Literary Detectives: Kulisy

Okładka książki Literary Detectives: Kulisy Paulina Matyńka
Okładka książki Literary Detectives: Kulisy
Paulina Matyńka Wydawnictwo: niezależne Seria: Literacka Agencja Detektywistyczna komiksy
komiksy
Literacka Agencja Detektywistyczna
niezależne
2022-01-01
2022-01-01
komiks artbook

Bardzo ciekawy dodatek do głównego komiksu. Pozwala lepiej poznać postaci, zrozumieć proces twórczy.
Część ciekawostek dosyć nietypowa (ta o majonezie - urocza).

Część ciekawostek dosyć nietypowa (ta o majonezie - urocza).

Kiedy już myślałam, że Paulina Matyńka nie może zaskoczyć mnie bardziej, sięgnęłam po kulisy „literackiej agencji detektywistycznej” i po prostu przepadłam…
Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że chce wiedzieć to wszystko o tym komiksie.

W tym wypadku dosłownie apetyt rośnie w miarę jedzenia i kiedy tylko skończyłam czytać „kulisy” mój mózg wolał WIĘCEJ! CHCE TEGO WIĘCEJ!!! i naprawdę potrzebuję dalszych przygód Avy i Raxa oraz całego LAD na wczoraj.

Jeśli mieliście, że w komiksie LAD cokolwiek jest przypadkowe to koniecznie przeczytajcie „kulisy”, bo jak się okazuje dosłownie każdy budynek ma jakąś historię. Zdumiewająca jest dbałość autorki o szczegóły i to takie, które zaczynają się na tym, kto z bohaterów jaki ma znak zodiaku a kończąc na ilości kubków po kawie na podłodze w mieszkaniu Raxa.

Powiedzieć, że jestem zachwycona to jak nie powiedzieć nic. Brawa i jeszcze raz barwa dla autorki, ponieważ nie dość, że stworzyła IDEALNY świat, to do tego dosłownie cały komiks jest od A do Z jej.
Przeczytajcie LAD a później „kulisy” i nie dziękujcie mi, bo jestem przekonana, że się nimi zachwycicie tak jak ja.

Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że chce wiedzieć to wszystko o tym komiksie.

MÓJ PATRONAT !

Książka ta to kulisy powstawania komiksu Literary Detectives Odsłona (recenzje komiksu znajdziecie w moich wcześniejszych postach)

Książka ta to jak dla mnie kwintesencja dobrego komiksu. Ja jestem zakochana w fabule do tego ilustracje bomba! 🤯Nie mogę się już doczekać następnego tomu i dla takich osób jak ja Paulina stworzyła właśnie Kulisy powstawania Literary Detectives !! Jest to książka dzięki której poznamy lepiej naszych bohaterów lub w ogóle poznamy nowych bohaterów dalszych tomów! Jest to dobra pozycja jako przedsmak tego co się będzie działo dalej a także idealna pozycja dla miłośników tego świata! 🤤W książce znajdziemy ciekawostki a także backstage powstawania komiksu i uwaga ! KOLOROWE ILUSTRACJE ! Czyli zobaczymy świat Pauliny przez kolorowe okulary. Ja nie chcę nic mówić ale mój komiksowy cruch jest jeszcze cudowniejszy w kolorze niż w czarno-bieli 🤣😏

Jestem tak podekscytowana tym że dzięki tej książce mogę jeszcze bardziej zanurzyć się w świecie który tak mi się spodobał ! Jeżeli jeszcze nie czytaliście I tomu to ja nie wiem na co wy czekacie! ⏰

Recenzja z mojego ig @zuziawydro

MÓJ PATRONAT !

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Mieliście kiedyś wrażenie, że tkwicie w pętli motywu literackiego i nie możecie się z niej wyrwać?

Mój głód po przeczytaniu „Literary detectives: Odsłona” autorstwa Pauliny Matyńki jest tak ogromny, że cieszę się, że mogłam od razu sięgnąć po artbook „Literary detectives: Kulisy”.

Jest to krótka książeczka, która pozwala lepiej nam poznać świat Literackiej Agencji Detektywistycznej (LAD) oraz jej bohaterów. Dowiemy się więcej o osobach poznanych w „Odsłonie”, ale również poznamy nowe, które dopiero ukażą się w przyszłości.

Autorka dzieli się z nami jak z dobrym przyjacielem, swoją historią i tym kiedy, jak i dlaczego powołała do życia opowieść o LAD. Ujrzymy wnętrze agencji oraz innych ważnych miejsc w powieści i jej kontynuacjach. Zobaczymy portrety postaci w innych stylach, ale i w kolorze!

Artbook jest świetnie wydany i jest genialnym uzupełnieniem do powieści. Śmiem twierdzić, że jest obowiązkowym dodatkiem dla każdego, kogo zaciekawi LAD i spodoba mu się ta historia. Dzięki tej książce lepiej poznajemy bohaterów i świat przedstawiony, a co ważniejsze poznajemy plany na przyszłość autorki dotyczące stworzonego przez nią uniwersum.

Przyznam się szczerze, że początkowo byłam rozczarowana rozmiarem książki, ma około 150 stron, a ja z chęcią przytuliłabym cegiełkę rozmiaru powieści graficznej. Jednakże to, co tu dostałam zdecydowanie mnie zadowoliło i napełniło nadzieją, że już niedługo poznamy kolejne losy bohaterów!

Ogromnie polecam Wam również tę książkę jako obowiązkowy dodatek do powieści graficznej.
Pozostało mi jedynie wyczekiwać z niecierpliwością kontynuacji i co jakiś czas męczyć autorkę o ciąg dalszy!

👀 “Kulisy” to nic innego jak artbook z postaciami, miejscami i wieloma innymi rzeczami, które wiążą się z Literacką Agencją Detektywistyczną (LAD). To tutaj autorka przedstawia nam szczegółowo swoje uniwersum, dzieli się z nami planami na przyszłość, przemyśleniami, dodatkowymi rysunkami. Bardzo spodobało mi się to w jaki sposób mówi o swoich postaciach. Na każdym kroku widać jak wiele serca wkłada w to co robi. Najpiękniejszą rzeczą jest tu chyba fakt, że nie tylko główni bohaterowie są ważni, dopracowani, ciekawi. Postaci poboczne otrzymały równie dużo uwagi i miłości ze strony ich twórczyni. Nawiążę trochę do swojej wypowiedzi, która widnieje na jednej ze stron “Kulis”. LAD jest historią na pozór zwykłą, a jednak jak już wejdziecie w ten świat, to dostrzeżecie jak oryginalna, wyjątkowa jest ona w rzeczywistości i że nie należy dać się omamić tej niepozorności. To nie tylko para detektywów, tam w oddali czyha większa całość. W tej historii, świecie, postaciach drzemie potencjał. Patrząc na to co dostajemy od autorki, wierzę iż zostanie on wykorzystany. Tym bardziej, że nadal nie zostało na 100% powiedziane w jakiej formie ukaże się ciąg dalszy. Podoba mi się ta wolność jaką pozostawia sobie Paulina Matyńka oraz to, że nie zamyka się na inne formy rozszerzania swojego uniwersum. A teraz czas na najważniejsze… Rax w kolorach! tak dobrze słyszycie. W jednej z sekcji mamy okazję przekonać się jak wyglądałyby postaci w kolorach. Towarzyszą temu krótkie dopiski dotyczące wybranej palety barw dla każdego bohatera. Na samym końcu znajdziecie też pewne sugestie odnośnie dalszego ciągu przygód naszych detektywów. Zaciekawieni? 😏
♤♡◇♧
10/10 ⭐
♤♡◇♧

Jakiś czas temu miałam ogromną przyjemność zostania patronką wznowionego pierwszego tomu LAD, czyli Literackiej Agencji Detektywistycznej. Jest to komiks o dwójce młodych agentów rozwiązujących sprawę opętania literackiego 🤩 W oczekiwaniu na drugi tom (pewnie, by fani za bardzo nie popędzali autorki),wydany został dodatek, który również objęłam patronatem 🥰

"Literacka Agencja Detektywistyczna:Kulisy", to ponad 150 stron ilustracji, konceptów i ciekawostek o uniwersum stworzonym przez Paulinę @pinpinaxdraws
Znajdziemy tu informacje o wielu bohaterach, także, tych, którzy jeszcze nie odegrali znaczącej roli w poprzednim tomie; budynkach i mieszkaniach, w których najczęściej przebywają agenci; a nawet kilka informacji dających nam wskazówki, co może wydarzyć się w kolejnych tomach tej serii 🤩
Mamy też kilka kolorowych ilustracji, które dodają smaczku całości 😍

Ja jestem zachwycona zarówno pomysłem na tę serię, jak i jej wykonaniem - z niecierpliwością czekam na kolejny tom komiksów, a Wam polecam gorąco zarówno pierwszy tom, jak i ten dodatek 😊

"Literacka...

Na półkach: , , , , , ,

"Kulisy" to artbook z postaciami, miejscami, sytuacjami z Anzy, miasta, które poznaliśmy w pierwszej części LAD - "Odsłonie". W kolejnej części LAD autorka zamieściła szkice, koncepty postaci i miejsc, ich metamorfozy, jak również ciekawe lub zabawne próby przedstawienia bohaterów. Znajdziemy tu różne ciekawostki i za kulisowe informacje oraz rysunki ze świata LAD. Strzałem w dziesiątkę było pokazanie niektórych ujęć czy postaci w kolorze. To tylko zaostrza apetyt na poznanie historii detektywów i pokazuje, jaki warsztat posiada autorka.
"Literacka Agencja Detektywistyczna: Kulisy" to mój patronat medialny. A oto moja polecajka: "LAD od kuchni to smaczki, które pozwolą lepiej poznać bohaterów i miejsca. Wspaniałe rysunki i opisy je uzupełniające to coś dla fanów Agencji i Anzy".
Jeśli spodobał się wam pierwszy tom, to warto zapoznać się z konceptami pokazanymi w "Kulisach".
Fajne jest to, że mamy materiał podzielony na części, a każdą z nich zapowiada sama autorka, przedstawiona również w postaci rysunku.
Dostajemy tu również pewien spojlerek do tego, co wkrótce przydarzy się młodym detektywom. Ale są to piękne grafika, która mają za zadanie zachęcić czytelnika do sięgnięcia po kolejne części LAD.
Mnie ten artbook przekonał, że autorka ma jeszcze wiele ciekawych pomysłów. I jak po przeczytaniu "Odsłony" uważałam, ze kolejna część musi być w formie komiksu, tak, po zapoznaniu się z "Kulisami" chętnie kolejną część LAD zobaczyłabym w formie mieszanej, częściowo pisanej i na pewno mocno ilustrowanej.
Temat opętania motywem literackim jest świeży i nigdzie indziej się z takim pomysłem nie spotkałam. Dlatego na dalsze losy Avy i Raxa czekam z niecierpliwością.

Dziękuję bardzo Autorce za nieodpłatne i bezzwrotne przekazanie egzemplarza do recenzji.
#patronatmedialny #komiks #prezent #współpracapatronacka

• Fantastyka, SF