Never Lie

Okładka książki Never Lie Freida McFadden
Okładka książki Never Lie
Freida McFadden Wydawnictwo: Hollywood Upstairs Press kryminał, sensacja, thriller
Hollywood Upstairs Press
2022-09-19
2022-09-19

Ogolnie mam mieszane uczucia. Ksiazke czyta sie na prawde dobrze i historia mega wciage. Jednak wytlumaczenie w pewnych fragmentach jest tak naiwne że mam wrażenie ze jednak nie powinno sie zdarzyc.. Sama akcja prowadzona wartko. Czytalo sie dobrze

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przeczytałam kilka książe pani McFadden i szczerze mówiąc, z każdą kolejną lekturą było tylko gorzej.
"Never Lie", to już kompletny upadek. Książka pisana "na kolenie", pełno błędów logicznych, ma się wrażenie, że to jedynie zlepek fraz z jej poprzednich książek.
Po przeczytaniu "Never Lie" powiedziałam sobie Never Again Freida McFadden.

Po przeczytaniu "Never Lie" powiedziałam sobie Never Again Freida McFadden.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

50 tysięcy osób na Goodreads dało tej książce 4,24/5 gwiazdek. Nie wierzę. Książka wciąga i pomysł jest dobry niestety drobne błędy sprawiają, że jest niewiarygodna. Kilka żałosnych przemyśleń bohaterki początkowo mnie odrzuciło, miałam ochotę przestać słuchać ale pod koniec muszę przyznać, że wynikały z próby przemycenia pewnej poszlaki. Książkę czyta się szybko, jest ciekawa, ma przesłanie - nigdy nie działać pod wpływem impulsu, kamery są wśród nas, nigdy nie wiązać się z osobą, która używa argumentu miłości po to żeby namówić nas na złamanie prawa. To thriller kategorii C i choć ostatecznie fabuła ślicznie się złożyła w całość i nie zgadłam zakończenia to czuję się psychicznie wyczerpana.

Co było złe, głupie i sprawia, że nie polecę tej książki - uwaga tu zaczną się spojlery:
- rozmowa psychiatry z dziewczyną, która przeżyła atak nożownika, z pewnością nie mogłaby tak wyglądać, nikt kto choćby trochę się zna na temacie nie będzie pacjentowi wciskać frazesów w stylu wszystko się ułoży (tak wiem, wiedziała, że pacjentka kłamie)
- psychiatra, która atakuje nożem oponę samochodu należącego do faceta, który zajął jej miejsce parkingowe - nie realne, to zbyt dziecinne zachowanie
- postawa partnera psychiatry, który nie tylko nie odchodzi od niej w chwili gdy prosi go o zatuszowanie śladów w postaci filmiku ale czynnie bierze udział (choć niechętnie) w całej zabawie - nie, żadna dorosła osoba z poukładaną psychiką nie dałaby się w to wciągnąć
- trzymanie zwłok w domu jest bardzo groźne, substancje związane z rozkładem mogą nawet zabić
Było tego więcej ale nie chcę mi się marnować czasu na analizowanie tego szajsu.

Nie polecam, zmarnowany czas i poczucie, że ktoś wylał na mnie kleistą śmierdzącą maź tylko dlatego, że musiał opublikować cokolwiek.

Jak w mojej ocenie można było tą historię uratować? Mąż powinien był zabić żonę lub chociaż ją obezwładnić, uwolnić chłopaka psychiatry i wezwać policję.

• Kryminał
  • Kindle