt Susan Batori, Dan Brown
Symfonia zwierząt Susan Batori, Dan B...
Okładka książki Żabki grają w łapki. Maluszki ćwiczą rączki, nóżki i paluszki Justyna Karaszewska, Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski
Żabki grają w ... Justyna Karaszewska...
Okładka książki Zabawianki Agnieszka Frączek, Danuta Gellnerowa, Maria Konopnicka, Joanna Papuzińska, Marcin Przewoźniak, Małgorzata Strzałkowska, Julian Tuwim
Zabawianki Agnieszka Frączek,&...
Okładka książki Ciężarówka i przyczepka. Wierszyki drogowe Olga Demidova, Anastazja Orłowa
Ciężarówka i p... Olga Demidova, Anas...
Okładka książki Wielkanocna bajka Daniel Dudek, Stefan Gładysiak
Wielkanocna bajka Daniel Dudek, Stefa...

"To i owo tu i tam" To zbiór pięknie zilustrowanych wierszy dla dzieci. Ich autorką jest znana i lubiana przez małych czytelników Małgorzata Strzałkowska.

Prezentowana książka ukazała się nakładem wydawnictwa @wydawnictwobajka
Z powodzeniem można ją czytać nawet z trzylatkami.

Dzieci uwielbiają wiersze. Nic nie zapada tak.dobrze w ich pamięć jak melodyjne, rytmiczne teksty. Dodatkowym plusem wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej jest ich tematyka, bliska sercu każdego dziecka.

W książeczce znajdziemy wierszy o domu, porach roku, z cyferkami i świąteczne np.o Wigilii. Wiersze do zasypiania i wiersze na Dzień dobry. Wszystkie są wyjątkowe

Wspólne czytanie to może być świetny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem
Jeśli sięgnięcie po "To i owo tu i tam" na pewno będziecie zadowoleni .

@zaczytana.kreatywna

Prezentowana książka ukazała się nakładem wydawnictwa @wydawnictwobajka
Z powodzeniem można ją czytać nawet z trzylatkami.

Chyba żadne inne wydawnictwo nie ma w swoim dorobku tak wielu pięknych rymowanych pozycji jak Wydawnictwo Bajka.
A dziś chcę Wam pokazać PRZEDPREMIEROWO przeuroczą pozycję, która będzie idealna na początek wiosny😊

Ta książka była dla mnie zagadką, bo i tytuł jest tajemniczy. Otrzymaliśmy jednak dawkę przepięknych rymów, takich o domu, o łąkach, lasach i ogrodach. O porach roku, słońcu i śniegu, o warzywach i pysznych kanapkach, o czytaniu na dobranoc i wspólnie spędzonym czasie.
🌱
Już na pierwszych stronach przywitała nas piękna wiosna, budząca się do życia przyroda i radosny śmiech dzieci.
🌞
Zaraz po niej przyszło lato, pachnące kwiaty, słońce, które nas rozpieszcza, gdy bujamy się w hamaku.
🍂
Jesień zabarwiła liście, posypała jarzębiną i zasugerowała cieplejsze ubranie.
❄️
A zima zasypała wszystko śniegiem, pozwoliła ulepić bałwan i zjeść wigilijną kolację.

Na koniec, książka uraczyła nas rymowanymi zagadkami, dostosowanymi do pór roku, aby pobudzić szare komórki do myślenia.

To taki bardzo klimatyczny, idealnie skomponowany misz masz, apetyczny, kolorowy, radosny i urokliwy. Pełen uśmiechów i wszystkiego co dobrze się kojarzy.

A czytać tę książkę można o każdej porze dnia i nocy, bo na każdą chwilę można znaleźć coś odpowiedniego😊.

Bajecznie kolorowe niczym dziecięca wyobraźnia, świeże i orzeźwiające niczym wiosenna zieleń, ciepłe niczym promienie letniego słońca, urocze niczym drzewa w przebrane w jesienne szaty i rozgrzewające niczym zimowe zabawy na śniegu. Takie właśnie są wierszyki Małgorzaty Strzałkowskiej zgromadzone w przepięknie wydanym zbiorze „To i owo, tu i tam. Pierwsza książka małego dziecka”.

W 12 niedługich wierszykach, 24 rymowanych zagadkach, jednej wyliczance i dwóch przepisach dla małych smakoszy autorka ukryła niesamowitą dawkę dziecięcego entuzjazmu i radości z odkrywania świata wszystkimi zmysłami. Zawartość książki tchnie pozytywną energią i czuć w niej miłość do czytelników, którzy dopiero zaczynają dreptać swoją ścieżką życia oraz przyjemność z odkrywania przed, a raczej z nimi świata. To wszystko przybrało bardzo lekką i przyjemną formę prostych wierszyków otoczonych bogactwem kolorów świata widzianego oczami Ewy Poklewskiej-Koziełło. Prostota przekazu jest tu ogromnym atutem.

Autorka zabiera małego czytelnika w podróż dookoła roku, zaczynając jednak od pięknie opisanej dziecięcej codzienności. Następnie przechodzi przez opis pór roku z podkreśleniem ich różnorodności i kończy na przepełnionym bliskością i miłością tuleniu do snu. I chociaż wszystkie wierszyki i zagadki są pełne uroku, to jednak te do snu ociekające słodyczą i autentycznym uwielbieniem do maluszka najbardziej rozczuliły moje serce.

„To i owo, tu i tam” nie jest klasycznym zbiorem wierszyków. To książka pełna wspólnej zabawy i wiedzy przemycanej w jeden z najprzyjemniejszych sposobów, po właśnie poprzez zabawę i wspólnie spędzany czas. Poza zagadkami autorka zadaje na zakończenie niektórych utworów dzieciom pytania obligując je do wyrażania własnych przemyśleń, a ilustracje kuszą ilością rzeczy, które można odkrywać, wyszukiwać, opowiadać.

To książka, która może towarzyszyć małemu czytelnikowi przez cały rok, ba! przez całe lata. Wydana z najwyższą starannością zwraca uwagę nie tylko bajeczną okładką, ale i nietypowym formatem. Jedynie miękkie strony mogą być utrudnieniem przy aktywnie czytających małych rączkach, ale dla i to jest do opanowania. Bo warto!

Dodaj cytat z książki To i owo Tu i tam. Pierwsza książka małego dziecka