Otwieramy sklepik

2022-08-24
2022-08-24
48 min.

Okładka książki W tej bajce nie ma złego wilka Deborah Allwright, Lou Carter
W tej bajce ni... Deborah Allwright, ...
Okładka książki Ciekawski George w bibliotece H.A. Rey, Margret Rey
Ciekawski Geor... H.A. Rey, Margret R...
Okładka książki Maestro pokoju. O Ignacym Paderewskim Brygida Grysiak, Jagna Wróblewska
Maestro pokoju... Brygida Grysiak, Ja...

Wyróżniona opinia i

Otwieramy sklepik

przeczytanych książek 4156 napisanych opinii 577

Genialna, zabawna, rewelacyjna :)

Genialna, zabawna, rewelacyjna :)

Hej! Czy znacie już serię „Czytam sobie” od @harperkids_polska? To już 10 lat, gdy dzieci za sprawą tych cudownych książeczek mogą uczyć się czytać lub doskonalić tę trudną, aczkolwiek niezwykłą sztukę.

W ofercie pojawiły się właśnie kolejne części. My czytaliśmy „Kurę Krystynę i jej bandę”, „Otwieramy sklepik” oraz „Nasza pani supermenka”. Historie są zabawne, treść oraz objętość tekstu dopasowana do umiejętności czytelniczych dziecka. Seria podzielona jest na trzy poziomy.

📖 Pierwszy „Składam słowa” skupia się na uczeniu głoskowania, czcionka jest bardzo duża, a tekst znajduje się na dole strony. Na poziomie drugim „Składam zdania” książeczka zawiera 800-900 wyrazów, dłuższe zdania oraz zwraca szczególną uwagę na sylabizowanie. Trzeci poziom „Połykam strony” zawierający ok. 2500-2800 wyrazów to książeczki dla dzieci doskonalących umiejętność czytania. Na końcu znajduje się słownik trudnych wyrazów.

📙 Wszystkie książeczki pośrodku strony mają podaną numerację, na poziomie pierwszym i drugim w ramkach znajdują się trudniejsze wyrazy. Na końcu zaś motywujące naklejki będą stanowić nagrodę za trud włożony w naukę czytania.

📚 Za co cenię serię „Czytam sobie”? Bardzo podoba mi się, że tworzą ją polscy pisarze i ilustratorzy. To ogromny plus. Dzięki temu historie są ciekawe, zabawne, a dotyczą wydarzeń fikcyjnych lub historycznych. Oprócz czytania dzieci więc poszerzają też wiedzę na temat kultury, sztuki, nauki. Grzbiety książki rożnią się wysokością pasków w zależności od serii. Na końcu znajdują się pytania do tekstu, sprawdzające czytanie ze srozumieniem. Format książeczek jest nieduży i bardzo wygodny w czytaniu.

Seria „Czytam sobie” to doskonała propozycja dla wszystkich dzieci, które pragną nauczyć się czytać albo już czytają i szukają książek, które rozwiną tę umiejętność.

@harperkids_polska

Ela, Hela i Mela chcą zarobić na wakacje i postanawiają otworzyć sklepik. Najpierw jednak trzeba wymyśleć nazwę. Po burzliwej naradzie ustaliły: „Kolory dom towarowy”. Ale to nie koniec przygotowań. Trzeba jeszcze kupić wagę, ladę, półki, kalkulator, no i produkty, które będą sprzedawać. We wszystkim pomaga rodzina. I jak to w biznesie bywa raz jest zyska a raz strata, a najgorsza zawsze jest konkurencja. Pewnego dnia przyszedł deszcz i wszystko zatopił. Dziewczynki postanowiły zrezygnować z prowadzenia sklepu i wpadły na kolejny pomysł. Jaki? Przekonajcie się sami.
Książeczka przeznaczona jest dla dzieci od 5 do 7 lat. Jest to wiek kiedy dziecko umie już czytać proste wyrazy i zdania i można mu pokazać ciekawsze, trudniejsze teksty.
Książeczka napisana jest bardzo dużą czcionką, a kolorowe i zabawne ilustracje, są świetnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Na prawie każdej stronie znajduje się słowo podzielone na sylaby, dzięki czemu dziecko może poćwiczyć umiejętność czytania metodą sylabową. Na samym końcu książeczki znajdują się pytania kontrolne do czytanego tekstu i przepiękne naklejki z postaciami z czytanki. A kto chętny może wykonać dyplom za piękne przeczytanie czytanki.
Tematyka książeczki jest bardzo ciekawa i rozwija słownictwo jak również wyobraźnię. Polecam!

Dobra literatura na początek przygody z czytaniem. Jest też dość "kieszonkowa", fajnie sprawdza się w mamusinej torebce jako alternatywa na nudny czas oczekiwania(na cokolwiek) 😉😎.
Poziom 2 . Czcionka nadal duża, nadal dół strony i nadal kolorowe ilustracje ☺️. Zmienia się ramka. Zamiast podziału na głoski, podział na sylaby.

W tej historii mamy trzy przyjaciółki spędzające wspólnie czas na placu zabaw, które postanawiają otworzyć własny sklepik. Ileż to pracy! Wybór asortymentu, stworzenie logo, nazwy (w demokratycznym głosowaniu),sklepowy ekwipunek, reklama.
I kiedy wydaje się że sukces gwarantowany pojawia się...konkurencja 🫣.

W tej historii mamy trzy przyjaciółki...

24 sierpnia do kultowej serii „Czytam sobie” z Poziomu 2 – Składam zdania dołączyły dwa nowe tytuły.

Poziom 2 charakteryzują średniej długości teksty 800-900 wyrazowe oraz dłuższe zdania z elementami dialogów.

Drugim nowym tytułem, który dołączył do serii jest „Otwieramy sklepik” Rafała Witka.

Trzy koleżanki z placu zabaw – Ela, Hela i Mela kontra trzej chłopcy – Darek, Marek i Jarek. Dziewczynki postanawiają otworzyć swój sklepik, jednak chłopcy wcale nie chcą być gorsi. Co wyniknie z ich rywalizacji? A może coś innego popsuje ich „biznes”?
Ciekawa opowieść o kreatywnej zabawie i spełnianiu swoich marzeń. Historia, która pokazuje, że przedsiębiorczości można uczyć się już od najmłodszych lat. Natomiast zabawa może być świetna bez telewizji, komputera czy telefonu.

Dużym atutem tej serii są świetne ilustracje, a na końcu każdej książeczki znajdują się naklejki.
Możemy nakleić je np. na „Dyplom sukcesu”, który zawsze znajduje się na tylnym skrzydełku okładki. Motywuje to młodych czytelników do zbierania swoich osiągnięć.
Zrozumienie tekstu pozwalają sprawdzić także pytania po przeczytaniu książki, które zamieszczane są na skrzydełkach okładek – czasem na przednim, czasem na tylnym.

To rewelacyjna seria pokazująca dzieciom, że czytanie może być fajne, ale jednocześnie przekazująca wiele wiadomości o świecie. Ponadto zachęca rodziców do włączenia się w czytanie z dzieckiem, choćby przez to, że rodzic aby sprawdzić znajomość tekstu przez dziecko też czyta tą historię. Może to być też okazja do wspólnych rozmów o przeczytanej historii bądź inspiracja do jakiejś zabawy.

Gorąco polecam!

Zabawa w sklepik bez podatków, zusów i pozwoleń wszelkich... Czytało się sympatycznie.

• Pod naszym patronatem
  • Dziecionkowe
  • Przeczytane dziecięce
  • Zuzi biblioteczka
  • Do biblioteki
  • Dla dzieci
  • Czytam sobie 2022

Dodaj cytat z książki Otwieramy sklepik