Human hacking. Poznaj ludzki umysł i naucz się skutecznej komunikacji

Okładka książki Human hacking. Poznaj ludzki umysł i naucz się skutecznej komunikacji Christopher Hadnagy
Christopher Hadnagy Wydawnictwo: Sensus nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Human hacking.
Sensus
2022-02-23
2022-02-23
Joanna Sugiero

Okładka książki Socjotechnika. Metody manipulacji i ludzki aspekt bezpieczeństwa Paul Ekman, Christopher Hadnagy
Socjotechnika.... Paul Ekman, Christo...
Okładka książki Mroczne odmęty phishingu. Nie daj się złowić! Michele Fincher, Christopher Hadnagy
Mroczne odmęty... Michele Fincher, Ch...

To jest książka, którą można porównać do filmików jak otworzyć okno do mieszkania pod pretekstem pomocy w potrzebie. A tak naprawdę daje się tutaj duże narzędzia do manipulacji złym ludziom.

Nie przebrnęłam. Ile można o tym samym…

Nie przebrnęłam. Ile można o tym samym…

Tematyka dobra. Autor z dzialu bezpieczenstwa IT wiec rzetelnosc za tym idzie jednak sama pisana pod publike amerykanska. Duzo zaklamywania rzeczywistosci, duzo cukierkowatosci, duzo zbednego moralizatorstwa. Podobna tematyka jest od Kevina Mitnicka i tam zagrywki social engineering sa lepiej opisane.
Dodatkowo sama ksiazka to jest kilka rad, fakt faktem ciekawych i mnostwo zbednych przykladow, znow pachnacych jakby pod amerykansiego odbiorce, ktory moze lubi taki typ pisarski.

Dodatkowo sama ksiazka to jest kilka rad, fakt faktem ciekawych i...

Interesująca pozycja dla wszystkich, którzy szukają technik skutecznej komunikacji i sposobów na "zhakowanie"/ zrozumienie postępowania innych ludzi. Autor serwuje nam dawkę porządnej wiedzy praktycznej. Nie jest to może nic odkrywczego, bo wiele rzeczy znałam już z innych tego typu książek chociażby od Cialdiniego, ale naprawdę nie jest źle. Warto poświecić jej czas w papierze, a zabieganym polecam audiobook na Storytel.

Bardzo ciekawa książka. Polecam szczególnie dla osób, które pracują z ludźmi. Autor książki opowiada o ciekawym modelu DiSC, który można dopasować do każdego typu osobowości.
Wszystko podparte ciekawymi przykładami oraz historiami. Tak jak nazwa książki wskazuje dowiecie się jak dotrzeć do człowieka tak żeby nie zmanipulować, a osiągnąć swój cel.

Skuteczne narzędzie w oszukiwaniu ludzi jak i do obrony przed oszustwem. Pokazuje "luki" w psychologii człowieka przez które można wejść do cudzego życia.

Nic nowego, sztampowe przykłady - większość ściągnięta z Cialdiniego.

Nic nowego, sztampowe przykłady - większość ściągnięta z Cialdiniego.

Ciekawe zagadnienie, jednak ksiazka niesie bardzo mało treści że sobą. Przegadane, wodolejstwo i puszenie się autora.
Szkoda.

Szkoda.

• Kupione, czekają na przeczytanie
  • 52/2023
  • Brak

Dodaj cytat z książki Human hacking. Poznaj ludzki umysł i naucz się skutecznej komunikacji