Przemiana Feniksa

Okładka książki Przemiana Feniksa Brian Tracy
Okładka książki Przemiana Feniksa
Brian Tracy Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
The Phoenix Transformation: 12 Qualities of High Achievers to Reboot Your Career and Life
Onepress
2022-08-24
2022-08-24
Joanna Sugiero

Ciężko odnieść mi się do tej książki, bo po przeczytaniu pięciu innych książek tego autora nie dowiedziałem się niczego nowego. Utrwaliłem pewne informacje, co na pewno jest bardzo cenne.

Jednak dla osoby która z pozycjami tego autora nie miała wcześniej styczności polecam ją serdecznie, jest do porządna synteza kilku książek przedstawiona w sposób przystępny dla każdego. Dużo dobrych porad odnośnie sposobu organizacji czasu, pracy i zarabiania pieniedzy.

„Przemiana Feniksa” Briana Tracy’ego to inspirujący poradnik, który prowadzi czytelnika przez 12 cech ludzi sukcesu, mających pomóc w odrodzeniu się niczym Feniks zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Autor bazuje na aktualnych badaniach naukowych i teoriach psychologicznych, uzupełniając je własnymi doświadczeniami, aby pomóc czytelnikowi w przekształceniu swojego życia.

Książka otwiera dyskusję na temat tego, jak można odnieść sukces w życiu, pokazując, że droga do osiągnięcia celów wymaga przede wszystkim zmiany sposobu myślenia i działania. Tracy kładzie nacisk na znaczenie motywacji, współpracy z innymi ludźmi i wyznaczania klarownych celów, co ma być kluczem do efektywnego zarządzania czasem i przybliżania się do sukcesu. Jedną z kluczowych kwestii poruszanych w publikacji jest założenie własnej firmy jako drogi do zdobycia bogactwa. Autor omawia podstawowe zasady prowadzenia działalności gospodarczej, kładąc duży nacisk na zarządzanie finansami i strategie inwestycyjne, które mogą przyczynić się do osiągnięcia stabilności finansowej. Podkreśla również, że życie bez problemów jest niemożliwe, ale kluczem do szczęścia jest umiejętność radzenia sobie z trudnościami. Publikacja ta stanowi więc nie tylko przewodnik po drodze do sukcesu, ale również skłania do refleksji nad własnym życiem i zachęca do podejmowania wyzwań z determinacją i optymizmem.

Jednym z najbardziej wartościowych aspektów tej książki jest jej uniwersalność. Choć adresowana jest głównie do osób dążących do sukcesu zawodowego, zastosowanie zasad opisanych przez Tracy’ego może przynieść korzyści w różnych obszarach życia. Niezależnie od tego, czy czytelnik chce poprawić swoje relacje z innymi ludźmi, osiągnąć sukces finansowy, czy też rozwijać swoje umiejętności przywódcze, znajdzie w tej książce praktyczne wskazówki na temat tego, jak osiągnąć swoje cele.

Kolejnym istotnym elementem „Przemiany Feniksa” jest sposób, w jaki Tracy przedstawia swoje idee. Jego język jest klarowny, prosty i przystępny dla każdego czytelnika. Nie ma w nim miejsca na skomplikowane pojęcia. Zamiast tego autor skupia się na praktycznych przykładach i konkretnych strategiach, które czytelnik może łatwo zrozumieć i zastosować w swoim życiu. Tracy w swojej publikacji nie tylko dzieli się swoimi osobistymi doświadczeniami, ale również korzysta z badań i teorii psychologicznych, aby uzasadnić swoje porady i sugestie. Dzięki temu czytelnik może mieć pewność, że przedstawiane w książce strategie są oparte na solidnym fundamencie wiedzy.

Poradnik ten skupia się też na aspektach praktycznych, co sprawia, że rady w nim zawarte są łatwe do wdrożenia w życiu codziennym. Tracy nie tylko podaje ogólne zasady i teorie, ale również proponuje konkretny plan działania, który czytelnik może zastosować, aby osiągnąć zamierzone cele. Ponadto, każdy rozdział kończy się podsumowaniem i konkretnymi krokami, które czytelnik może podjąć, aby zacząć działać od razu.

Warto podkreślić również, że „Przemiana Feniksa” to nie tylko poradnik, ale również inspirująca opowieść o przemianie i rozwoju osobistym. Autor dzieli się swoimi własnymi doświadczeniami i historiami sukcesu, co sprawia, że czytelnik może łatwiej identyfikować się z przedstawionymi ideami i motywacją do działania. Dzięki temu publikacja ta staje się nie tylko źródłem praktycznych porad, ale też inspirującą lekturą dla każdego, kto pragnie odmienić swoje życie na lepsze.

Skondensowany poradnik, sporo przydatnych rad. Jak na Briana Tracy nie było szczególnie dużo lania wody, z większością rzeczy się zgadzam (poza stereotypowymi uwagami dotyczącymi kobiet i mężczyzn).

Dostępna w formie audiobooka, motywuje do działania i uporządkowania sposobu swojej pracy.

Słuchałem jako audiobooka i powiem że oczekiwałem czegoś lepszego. Same podstawowe frazesy bez konkretów i to irytujące powtarzanie się działa na nerwy. "Wyobraź sonie że masz 100 milionów złotych" to zdanie padło w książce chyba z 10 razy i to do dokładnie tej samej wypowiedzi, tego samego tematu. Prawda jest taka, że to co napisał autor można by zmieścić w połowie objętości tej książki, autor zwraca uwagę na produktywność a zmarnował mnóstwo mojego czasu.

To już 4 pozycja od tego autora i za każdym razem nauczę się czegoś nowego. Autor porusza różne kwestie związane z działaniami, które przybliżają nas do zyskania wolności finansowej. w książce znajdziemy informacje, w jakich dziedzinach można najwięcej zarobić ale również jak oszczędzać. Otwiera oczy !

Bardzo mnie zmotywowała. Dużo oczywistych rzeczy przekazanych w fajny sposób. 2 działy typowo do odbiorcy Amerykanina, ale ogolnie bardzo mi sie spodobała. Sporo sie nauczyłam dzieki niej i ma u mnie szczególne miejsce.

Dużo o mocy pozytywnego nastawienia, przesiewania emocji i priorytetów.

Dużo o mocy pozytywnego nastawienia, przesiewania emocji i priorytetów.

Myślę, że "get smart" jest dużo lepsza, lepiej poukładana i bardziej usystematyzowana. Pomijam już oczywiście cel, wydawania praktycznie takiej samej lektury.

Chyba każdy z nas przynajmniej raz zastanawiał się, co takiego się dzieje, że jedni osiągają sukces, a inni nie. Co takiego musi się stać, że jedni zostają milionerami, mają piękne domu, szczęśliwe związki, inni zaś żyją skromnie, odliczając dni do kolejnej wypłaty, nie mogąc sobie pozwolić na nic ekstrawaganckiego, planując nawet codzienne zakupy spożywcze?
Wszystko wskazuje na to, że jednych od drugich odróżnia sposób myślenia i to taki, za którym idzie działanie. Jak zatem z przeciętnie zarabiającego i liczącego każdy grosz człowieka stać się milionerem? Jak stać się specjalistą w swojej dziecinie i zarazem zwiększyć przychody? Jak sprawić, by każdego roku na koncie przybywało kolejne zero? Nie tylko się tego dowiemy, ale mamy szansę sprawdzić tę wiedzę na sobie, po lekturze znakomitej książki Briana Tracy pt. „Przemiana Feniksa. 12 cech ludzi sukcesu, które pomogą ci się odrodzić i ruszyć do przodu w pracy i w życiu prywatnym”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa OnePress pozycja, to droga do bogactwa, to klucz do sukcesu, a nawet coś więcej – to gotowa lista działań, które mamy wykonać, by stać się ludźmi bogatymi. To, co jest istotne to fakt, że już wykonanie jednej z czynności z tej listy zmieni naszą pozycję wyjściową, zaś kompletna realizacja opisanych działań, pomoże nam znaleźć się w miejscu, w którym być chcemy. I to w ciągu najbliższych dziesięciu lat. A jeśli wydaje ci się, że dziesięć lat to bardzo długo to pomyśl, że one i tak upłyną. To co musisz zrobić to podjąć decyzję, by każdy rok przybliżał cię do bogactwa.
Książka adresowana jest nie tylko do ludzi biznesu, nie tylko do wysokiej klasy menedżerów czy wykładowców zajmujących się kwestiami ekonomicznymi. Tak naprawdę to książka dla każdego, bowiem niezależnie od sytuacji wyjściowej, niezależnie od tego, co masz (a już tym bardziej czego nie masz),liczy się tylko to, gdzie chcesz dotrzeć. Musisz bowiem wymyśleć siebie na nowo i zdystansować się od starych modeli zachowania, od nawyków, które nie przybliżają (a wręcz oddalają) cię od sukcesu. Autor zwraca w kolejnych rozdziałach uwagę na te cechy, te modele zachowania, które musisz w sobie wypracować. Rozpoczynamy od zmiany myślenia, od obietnicy dążenia do doskonałości i postanowienia, ze zdobędziemy bogactwo. Poznamy siedem sposobów myślenia, czyli siedem ukierunkowani, które wyróżniają ludzi sukcesu. Poznamy również siedem praw psychiki mających wpływ na nasze życie i potencjał, a także siedem składników wzoru 100 procent, na zwiększenie wydajności, wyników i dochodów o 100 procent, czyli dziesięciokrotnie w ciągu najbliższych dziesięciu lat.
Osiągniecie maksymalnej wydajności to trzeci etap przemiany feniksa, nauczymy się zatem, jak w pełni wykorzystać swój potencjał stosując m.in. cztery zasady treningu mentalnego. Jako że nie żyjemy sami, w odizolowanym środowisku, będziemy musieli zadbać zatem o jakość naszej komunikacji, nauczymy się też jak sprawiać, żeby ludzie poczuli się ważni. Aby nie zejść z obranej drogi do bogactwa, w kolejnym rozdziale nauczymy się też wyznaczać cele i wytrwale do nich dążyć – poznamy przy tym dziesięć etapów określania celu. Jednak zdobycie bogactwa, realizacja planów będą trudne, jeśli nie nauczymy się odpowiednio zarządzać sobą w czasie, zarządzać swoim życiem. Autor uświadamia nam, że zarządzanie czasu jest umiejętnością, której trzeba się nauczyć, dostarcza nam również pięciu wskazówek, jak podwoić naszą produktywność, a także wskazówek dotyczących pokonywania prokrastynacji.
Wszystkie te informacje są nam przydatne, by przejść do sedna sprawy, czyli do tworzenia bogactwa. Poznamy prawo trójki, określając, jakie trzy kluczowe aktywności składają się na dziewięćdziesiąt procent wartości wnoszonej do naszej pracy. Dzięki temu trzymać będziemy już klucz do sukcesu – będziemy mogli spędzać coraz więcej czasu na wykonywaniu tych trzech najważniejszych zadań i zobowiązać się przed sobą do nieustannego doskonalenia się w każdym z nich. Autor namawia nas do założenia własnej działalności, do skupienia się na przepływie gotówki i zyskach oraz przedstawia reguły inwestowania w giełdę czy w nieruchomości. Przedstawia również zasady pozwalające nam stać się … milionerami, wręczając nam m.in. klucz do przedsiębiorczości.
To zaledwie ułamek tego, co Brian Tracy zawarł w swojej książce. Publikacji, która faktycznie pomaga nam zmienić swoje życie, osiągnąć sukces. I jeśli w swoim życiu mamy przeczytać tylko jeden poradnik to dobrze, by była to właśnie „Przemiana Feniksa”, prowadząca nam krok za krokiem ku bogactwu.

Wszystko...

więcej na: https://elzbietarogalska.blogspot.com/2022/10/ksiazka-przemiana-feniksa-12-cech-ludzi.html

Typowy poradnik, który ma pokazać drogę do celu. Tym razem celem jest stanie się milionerem. Myślę, że to dobry poradnik na realia Ameryki, a na realia Polskie trochę nie do końca dostosowany.

Jako inspiracje i pomoc w drodze do lepszej wersji siebie chciałabym polecić książkę „przemiana feniksa”, w której autor przekazuje co jest nam niezbędne i pomocne by osiągnąć cel - nawet ten bardzo odległy.
W tym jak ważna jest min.:
•wizualizacja
•zrozumienie samego siebie i swoich potrzeb
•panowanie nad własnymi myślami
•skupienie się na przyszłości i wyciąganie lekcji z niepowodzeń
•wiara w swoje możliwości
Co ważne, Brian Tracy przekazuje też jak faktycznie zabrać się za zmiany, pokazuje techniki i metody jak „stop” przy negatywnym myśleniu, ABCDE przy produktywności i wiele innych.
Czyta się bardzo łatwo i przyjemnie. Z każdej strony można wyciągnąć coś inspirującego i pomocnego.
Jeśli czujecie, że stoicie w miejscu, ta książka może być dla was.

Myśle, że każdy z nas co jakiś czas odczuwa potrzebę zmiany. Czy to otoczenia, tego co robi, lub właśnie samego siebie. Choć często niby wiemy czego chcemy, mówimy sobie: „w sumie to przydałoby się zacząć robić to i tamto”, jednak rzadko za tymi słowami idzie konkretne działanie. Brakuje nam jakiegoś bodźca, może zwykłego dobrego słowa, skompletowania o co właściwie chodzi....

• Do kupienia
  • Poradnik