Holly und Tyler

Okładka książki Holly und Tyler Elena Mackenzie
Okładka książki Holly und Tyler
Elena Mackenzie Wydawnictwo: Kindle Edition Cykl: Pretty Lies (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Pretty Lies (tom 2)
Holly und Tyler
Kindle Edition
2016-07-01
2016-07-01
niemiecki
new adult gwałt dziecko

Muszę przyznać, że dziwna książka i dziwna bohaterka. Holly w wieku 15 lat już miała ciężko, a przydarzyło jej się dodatkowo coś okropnego. 6 lat później ta dziewczyna pamięta co się wydarzyło, ale tak jakby to zablokowała co mnie szokowało. Potrafiła martwić się o swoją siostrę i jej sytuację, jednocześnie nie miała jakiś urazów psychicznych, po tym co się wydarzyło. Dodajmy Tylera z przeszłości, nagły zwrot w postaci mieszkania, nowi przyjaciele – mnie by to przytłoczyło. Dziwię się, że tą dziewczynę nie. Nadal jestem fanką Annie – uważam, że dziewczyna jest świetna i czekam na jej historię. Rozumiem całe to przyciąganie pomiędzy H i T, ale jak dla mnie H powinna wyznać szybciej cała prawdę. To jak T zareagował było dosyć typowe, ale nadal nie rozumiem do końca tego faceta. Miło się czytało, chociaż końcówka była dosyć dramatyczna. Autorka na pewno umie przyciągać, zwłaszcza z tymi wstawkami z przeszłości. Liczę jednak, że historia Annie będzie dużo ciekawsza.

2068

Minęło sześć lat, odkąd Holly po raz ostatni widziała Tylera i dużo się w tym czasie w jej życiu zmieniło. Wszystko było wtedy bardzo ponure i ciemne, ale teraz znalazła sposób na stworzenie nowego domu dla siebie i swojej pięcioletniej córki Amy.
Tyler o swojej pierwszej miłości z dzieciństwa myślał od sześciu lat, ale wtedy był całkiem innym człowiekiem, złość, frustrację wyładowywał biciem innych i dlatego musiał się od Holly trzymać z daleka.
Ta książka opowiada o niespełnionej miłości dwojga nastolatków, która jest naszpikowana poważnymi problemami.
Podczas gdy Tyler ustatkował się i zbudował życie w ciągu ostatnich kilku lat, Holly wciąż oscyluje między niepokojem, a żalem. Choć opanowała swoje życie, teraz musi wychować córkę i opiekować się siostrą, której mąż znęca nad nią fizycznie i psychicznie. Jej przyszłość też nie jest pewna, pragnie bezpiecznego domu dla Amy i spokojnego środowiska. Ale wydaje się, że przed nimi jeszcze długa droga.
Gdy tylko Tyler i Holly spotykają się ponownie, wszystko między nimi trzeszczy. Holly chce trzymać się od niego z daleka. Nie chce by spotykał się z Amy.
Ja od samego początku domyśliłam się kim jest ojciec Amy i jaka tragedia spotkała Holly 6 lat temu i dlaczego Holly tak bardzo chciała trzymać siebie i córkę z daleka od Tylera.

Postacie są niesamowicie ujmujące i sympatyczne. Los Holly i jej siostry Tiny głęboko mnie poruszył. Opowieść jest romantyczna, ale jednocześnie ekscytująca i bardzo wzruszająca. Treści, które nie są naciągane, ale niestety zdarzają się również w prawdziwym życiu. Czekam na historię Anny.

• Współczesny romans,
  • EBOOK