Tam, gdzie rosną dzikie kwiaty

Okładka książki Tam, gdzie rosną dzikie kwiaty Ricardo Liniers
Okładka książki Tam, gdzie rosną dzikie kwiaty
Ricardo Liniers Wydawnictwo: Debit literatura dziecięca
40 str. 40 min.
literatura dziecięca
Debit
2022-10-12
2022-10-12
40 min.
Karolina Jaszecka

“Tam, gdzie rosną dzikie kwiaty” autorstwa Liniers to komiks o niezwykłej sile, którą jest wyobraźnia. Szczególnie ta dziecięca, ponieważ nie zna ona żadnych granic. Wystarczy otaczający nas świat, porozrzucane przedmiotu, zabawki i przygoda gwarantowana.

Tak też jest w tym uroczym komiksie, który wygląda niezwykle bajkowo i tajemniczo jednocześnie. Historia zaczyna się bardzo dramatycznie, ale już po chwili możemy się zorientować o co tak naprawdę chodzi. Dzieci przeżywają niesamowite chwile podczas tej niecodziennej zabawy, która rozpoczyna się od katastrofy samolotu. Nie zawsze trzeba bawić się w księżniczki, czy popołudniową herbatkę. Dziewczynki udowadniają, że wiele historii świetnie nadaje się do tego, aby je zainscenizować, a bodźcem ku temu może być zabawkowy samolot, maskotka, rozsypany popcorn czy otaczająca nas przyroda. Podczas swojej niezwykłej podróży, napotkają jeszcze wiele niewytłumaczalnych zjawisk, ale dla nich wszystko wydaje się być na właściwym miejscu. I w ich świecie takie też jest. Prawdziwe!

Fascynujące jest to, jak dzieci potrafią improwizować i tworzyć niesamowite sceny, zabawy, w których nam nawet nie przyszłoby do głowy. “Tam, gdzie rosną dzikie kwiaty” to bardzo kolorowa historia o trójce sióstr, których wyobraźnia naprawdę nie zna granic. Skłania do refleksji nad tym, gdzie my, dorośli, zapodzialiśmy swoją beztroską radość z małych rzeczy.

“Tam, gdzie rosną dzikie kwiaty” to komiks skierowany do dzieci już od 4 roku życia. Jest bardzo ładnie narysowany, kreska jest interesująca, a ilustracje barwne i przyciągające uwagę. Nie jest on też długo, nie ma w nim także wiele tekstu, dlatego nie znudzi najmłodszych komiksowych fanów. Został napisany prostym językiem, czyta się go szybko i zmusza do refleksji.

Autor Ricardo Liniers stworzył oryginalną opowieść w komiksowej formie, w której trzy siostry przeżywają niezwykłą przygodę na pewnej wyspie. Ocalałe z katastrofy samolotowej ruszają w głąb dżungli, gdzie spotykają różne dzikie zwierzęta - goryla albo smoka. Trafiają też do starożytnej świątyni. Muszą sobie jakoś radzić, czy ktoś im pomoże?
To nie tylko opowieść o katastrofie, ale historia, która może bardzo zaskoczyć czytelnika. Nie będę zdradzać zakończenia, bo to powinniście poznać sami. Autor przypomina tu o sile wyobraźni, dzięki której można się przenieść w każde miejsce na świecie. Ciekawa forma komiksu w połączeniu z rewelacyjnymi rysunkami przyciąga czytelników do lektury. I to nie tylko dzieci. 😉 Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/10/tam-gdzie-rosna-dzikie-kwiaty.html

To nie tylko opowieść o...

Patyk. Kilka kamyków. Żółte autko. Pistolet na wodę. Drewniane klocki. Szmaciana lalka. Karton po butach i pudełko kredek. Każda z tych zwykłych - niezwykłych rzeczy w ręku dziecka może być tylko zabawką, albo stać się czymś więcej. To czym finalnie dla niego będzie zależy tylko od jego wyobraźni. A ta podpowiada dzieciom różne scenariusze. 😀

Tak, jak trzem bohaterkom komiksu o pięknym tytule TAM, GDZIE ROSNĄ DZIKIE KWIATY, które przeżywają niecodzienną przygodę na pewnej wyspie. Widzimy jak ocalałe z katastrofy samolotowej ruszają w głąb dżungli, gdzie w maleńkiej chatce spotkają najmniejszego na świecie goryla. Chwilę później trafią na ogromnego smoka, przed którym czmychną na polanę pełną popcornowego śniegu. Gdy wydawało się, że są bezpieczne znajdują w lesie starożytną świątynię i ponownie stają oko w oko ze smokiem.

Brzmi nieprawdopodobnie prawda? 😅 Wierzcie mi, ale podobne przygody przeżywaliście w dzieciństwie, a obecnie może nawet bardziej niezwykłe przeżywają Wasze dzieci. Przyjrzyjcie się im gdy się bawią i posłuchajcie w jakiej zaczarowanej krainie właśnie się znajdują.

---

Urocza opowieść o dziecięcej wyobraźni, w której wszystko jest możliwe oraz o tym, aby dać dzieciom szansę na to, by bez ograniczeń z niej korzystały, bo... dzieci są jak dzikie kwiaty. Jeśli im tylko pozwolimy swobodnie rosnąć, zakwitną jak najpiękniejsza łąka.

Tak, jak trzem bohaterkom...

Wyobraź sobie, że Twój samolot rozbija się na bezludnej wyspie.

Odkrywasz nieznany ląd, badasz roślinność, nasłuchujesz czyjegoś miarowego, sennego oddechu aby dowiedzieć się, że zaraz przed Tobą śpi... smok!
Jest to miejsce niezwykle.
Tam śnieg nie jest zimny, a ma smak popcornu.
Ek-so-ty-czne kwiaty potrafią mówić ludzkim głosem a goryl potrafi przyjąć postać kieszonkowego.

Brzmi wspaniale prawda?
Ta historia to owoc przygody opartej o dziecięcą wyobraźnię. "Tam, gdzie rosną dzikie kwiaty" wydana przez @wydawnictwodebit w formie genialnego komiksu o stunkowo niewielkim formacie zaskakuje wielkością myśli dziecięcego umysłu i potęgą marzeń i zabawy.

Trzy siostry w ramach niecodziennej zabawy odkrywaja dotąd niezmierzony ląd, przeżywając wspaniałe przygody, które tworzy dla nich... przede wszystkim nieograniczona wyobraźnia najmłodszej z nich.

Komiks poprowadzony jest genialnie, w dodatku dostosowany jest poziomem do czteroletniego malucha więc dobrze sprawdzi się jako jedna z pierwszych książek tego typu. Obraz jest jasny i czytelny.
Z resztą zerknij sam!
Rysunki są świetne.
Proste a jednocześnie intrygujące.

Nawet my, dorośli, z ogromną radością wrócimy myślami do czasu dzieciństwa i wspomnimy własne udane zabawy.

Wyobraź sobie, że Twój samolot rozbija się na bezludnej wyspie.

Jest to miejsce niezwykle.
Tam śnieg nie jest zimny, a ma smak popcornu.

Cóż za zachwyt wydobył się z moich ust po otwarciu tego komiksu! Po okładce nie spodziewasz się nawet, że to jest komiks.

„Tam, gdzie rosną dzikie kwiaty” prawdopodobnie niejednego dorosłego zachwyci.

Mały format, twarda oprawa, fantastyczne ilustracje. A w środku przecudowna historia o dziecięcej wyobraźni. Takiej nieograniczonej, niezmąconej problemami, beztroskiej.

Trzy dziewczynki rozbijaj się samolotem na wyspie dzikich kwiatów. Wszystko jest takie niesamowite i egzotyczne, a zarazem niebiezpieczne! Na szczęście jest tez obrońca mini goryl, który stanie w obronie przyjaciół przed wielkim smokiem. Po udanej ucieczce najlepiej smakuje śnieg z popcornu! A potem słychać „Dziewczynki, obiad gotowy!” i zabawa się kończy.

Ta historia jest niesamowita, czyta się ją z ogromną przyjemnością. Serdecznie wszystkim polecam.

„Tam, gdzie rosną dzikie kwiaty” prawdopodobnie niejednego dorosłego zachwyci.

Absolutnie przepiękna książka!

Jeśli ma się ochotę przypomnieć sobie, jak to było wymyślać niestworzone historie i nowe światy, to ta książka zabierze go właśnie tam - w świat dziecięcej wyobraźni. Uwielbiam książki, które mogę czytać z dziećmi i czerpać przy tym przyjemność dla siebie - TAM, GDZIE ROSNĄ DZIKIE KWIATY należy do tej tej właśnie kategorii - jest i dla dzieci, i dla dorosłych. Nie wiem, czy ci ostatni nie docenią jej nawet bardziej;)
Chyba kupię kilka na prezenty dla przyjaciółek.

Historia i kreska przypomina mi nieco TAM, GDZIE ŻYJĄ DZIKIE STWORY Sendaka. Myślę, że zapadnie w serce wielu czytelnikom.

Absolutnie przepiękna książka!

Czekałam na tę książkę. Jej okładka ma w sobie coś magicznego - przyciąga i intryguje. Sam tytuł też jest dosyć interesujący, bo przecież któż z nas nie chciałby znaleźć się w krainie pełnej kolorowych kwiatów?

Otwierając książkę przeżyłam małe zaskoczenie, to komiks! Możemy w nim znaleźć krótkie i proste zdania, duże okienka i... przepiękne ilustracje. Komiks jest skreślony kreską, która całkowicie skradła mogę serce.

Zaczyna się groźnie, od katastrofy samolotu ba jakiejś tajemniczej wyspie. Trzy dziewczynki zaczynają zwiedzać porartającą ją dżunglę. Jest ona pełna oszałamiających kwiatów. To jednak nie wszystko. W dżungli żyje także smok, ukryta jest tajemnicza świątynia i...

I nagle słychać jak mama woła na obiad.

Widzimu rozrzucone w trawie zabawki: samolot, pluszowego goryla, widzimy też rabatę pełną kwiatów.

Już wiemy, że cała akcja toczyła się tak naprawdę w dziecięcej wyobraźni, której potęga jest ogromna!

Piękna historia, fantastyczne ilustracje i mądre przesłanie. To wspaniała książka!

Nie ma nic lepszego, niż komiksy dla dzieci. Dlaczego? Ponieważ najlepiej pokazują, że czytanie jest fajne, a przy okazji uczą wrażliwości, pomagają doceniać piękno ilustracji. „Tam, gdzie rosną dzikie kwiaty” to tytuł, który zachwyci małych odkrywców i odkrywczynie. Wciągnie ich w świat wyobraźni oraz przygód. Czasami nawet tych nieprawdopodobnych!

• Komiks
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Tam, gdzie rosną dzikie kwiaty