Mały astronom. Przewodnik po kosmosie

Okładka książki Mały astronom. Przewodnik po kosmosie Grzegorz Karwasz
Okładka książki Mały astronom. Przewodnik po kosmosie
Grzegorz Karwasz Wydawnictwo: Papilon Seria: Dzielni-samodzielni literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dzielni-samodzielni
Papilon
2022-10-05
2022-10-05
astronom astronomia astronauta kosmos znaki zodiaku gwiazdy planety ziemia księżyc pory roku marsjanie

Często patrzycie w niebo i zastanawiacie się co właściwie tam jest?

Z odpowiedziami na na pewno sporo pytań spieszy do Was i Waszych pociech:
Mały astronom. Przewodnik po kosmosie- Grzegorza Karwasza

To pięknie zilustrowana, przez Olgę i Janusza Błaszczak, książka ze zintegrowaną okładką. Warto również wspomnieć że patronat nad książka objął Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Zacytuję na wstępie słowa od autora, bo nie znajdę chyba lepszych słów na opisanie tak książki: " książka ta nie jest przewodnikiem, ale wycieczką, w którą każdy może się wybrać".
Osobiście muszę powiedzieć, że nie podejrzewałam, że w tak niepozornej książce, może byc zebranych tyle, rzetelnie przygotowanych informacji, które dodatkowo są bardzo przejrzyście przygotowane dla młodszych czytelników. Cała wiedza tu zawarta jest przekazywana dzieciom w bardzo prosty i łatwy do przyswojenia sposób. Świetnym uzupełnieniem są piękne ilustracje obrazujące zagadnienia z tekstu. My lubimy te które później możemy wykorzystywać do własnej obserwacji, jak np. ułożenie i lokalizacja gwiazdozbiorów.

Ale oczywiście znajduje się tu cała masa informacji zaczynając od podstawowych pojęć, opisu ciał niebieskich przez trochę historii, a na koniec znajdziecie najlepsze, a mianowicie przygody z astronomią.
Dla mnie najfajniejszymi chyba stronami są te z mapa nieba, z którą o każdej porze roku można z dziećmi śledzić ułożenie gwiazd.

A czym interesują się Wasze dzieci? Lubią popatrzeć w niebo?

Często patrzycie w niebo i zastanawiacie się co właściwie tam jest?

Z odpowiedziami na na pewno sporo pytań spieszy do Was i Waszych pociech:
Mały astronom. Przewodnik po kosmosie- Grzegorza Karwasza

"MAŁY ASTRONOM. PRZEWODNIK PO KOSMOSIE" od @wydawnictwo_papilon to cudowna, rodzinna propozycja, która niczym nie ustępuje książce "PORADNIK MAŁEGO SKAUTA".
Wiele w niej ciekawych informacji dotyczących kosmosu. Dowiecie się z niej co można zobaczyć na niebie w nocy,
Dzieci dowiedzą się, kto jest wiernym towarzyszem Ziemi, przekonają się czym jest atmosfera, pole magnetyczne, czy też grawitacja. Dowiedzą się co jest głównym źródłem życia i energii oraz co łączy ze sobą astronomię i technikę.
Autorem książki jest profesor fizyki Grzegorz Karwasz, który przekazuje wiedzę w cudowny, magnetyczny sposób.
Ta mądra książka mówi, o tym ile jest gwiazd na niebie, uczy jak odróżnić meteor od meteorytu. Pióro autora jest bardzo lekkie, a język dosyć prosty, więc czyta się ją błyskawicznie. Dodatkowym atutem są zabawne wstawki, które jeszcze bardziej przyciągają młodych czytelników. Strona graficzna przykuwa uwagę i jeszcze bardziej zachęca do zapoznania się z wnętrzem.
Książka posiada ogromną wiedzę, jest idealną propozycją dla każdego, który uwielbia wgłębiać tajemnice kosmosu. Myślę, że w tym przypadku nie ma górnej granicy wiekowej.

Dziś propozycja dla młodszych czytelników, ale uwierzcie, że zaciekawi tak samo i dorosłych.

Kto nie lubi patrzeć na rozgwieżdżone niebo? A jak często od swoich dzieci słyszycie lub słyszeliście pytania dotyczące nieba czy kosmosu? Moje dziewczyny ten temat zawsze interesował.

„Mały astronom” Przewodnik po kosmosie @wydawnictwo_papilon To książka, która w bardzo przystępny sposób przybliża młodym czytelnikom temat astronomii. Na ponad 120-tu stronach dostajemy sporą dawkę wiedzy i przeróżnych ciekawostek dotyczących właśnie tego tematu.
Gdzie zobaczysz gwiazdy i jakiego są koloru, opisy planet, oraz lotu na księżyc, informacje o wszechświecie, co zobaczysz na niebie w dzień a co w nocy. To tylko kilka zagadnień, które opisane zostały w tej książce. Plusem jest to, że są również różne proste zadania, które dzieci mogą wykonać, dzięki czemu łatwiej im jest zrozumieć dany temat.

Cała książka jest podzielona na 7 części. W każdej z nich jest opisany inny temat. Na samym końcu jest słowniczek pojęć i dyplom małego astronoma.

Polecam Wam tę książkę. Nas zachwyciła. Czytali młodsi i starsi 😊

Wielkimi krokami zbliżają się mikołajki, więc tak sobie myślę, że to świetna propozycja na prezent 😊

Fascynujący kosmos! Marzenia, by kiedyś ruszyć w nieznane, zabaczyć z góry malenką Ziemię, poczuć się cudownie w stanie nieważkości i odbyć podróż w kosmos jak Jurij Gagarin czy Neil Armstrong... To nie moje marzenia, lubię naszą Ziemię, ale chylę czoła przed wszystkimi, którzy mają odwagę wybiegać tak daleko w przyszłość… i przestrzeń.

Marzenia o byciu kosmonautą to domena dzieci. Ciekawe świata, zafascynowane kosmosem, chętnie słuchają opowieści i czytają ciekawostki o tym niezwykłym tworze, jakim jest Wszechświat. Przyznaję, ma to w sobie niezwykłą magię. Jeśli szukacie pięknie wydanej książki o kosmosie, polecam Wam nowość od @papilon. W tej rewelacyjnej naszpikowanej wiedzą książce (ale nie przeładowanej i przystępnie podanej) książce dzieci przeczytają wspaniałe rzeczy o Wszechświecie.

„Mały astronom” Grzegorza Karwasza, polskiego fizyka, inżyniera i profesora dr. hab., książka objęta specjalnym patronatem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu to kompendium wiedzy o astronomii, Układzie Słonecznym, plejadach i gwiazdach. Dzieci poczytają tu także o lotach w kosmos oraz dowiedzą się, co o Wszechświecie wiedzieli ludzie w starożytności. Zadania, słowa kluczowe, ciekawostki, informacje, co warto wiedzieć, liczne ilustracje i zdjęcia, pieknie wydane, na końcu słowniczek i dyplom małego astronoma - to wszystko tworzy książkę idealną. Bardzo mi się podoba i polecam ją każdemu!

W serii ukazał się także „Poradnik małego skauta”.

Wiek dzieci: 9+
Liczba stron: 128

Książkę kupisz tutaj: https://bit.ly/maly_astronom

@wydawnictwo_papilon
@czytampl
@booki_dzieci

Marzenia o byciu kosmonautą to...

Mamy tu piękna książkę, kosmiczny przewodnim dla wszystkich małych czytelników i fanów gwiazd.

Znajdziemy tu odpowiedzi na najróżniejszych pytania choćby ile jest gwiazd, czym różni się meteor od meteorytu. Dowiemy się tu o słońcu, o astrologii, o gwiazdach.

Przede wszystkim jest to przepięknie przygotowana książka. Pełna grafik ilustracji i zdjęć. Oprawa jak najbardziej zachęca di czytania, treść daje mnóstwo wiedzy i informacji, przy tym nie nudząc ale ciekawiąc.
Świetna książka.

„Mały astronom. Przewodnik po kosmosie” Grzegorz Karwasz. Na wstępie mojej recenzji, pragnę zaznaczyć, że tego typu publikacje powodują, że dzieci mają pasję, że to właśnie pod wpływem takich wydań, rodzą się marzenia, plany na przyszłość. Kreowanie swojej edukacji, ścieżki zawodowej. To wiedza i nauka sprawia, że gdzieś tam, na dnie małego serduszka, dziecko chce zostać astronautą, geografem, architektem, matematykiem. Jest ciekawy, drąży temat, chce wiedzieć więcej. Dodatkowo należy znaczyć, że książka została wydana pod specjalnym patronatem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Książka zawiera siedem tematycznych części. Każda z nich w przystępny sposób wyczerpuje temat z danej dziedziny. Zawiera słowa kluczowe np. meteor, kwazar czy Galaktyka, które należy zapamiętać. Daje cenne wskazówki, w postaci ważnych informacji np. kiedy i gdzie zostało zaobserwowane pierwsze zaćmienie księżyca. Oraz co najprzyjemniejsze, proponuje zadania do samodzielnego wykonania, np. narysuj jak może wyglądać niebo, ale są też i takie, które wymagają sprawności fizycznej, umiejętności matematycznych, pewnych obliczeń czy własnej koncepcji.
To wszystko jest pięknie zobrazowane, co oczywiście bardzo pomaga w przyswojeniu danej partii materiału, a wyróżnione informacje znacząco ułatwią nawigację. Na końcu znajduje się również słowniczek, objaśniający trudne słowa, do którego można zawsze wrócić lub samemu poszukać szerszego objaśnienia (co oczywiście uczy kreatywności i samodzielności)
Książka dedykowana dla kategorii wiekowej ok. 6-8 lat oraz jak zawsze dla wszystkich dorosłych, aby wiedzieć jak odpowiadać na trudne i skomplikowana pytania dzieciaków, które są wręcz zafascynowane kosmosem i jego tajemnicami. Nie wspomnę już o tym, dlaczego księżyc jest rogalikiem i czy gwiazdy są ciepłe, zimne czy kolorowe. Polecam! To zabawa powiązana z nauką dla całej rodziny.

Obszerna wiedza, nie tylko dla tych małych zawarta w 125 stronach!

Obszerny spis treści:
1️⃣ Astronomia - nauka o gwiazdach
2️⃣ Kosmiczny zegarek, czyli astronomia w dzień i w nocy
3️⃣ Układ słoneczny
4️⃣ Plejady, mgławice i czarne dziury
5️⃣ Astronomowie i zagadki Wszechświata
6️⃣ Loty w kosmos
7️⃣ Na zakończenie przygody z astronomią.

Sami zobaczcie ile ciekawych zagadnień zostało poruszonych!
Moim zdaniem, bardzo wartościowa książka, która znajdzie swoich wielbicieli i tych małych , jak i dużych!

Moje serce już skradła!

Z książki dowiesz się m.in.:
♈ O znakach zodiaku.
🌠 Co to kometa.
🌅 Skąd się biorą pory roku.
☀️ Dużo ciekawostek o słońcu jak i księżycu.
🌍 Poznasz planety.
⭐ Jakiego koloru są gwiazdy.
🛰️ Jak wygląda życie na stacji kosmicznej.

Bardzo wciągająca...
Zawiera dużo ciekawostek!
Porywa do czytania. 🥰

Serdecznie polecam, Hania i Hela. 🧡

Obszerna wiedza, nie tylko dla tych małych zawarta w 125 stronach!

Obszerny spis treści:
1️⃣ Astronomia - nauka o gwiazdach
2️⃣ Kosmiczny zegarek, czyli astronomia w dzień i w nocy
3️⃣ Układ słoneczny
4️⃣ Plejady, mgławice i czarne dziury
5️⃣ Astronomowie i zagadki Wszechświata
6️⃣ Loty w kosmos
7️⃣ Na zakończenie przygody z astronomią.

Sami zobaczcie ile ciekawych...

„Mały astronom. Przewodnik po kosmosie” od @wydawnictwo_papilon to książka, która w jasny i atrakcyjny dla dziecka sposób przybliży jakże złożoną i obszerną tematykę kosmosu

Złożona z 7 części ukazuje szereg przydatnych informacji i ciekawostek z zakresu astronomii, układu słonecznego, historii lotów w kosmos, zagadek Wszechświata czy budowy plejad, mgławic i czarnych dziur

Na końcu znajdziemy mapy nieba oraz bardzo przydatny słowniczek a w nim definicje kilkudziesięciu kosmicznych pojęć 😉

Książka ma bardzo poręczny format, laminowane kartki i żywą kolorystykę. Na duży plus zasługuje fakt, że strony są klejone i dodatkowo wzmocnione szyciem- co jest rozwiązaniem rewelacyjnym z uwagi na formę przewodnika naszpikowanego masą informacji które dziecko często może wyszukać i do nich wracać w zależności od potrzeby i zainteresowania daną tematyką.

Podsumowując w książce znajdziemy ogrom merytorycznej wiedzy okraszonej estetycznymi grafikami, szablonami i realnymi zdjęciami z satelit, przekazane w prosty i zrozumiały dla dziecka sposób, bez utraty rzetelności i autentyczności przekazywanych informacji.

Polecam zarówno rodzicom i dzieciom w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym jak i nauczycielom dla urozmaicenia lekcji przyrody i geografii.

Książka to zbiór wiedzy i wielu ciekawostek o kosmosie. Znajdziemy tu odpowiedzi na wiele pytań, które zadają nam dzieci, np:
❤ile jest gwiazd na niebie,
❤czy są do siebie podobne,
❤jak powstają i ile jest ich na niebie? ❤jak to się stało, że Pluton został odrzucony z Układu Słonecznego,
❤jak powstały planety,
❤dlaczego słońce wschodzi i zachodzi,
❤skąd się biorą pory roku?

Na końcu załączony został "Dyplom małego astronoma" w którym wypisujemy imię i nazwisko naszego dziecka, to taki miły dodatek prawda ?

Warto też zwrócić uwagę na takie tabelki pośród tekstu jak:
- warto wiedzieć (dodatkowe ciekawostki i informacje)
- zadanie dla ciebie (z ciekawymi zadaniami dla dziecka)
- słowa kluczowe (tutaj mamy wyszczególnione słów z danego tematu)

❤ile jest gwiazd na niebie,
❤czy są do siebie podobne,
❤jak powstały planety,
❤dlaczego słońce wschodzi i zachodzi,
❤skąd się biorą pory...

Ile jest gwiazd na niebie i jaki mają one kolor?
Jak znaleźć planetoidę?
Co zobaczysz na niebie w dzień, a co w nocy?

Często słyszysz pytania dziecka odnośnie kosmosu? Jeżeli tak to odpowiedzi na nie znajdziecie w książce Grzegorza Karwasza "Mały astronom. Przewodnik po kosmosie."
Jest to bardzo ciekawa pozycja w literaturze dziecięcej wydawnictwa papilon.
Książka zawiera wiele sprawdzonych informacji na temat eksploracji kosmosu, zarówno z jej początków jak i z bieżących wydarzeń.
Napisana jest bardzo bardzo przystępnym językiem, tłumaczy w łatwy sposób nawet te bardziej skomplikowane zagadnienia astronomiczne.

Ile jest gwiazd na niebie i jaki mają one kolor?
Jak znaleźć planetoidę?
Co zobaczysz na niebie w dzień, a co w nocy?

Jest to bardzo ciekawa pozycja w literaturze dziecięcej wydawnictwa papilon.
Książka zawiera...

• Elitki