W poszukiwaniu spokoju. Dziennik uważności dla dzieci

Okładka książki W poszukiwaniu spokoju. Dziennik uważności dla dzieci J. Robin Albertson-Wren
Okładka książki W poszukiwaniu spokoju. Dziennik uważności dla dzieci
J. Robin Albertson-Wren Wydawnictwo: Sensus popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Sensus
2022-08-29
2022-08-29

Okładka książki Mindfulness dla dzieci. Poczuj radość, spokój i kontrolę J. Robin Albertson-Wren, Carole P. Roman
Mindfulness dl... J. Robin Albertson-...

Okładka książki Sekretne życie zębów Marta Lorés Maragall, Mariona Tolosa Sisteré
Sekretne życie... Marta Lorés Maragal...
Okładka książki Układ Słoneczny. Nasze miejsce w kosmosie Jon Chad, Rosemary Mosco
Układ Słoneczn... Jon Chad, Rosemary ...
Okładka książki Myśli, które zmieniły świat. Wielcy filozofowie Clive Gifford, Sam Kalda
Myśli, które z... Clive Gifford, Sam ...
Okładka książki Mała książka o wielkiej Ukrainie. Розповідь про Україну. Гімн слави та свободи Ołena Charczenko, Michael Sampson
Mała książka o... Ołena Charczenko, M...

Recenzja książki "#W poszukiwaniu spokoju. Dziennik uważności dla dzieci" autorstwa J. Robin Albertson-Wren 🌼📚

💭 Opis:
Ta książka jest wspaniałym narzędziem, które pomoże dzieciom odnaleźć spokój i uważność w codziennym życiu. Autor, J. Robin Albertson-Wren, przedstawia różnećwiczenia i zadania, które pomogą dzieciom rozwijać umiejętność skupienia i świadomego doświadczania chwil. 🌸🧘‍♀️

✍️ Styl:
J. Robin Albertson-Wren pisze w sposób prosty i zrozumiały dla dzieci. Jej język jest przyjazny i pełen ciepła, co sprawia, że czytanie tej książki jest przyjemne i łatwe do zrozumienia. Nie trzeba być dorosłym, aby zrozumieć i zastosować wskazówki zawarte w tej książce. 📖🌈

🌼 Zawartość:
Książka "#W poszukiwaniu spokoju. Dziennik uważności dla dzieci" zawiera wiele prostych i przyjemnychćwiczeń, które pomogą dzieciom odkryć spokój i uważność w swoim życiu. Autor przedstawia różne tematy do rozważenia i zadania do wykonania, które pomogą dzieciom zrozumieć swoje emocje i cieszyć się chwilą. 🌸🌼

💖 Emocje:
Czytając tę książkę, czułam się pełna spokoju i radości. J. Robin Albertson-Wren przekazuje ważne przesłanie o potrzebie bycia obecnym i doceniania małych chwil. To naprawdę wspaniałe uczucie, gdy możemy nauczyć dzieci, jak znaleźć spokój i radość w codziennym życiu. 💖🌸🧘‍♂️

🌼 Podsumowanie:
Książka "#W poszukiwaniu spokoju. Dziennik uważności dla dzieci" to doskonałe narzędzie dla rodziców i nauczycieli, którzy chcą nauczyć dzieci umiejętności uważności i spokoju. J. Robin Albertson-Wren pisze w przystępny sposób, a różne zadania ićwiczenia sprawiają, że czytanie tej książki to prawdziwa przyjemność. Polecam ją wszystkim, którzy chcą pomóc dzieciom w odnalezieniu spokoju i uważności w codziennym życiu. 🌼📚🧘‍♀️

#Wposzukiwaniuspokoju #uważność #dzieci #książka #recenzja #radosć #spokój

💭 Opis:

Jest takie powiedzenie: „Tylko spokój nas uratuje”. A kto uratuje biednego rodzica przed rozwścieczonym dzieckiem? Pytanie zostało oczywiście zadane z przymrużeniem oka, jednak będąc członkiem kilku grup parentingowych mam wrażenie, że najczęściej poruszanymi tam tematami są sen niemowląt i złość u dzieci. O spaniu nie będziemy dziś rozmawiać, za to bardzo chciałam wam pokazać ciekawe narzędzie mogące pomóc młodym ludziom zapanować nad złymi emocjami. Mowa tu o publikacji J. Robin Albertson-Wren „W poszukiwaniu spokoju. Dziennik uważności dla dzieci”. Nie jest to do końca dziennik, bo poza zapisywaniem rzeczy, które „dzisiaj” były dla nas ważne, znajdziemy w nim propozycje codziennych ćwiczeń pomagających zapanować nad silnymi emocjami.

Książka podzielona jest na pięć sekcji: „Zakorzenienie”, „Spokój, opanowanie, poukładanie”, „Skupienie”, „Życzliwość”, „Połączenie”. Być może w tej chwili ciężko wam sobie wyobrazić, jakie znaczenie mają te obszary dla praktykowania uważności. Spokojnie. Autorka przed każdą częścią wprowadza w temat używając trafnych porównań, do których odwołuje się również w trakcie ćwiczeń. Moje ulubione to to z ogórkiem. Mianowicie w sekcji o spokoju pojawia się określenie „chłodny jak ogórek”1 i właśnie te warzywa są dla autorki synonimem spokoju. Rosną w lato, potrzebują słońca, ale są orzeźwiające, soczyste, nie gotują się w środku. W kolejnych ćwiczeniach J. Robin Albertson-Wren uparcie odwołuje się do różnych cech ogórków. A to pisze o listkach, które chronią je przed słońce, a to o grubej skórze, a to każe nam zwijać się i rozwijać, jak łodyga ogórka. Jest to zabawne, a przede wszystkim niezwykle obrazowe.

Przy ćwiczeniach często padają pytania o nasze odczucia, albo autorka prosi nas o przemyślenie, co pomogłoby nam w danej sytuacji, jak udało nam się opanować emocje itp. Nasze myśli są kierowane ku rzeczom przyjemnym, ku temu, co dobrego spotkało nas w ciągu dnia. W książce znajdziemy miejsca, aby to zapisywać.

Według sugestii wydawcy jest to książka dla dzieci w wieku 6 -9 lat. Na pewno dziecko musi wykazać się pewną dojrzałością i zasobem słów, aby nazwać odczucia, które mu towarzyszą. Dla mnie, dorosłej, nie zawsze było to łatwe. Wymagało to ode mnie nie lada skupienia. O wieku wspominam informacyjnie, ale też nie mogę pozbyć się wrażenie, że rodzice tej grupy dzieci to niekoniecznie target. Odnosząc się do moich obserwacji z grup parentingowych najczęściej o radę pytają rodzice dzieci w wieku 2 – 5 lat. Seria buntów ich przerasta. Często przywołują pozornie błahe sytuacje, w których nie mogli sobie poradzić. Czy z takim maluchem też można pracować? Nawet trzeba. Z własnego doświadczenia wiem, jak ważne jest nazywanie emocji i uzmysłowienie dziecku, iż ma różne możliwości radzenia sobie z nimi. Być może kiedyś zdradzę wam jeden z moich patentów „na złość”, wróćmy jednak do książki „W poszukiwaniu spokoju”. Przypuszczam, że maluch/przedszkolak nie będzie w stanie opisać wszystkiego co czuje, a co za tym idzie zrealizować pełnej „lekcję”. Mamy tu natomiast fajną bazę ćwiczeń – m.in. oddechowy – i świetne porównania, które można wykorzystać przy zabawie z młodszymi dziećmi. A one, pewnie nie od razu, ale z czasem zaczną instynktownie je wdrażać. Pomoże to wam i waszym dzieciom znaleźć wasz własny „patent na złość”.

Kto mnie zna, wie, że na całe to „pitu, pitu” o uważności, byciu tu i teraz itp. patrzę z przymrużeniem oka. Jednak „W poszukiwaniu spokoju. Dziennik uważności dla dzieci” oceniam, jak wyjątkowo wartościowe narzędzie. Zmobilizuje on nas i nasze dzieci do poświęcenia kilku minut dziennie na zastanowienie się nad naszymi emocjami. Pomoże praktykować spokój, uważność ,wdzięczność, a uważam, że takie praktyki są wyjątkowo ważne w zabieganym, pełnym bodźców świcie. Pomagają się wyciszyć i zasnąć ze spokojną głową.

1 J. Robin Albertson-Wren, „W poszukiwaniu spokoju. Dziennik uważności dla dzieci”, przeł. Tomasz F. Misiorek, wyd. Sensus, Gliwice 2022, s. 23.

Wspaniały dziennik, który pomoże odnaleźć spokój dorosłym jak i dzieciom <3

Wspaniały dziennik, który pomoże odnaleźć spokój dorosłym jak i dzieciom <3

"W poszukiwaniu spokoju. Dziennik uważności dla dzieci" autorstwa J. Robin Albertson-Wren to książka, która może pomóc dzieciom w radzeniu sobie z emocjami dzięki zawartym w niej ćwiczeniom. Autorka książki jest pedagogiem z ponad 20-letnim doświadczeniem w nauczaniu dzieci w amerykańskiej szkole, a oprócz tego prowadzi warsztaty jako certyfikowana instruktorka uważności w Mindful Schools. Techniki uważności wykłada rodzicom i dzieciom. 👌 Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/10/w-poszukiwaniu-spokoju-dziennik.html

Mimo, że nie jestem fanką klasycznych poradników, z ciekawością sięgam po dziennik uważności dla dzieci, którego misją jest pomoc w ćwiczeniu radzenia sobie z silnymi uczuciami.

"W poszukiwaniu spokoju. Dziennik uważności dla dzieci" to pozycja stworzona przez spełnioną matkę, doświadczoną nauczycielkę i certyfikowaną instruktorkę Mindful Schools.

Dziennik podzielony jest na pięć sekcji, z których każda stanowi zbiór ćwiczeń skupiających się na własnych emocjach. Rysowanie uczuć, rozterek, obaw, ćwiczenie oddechów i skupienia uwagi na swoim ciele, mają pomóc zrozumieć własne reakcje i ćwiczyć koncentrację. Kluczem jest nauka uważności i otwarcia się na to co "tu i teraz" . To umiejętności pomocne w zrozumieniu świata i ugruntowania własnego ja.

Książka jest pełna kreatywnych zadań i wyrazistych ilustracji. Jest dużo miejsca na rysunki i zapiski, jest dużo sugestii pomagających uporać się z silnymi uczuciami. Zapowiada się naprawdę dobrze!

Dziennik podzielony...

#1066 - W poszukiwaniu spokoju. Dziennik uważności dla dzieci - J. Robin Albertson-Wren - Wydawnictwo Sensus
#216/52/2022

"Gdy w codziennym życiu czujemy silne emocje, może się nam wydawać, że nasze ciało i umysł wyymykają się spod kontroli. W takich chwilach potrzebujemy czegoś, co pozwoli nam czuć, że mocno stoimy obiema nogami na ziemi, w której zapuściliśmy korzenie."

Książka ma 110 stron. Swoją premierę miała dnia 29.08.2022 roku. Jest to poradnik dla dzieci.

Ten dziennik podzielony jest na pięć części i stanowi bardzo dobre narzędzie do rozwoju dziecka . Można w nim pisać i rysować swoje emocje i odczucia.

Jest to idealny sposób, aby uczyć dzieci szukania spokoju i równowagi w życiu.

Dużą zaletą tej książki są zawarte w niej ilustracje, oraz zadania do wykonania, które są bardzo kreatywne.

Moja Ewa uwielbia dzienniki z zadaniami z Wydawnictwo Sensus i bardzo chętnie je wypełnia.

#216/52/2022

„W poszukiwaniu spokoju. Dziennik uważności dla dzieci” to nowa propozycja książkowa od @wydawnictwo_sensus. Skupia się przede wszystkim na emocjach dziecka, umiejętności ich poznania i zinterpretowania. Dotyczy pracy ze sobą i nad sobą, autorefleksji i głębszego zrozumienia tego, co dzieje się w nas i w naszym otoczeniu.

Książka jest podzielona na 5 sekcji: Zakorzenienie; Spokój, opanowanie, poukładanie; Skupienie; Życzliwość; Połączenie. W każdej z nich znajdziemy mnóstwo ćwiczeń do wykonania. Są pytania, na które dziecko odpowiada, ale jest i miejsce na dłuższe wypowiedzi. Dzieci zapisują swoje refleksje i przemyślenia. Na ponad 100 stronach książki znalazły się także ćwiczenia bardziej kreatywne – trzeba coś stworzyć, wymyślić, narysować… Każda sekcja ma miejsce na wpisy, notatki, rysunki. To lektura, która wymaga dużej aktywności dziecka.

Poznamy także sposoby radzenia sobie z emocjami i metody, dzięki którym można poczuć spokój. Książka pomaga zrozumieć siebie oraz swoje emocje, nazwać je i opisać. Wszystkie ćwiczenia zwrócone są na tytułową ‘uważność”. Ich celem jest nauczyć dzieci łatwiej dostrzegać to, co się z nimi dzieje oraz emocje, które odczuwają. Dziennik pozwala skupić się na chwili obecnej oraz znaleźć ukojenie. Uczy zwracania uwagi na detale wokół nas – na zapachy, dźwięki i kolory. Pomaga wyostrzyć nasze zmysły oraz uważniej obserwować siebie i swoje otoczenie.

Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6+. Ma miękką okładkę i format zbliżony do A5. Będzie idealna dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Ale moim zdaniem sprawdzi się również w przypadku nieco starszych dzieci.

Książka jest podzielona na 5 sekcji: Zakorzenienie;...

Książka dla starszych dzieci, która pomoże im zrozumieć siebie, swoje emocje, wyciszyć się i nauczyć żyć z emocjami.

„W poszukiwaniu spokoju. Dziennik uważności dla dzieci” to prawdziwy dziennik. Do czytania, zapisywania, rysowania. Do notowania swoich emocji, odczuć i obaw. Do szukania równowagi i spokoju.

Podzielona jest na 5 części, a w każdej z nich znajdziecie mnóstwo ciekawych zadań do wykonania. Schemat każdej strony jest taki sam. Należy zaznaczyć buźkę, która opisuje Twój aktualny nastrój a następnie dokończyć jedno z kilku powtarzających się zdań
„Tu i teraz słyszę…”
„Tu i teraz widzę…”
„Tu i teraz czuję zapach…”
Tu i teraz mogę dotknąć… podeszwami moich stop.”
Następnie jest do wykonania zadanie, które są bardzo różnorodne. Należy coś narysować , napisać, wymienić lub wykonać jakieś ćwiczenie oddechowe czy ruchowe. A na końcu dokończyć zdanie podsumowujące np. „Dzisiaj czuję się szczęśliwy gdy …”

To bardzo wartościowa książka, ale dziecko musi być samodzielne w czytaniu i pisaniu aby mogło w 100% czerpać z niej.

Jedna rzecz na minus. Zwroty użyte w książce kierowane są niekonsekwentnie. Raz jak do dziewczynek innym razem do chłopców. Na przykład czuje się kochana, silna, szczęśliwa a w innym miejscu straciłeś panowanie, gdybyś pomagał.

Reszta bez zarzutu!

Podzielona jest na 5 części, a w każdej z nich znajdziecie...

Czy Wy także dostrzegacie, że ostatnio dzieci mają większe problemy z emocjami? Nie potrafią sobie z nimi radzić? Czasami nawet nie potrafią ich okazywać w odpowiedni sposób?

Ja niestety widzę to bardzo często, dlatego cieszę się, że niedawno swoją premierę miał poradnik, który pomaga najmłodszym uporać się z silnymi emocjami.
„W poszukiwaniu spokoju. Dziennik uważności dla dzieci” to książka podzielona na sześć sekcji, a każda z nich pomaga dziecku w czymś innym. Dotyczą one kolejno:
-zakorzenienia
-spokoju, opanowania i poukładania
-skupienia
-życzliwości
-połączenia

Każda z tej sekcji to zbiór ćwiczeń, które pomagają dziecku skupić się na tym co jest tu i teraz. Nauczą je zachować spokój w sytuacjach stresowych i cieszyć się z rzeczy małych oraz codziennych. Dzięki ćwiczeniom tym najmłodsi mogą zajrzeć w głąb siebie i popracować nad sobą.
Tak naprawdę jest to uproszczona wersja ćwiczeń dla dorosłych opierających się na spokojnym oddechu i uważnym słuchaniu. Relaksowaniu się i wspieraniu ducha.

„W poszukiwaniu spokoju. Dziennik uważności dla dzieci” to naprawdę ciekawa pozycja dla najmłodszych, ale i ich rodziców, którzy mogą pomóc swoim dzieciom w opanowaniu emocji.

„W poszukiwaniu spokoju. Dziennik uważności...

Literatura dziecięca wzbogaciła się o kolejną pozycję, która zasługuje na uwagę w dzisiejszych czasach. Mowa tu o książeczce poradnikowej „W poszukiwaniu spokoju. Dziennik uważności dla dzieci”. Jest to sugestywny poradnik pomagający walczyć z silnymi emocjami wśród najmłodszych. Publikacja została opracowana przez specjalistkę z dziedziny MINDFUL, która tym razem wzięła sobie do serca potrzeby dzieci. Materiał został podzielony na pięć sekcji. Pierwsza z nich „Zakorzenienie” na przykładzie drzewa pokazuje, jak radzić sobie z nastrojami i silnymi bodźcami, które niczym zmiany pogodowe kołyszą oraz wpływają na drzewo. Silne zakorzenienie zapewnia stabilizację. Druga sekcja „Spokój, opanowanie, poukładanie” to historia ogórków, które mimo palącego słońca są najbardziej orzeźwiającym warzywem na świecie! „Skupienie” to sekcja trzecia, której zadania krążą wokół robaczków świętojańskich. Kapibary to mało popularne, ale bardzo spokojne i łagodne ssaki z Ameryki Południowej. W sekcji „życzliwość” czekają zadania i ćwiczenia, które pomogą doświadczyć czułej życzliwości i uwagi. Na zakończenia powstała sekcja piąta „Połączenie”. W prosty i zabawny sposób autorka uczy najmłodszych technik oddychania oraz uświadamia, że wszyscy jesteśmy dzięki temu połączeni. Dużym atutem książki są piękne ilustracje oraz kreatywne zadania.

• Elitki
  • Maks
  • Posiadam, Wydawnictwo Sensus
  • Samodzielne
  • Jak najszybciej
  • Jasiowe

Dodaj cytat z książki W poszukiwaniu spokoju. Dziennik uważności dla dzieci