Ruch królowej

Okładka książki Ruch królowej Kennedy Ryan
Okładka książki Ruch królowej
Kennedy Ryan Wydawnictwo: Wydawnictwo Papierówka Cykl: Wszyscy ludzie króla (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Wszyscy ludzie króla (tom 3)
Queen move
Wydawnictwo Papierówka
2022-12-14
2022-12-14
2020-05-26
Marta Piotrowicz-Kendzia

Uwielbiam twórczość Kennedy Ryan i nie jest to żadną tajemnicą. Ta autorka wkupiła się w moje serce w momencie, gdy zaczęłam czytać pierwszą jej książkę, czyli „Ryzykowny rzut”. Od tamtego momentu w ciemno sięgam po kolejne jej pozycje, ale jednocześnie się ich nieco obawiam, bo wiem, że potrafi być odważna w swoich powieściach.
„Ruch królowej” to romans z motywem drugiej szansy. Drogi bohaterów krzyżują się ponownie po wielu latach, a uczucie, które narodziło się za dzieciaka, daje o sobie znać, ale jest o wiele silniejsze i chemię pomiędzy tym dwojgiem da się wyczuć w powietrzu. Kimbę mieliśmy już okazję poznać w poprzednich tomach serii „Wszyscy ludzie króla” za to Ezra jest nową postacią, jednak bardzo szybko zdobył moją sympatię. Jest człowiekiem o dobrym sercu, szczerym, porządnym. Tych dwoje łączy wyjątkowa więź, której nawet lata rozłąki nie potrafiły zniszczyć. A jednak życie bywa przewrotne i nie wszystko może iść zgodnie z planem. O czym mowa? Cóż. Nie zdradzę, ale zapewniam, że mamy tutaj zwrot akcji, którego nawet ja się nie spodziewałam – a ciężko mnie zaskoczyć!
Bardzo podobała mi się ta historia i naprawdę się w nią wciągnęłam zastanawiając się nad tym, jak potoczą się losy Kimby i Ezry oraz nad pewnym sekretem, który od lat nie znalazł rozwiązania – akurat ta sprawa bardzo mnie nie zdziwiła, ale też nie była taka oczywista. Co do głównych bohaterów, mimo uczuć pomiędzy nimi, to wcale akcja nie toczy się szybko. O nie. I to bardzo mi się podobało. Powoli odbudowują swoją relację, wszystko ma swoje tempo i czyta się z taką naturalnością, że strony same uciekają.
Kennedy jak zawsze w swoich powieściach, tak i tym razem stara się poruszyć ważniejszy temat. Mamy do czynienia z dyskryminacją i rasizmem. Nie jest to pierwszy raz, kiedy autorka tę sprawę porusza w swojej twórczości.

„Ruch królowej”, jak i całą serię „Wszyscy ludzie króla”, polecam wam z całego serca, bo to naprawdę wartościowy romans, który czyta się z przyjemnością, który wzbudza emocje i w moim serduchu na pewno na dłuższy czas zostanie. Myślę, że nie pożałujecie spotkania z Kimbą i Ezrą.

„Ruch królowej” to romans z motywem drugiej...

„Ruch Królowej”
Kennedy Ryan

Już po raz trzeci wracamy do świata, w którym rządzi polityka.
Trzeba przyznać, że dziwny temat, jak na romans, ale mnie się podoba.

Ta część opowiada historię Kimby.
Kobiety, która, aby być na obecnym miejscu, musiała przejść długą drogę.
Kariera karierą, a co z rodziną?

Powrót w rodzinne strony, niespodziewanie okazuje się powrotem do przeszłości.
Dawny przyjaciel okazuje się tym jedynym, jednak nie jest on sam.

To historia o dokonywaniu świadomych wyborów.
Odkrywaniu prawdy i akceptacji.
Książka porusza ważne tematy, takie jak dyskryminacja, rasizm. Pokazuje, jak postrzegani są ludzie, którzy wyglądają inaczej, niż większość, którzy mają inny kolor skóry.
Bohaterka staje przed trudnym wyborem, musi podjąć decyzję, która będzie dotyczyła jej przyszłości.

Powiem wam, że Kimba znalazła się w naprawdę nieciekawej sytuacji, jak zawodowo zaczęło się wszystko układać, tak prywatnie, wszystko się posypało, wszystkie plany muszą poczekać.
Czy Kimba będzie miała czas by założyć rodzinę?
Ta książka jest naprawdę ciekawa.
Pokazuje, czym jest prawdziwa przyjaźń, jak ważne jest wsparcie drugiej osoby.
Nie zawsze układa się tak, jakbyśmy chcieli, jednak czasami, można znaleźć inną drogę i równie dobre rozwiązanie, tylko nie wolno się poddawać, zawsze trzeba wierzyć w siebie i próbować.

Książkę oczywiście polecam.

„Ruch Królowej”
Kennedy Ryan

Już po raz trzeci wracamy do świata, w którym rządzi polityka.
Trzeba przyznać, że dziwny temat, jak na romans, ale mnie się podoba.

Ta część opowiada historię Kimby.
Kobiety, która, aby być na obecnym miejscu, musiała przejść długą drogę.
Kariera karierą, a co z rodziną?

Powrót w rodzinne strony, niespodziewanie okazuje się powrotem do...

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki, a książka "Ruch królowej" jest trzecim tomem serii #wszyscyludziekróla, ale opowiada o innych bohaterach niż poprzednio, więc tak naprawdę można ją czytać bez znajomości dwóch pierwszych tomów. W powieści znajdziemy motyw spotkania po latach, który osobiście bardzo lubię w książkach. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki i przyjemny, co sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko i z dużym zainteresowaniem, ja pochłonęłam tą historię w jeden wieczór, a tak naprawdę zarwałam dla niej nawet kawałek nocki. Fabuła została w bardzo ciekawy sposób nakreślona, przemyślana i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie świetnie wykreowani. Historia została przedstawiona z perspektywy obojga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Oboje od początku zaskarbili sobie moją sympatię i byłam szalenie ciekawa jak autorka poprowadzi ich losy. Niesamowicie interesujące były retrospekcje dotyczące początków ich znajomość, pozwoliło mi to zupełnie inaczej spojrzeć na relacje głównych postaci i zrozumieć wiele kwestii. Autorka w swojej powieści porusza w bardzo umiejętny sposób szereg ważnych i ponadczasowych tematów, problemów, które wywołują w Czytelniku wiele mieszanych odczuć. Znajdziemy tutaj oczywiście wiele tajemnic, sekretów oraz świetne plot twisty, których ja kompletnie się nie spodziewałam! Naprawdę miło spędziłam czas z tą książką i chętnie w przyszłości sięgnę po kolejne powieści autorki! Polecam!

„Ruch królowej” to książka, która pozytywnie mnie zaskoczyła! Chyba najbardziej podobało mi się to, że Kennedy Ryan poruszyła w niej wiele kontrowersyjnych, ciężkich tematów i zrobiła to w naprawdę umiejętny sposób.

Kimba jest dziewczyną, która niezwykle mi zaimponowała. Od dziecka walczyła ze swoimi słabościami i pokazywała na co ją stać. Bohaterka wybrała sobie ciężką drogę kariery, ale na każdym kroku udowadniała, że jest na odpowiednim miejscu. Z przyjemnością obserwowałam jej losy i kibicowałam w tych trudnych chwilach. Ezra też zdobył moje uznanie. Podobała mi się jego relacja z synem, to jak myślał o dobru dziecka. Żałuje tylko, że nie pojawiło się więcej scen z jego miejsca pracy, ponieważ wydaje mi się, że to dość ciekawy wątek, który można byłoby rozwinąć.

Występuje tutaj dość interesujący motyw, jakim jest spotkanie po latach. Ezra z Kimbą znali się bowiem, gdy byli dziećmi, a później odnaleźli w dorosłym życiu. Autorka w ciekawy sposób przedstawiła ich przeszłość. Pokazała przyjaźń, rodzące się przyciąganie, głębsze uczucie, dzięki czemu później dużo łatwiej było mi wczuć się w ich relacje. Oczywiście kilka tajemnic dopiero pod koniec wyszło na jaw i przyznam, że w przypadku jednej byłam w szoku. Nie spodziewałam się takiego zwrotu akcji.

„Ruch królowej” to książka, która otwiera czytelnikowi oczy na pewne kwestie. Pokazuje, jak ludzie potrafią być nietolerancyjni i do czego takie wykluczenie ze społeczeństwa może prowadzić. To również historia o dyskryminacji i walce z systemem, który dla wielu jest po prostu wygodny, a dla innych krzywdzący. Ezra i Kimba to postacie mające silne charaktery, kroczące niełatwą drogą, ale też przecierające szlaki. Polecam!

Na półkach: , , , , , , , ,

"Życie nie dba o twoje plany. Życie je pomiesza, kochanie".
Poruszająca opowieść o tym jak los kieruje naszym życiem. Historia piękna i prawdziwa. Polecam.

"Życie nie dba o twoje plany. Życie je pomiesza, kochanie".

2058

"Życie nie dba o twoje plany. Życie je pomiesza, kochanie"

Przyjaźń, miłość i drugie szanse mogą być podstawą tej historii, ale w tej historii jest coś więcej niż dwoje najlepszych przyjaciół z dzieciństwa, którzy ponownie się odnajdują i rozpalają to, co kiedyś mieli.
Ruch Królowej jest opowieścią o kobiecie, która wytycza własną ścieżkę życia i robi to na własnych warunkach. Jest skomplikowana, chaotyczna, słodko-gorzka, piękna, niezachwianie prawdziwa, ale historia o miłości rzadko jest czarno-biała, a każda jej sekunda jest taka, czym powinna być. Zwycięstwem!

"Życie nie dba o twoje plany. Życie je pomiesza, kochanie"

Ruch królowej to trzeci tom serii Wszyscy ludzie króla. To historia Kimby, przyjaciółki i współpracowniczki Lennix.
Czytając dwa poprzednie tomy to Lennix była główną bohaterką, to ona rządziła w fabule, a Kimba choć jest wyrazistą postacią, obecna była jako postać drugoplanowa, w tle.
Teraz możemy przeczytać jej historię.
A uwierzcie nam, nie spodziewałyśmy się tak emocjonalnej lektury.
Nie wiedziałyśmy, że Kimba miała tak skomplikowane życie emocjonalne.
W dzieciństwie miała swoją bratnią duszę...
A gdzie ona jest teraz?

Ezra i Kimba są nierozłączni. Już jako niemowalki ich matki kąpały ich w tej samej wannie. Dorastali razem, przyjaźnili się. Ich rodziny byli najlepszymi przyjaciółmi.
Ezra i Kimba dorastali w tej samej dzielnicy, byli swoimi bratnimi duszami.
W wieku 13 lat przeżyli swój pierwszy pocałunek, to wtedy w ich serca wlała się nadzieja, że tak już będzie zawsze. Silna więź tych dwojga miała przetrwać wieki. Miała być na zawsze...do momentu gdy coś w życiu rodziców tych dwojga się wydarzyło i Ezra musiał się wyprowadzić. Opuścił Kimbę. Nie wrócił.
Tym samym zerwał pakt....

Ponownie spotykają się po latach i to długich na pogrzebie ojca Kimby. Ona sama opłakująca ukochanego tatę. On przyszedł pożegnać swojego mentora. Ale nie sam. Towarzyszy mu kobieta i dziecko. Ezra ma rodzinę. Kimba wciąż jest sama.
Zdaje sobie sprawę, że Ezra nigdy nie będzie jej...

Kimba powraca do swojego rodzinnego miasteczka i ponownie na drodze stanie jej młodzieńcza miłość. Jednak on jest zajęty. Ma kobietę, ma dziecko. Jego życie jest poukładane. Nie spodziewali się jednak, że ich serca na swój widok znowu zabiją dawnym rytmem i będą się do siebie wyrywać.
Dodatkowo kobieta ma problemy zdrowotne. Jej przyszłość w pewnym sensie została postawiona na szali.
Niestety jest w tym wszystkim sama. A miłość jej życia należy do kogoś innego...

Kochani ale to było świetnie. Autorka ma tak lekki styl, że nawet jak opisuje bolesne i trudne tematy to przez historię się płynie. Odkrywa. Zagłębia i nie można się oderwać.
Oczywiście nie zabraknie motywów religii, wyznań i rasowych uprzedzeń. Dość poważne tematy zamknięte w romansie.
Dzięki temu lektura nie była płytka i banalna. Była głębsza, realistyczna i prawdziwa.
Bohaterowie tej powieści są świetnie wykreowani. Ambitni, inteligentni i poważni.
Ezra jest idealny. Postawił sprawę jasno. Myślał racjonalnie, ale też wiedział, że jego serce bije mocniej na widok dawnej miłości. Nie oszukiwał. Mówił jak jest. Szczerze.

Kimby nam było żal. Młoda kobieta z takimi wyborami. To trochę niesprawiedliwe.
Kibicowałyśmy jej, żeby znalazła rozwiązanie swojej sytuacji. Było nam przykro tuż pod koniec historii, ale jak przeczytacie to będziecie na pewno wiedzieć o co chodzi...
Łezka w niektórych momentach nam się w oku zakręciła.
Podsumowując całokształt była to naprawdę emocjonalna, pełna nadziei, miłości i bólu historia.
Dość obszerna ale i tak było nam mało tego świata, który nam autorka przedstawiła.
Jesteśmy zauroczone jej twórczością.
Z całego serca polecamy 😍🖤💜

Teraz możemy przeczytać jej historię.
A uwierzcie nam, nie spodziewałyśmy się tak...

Piękna, wzruszająca, bardzo, bardzo gorąca opowieść o miłości na całe życie. Kimba i Ezra urodzili się tego samego dnia i poznali jako niemowlęta, spędzili ze sobą dzieciństwo, byli nierozłączni. Życiowe wybory rodziców rozdzieliły nastolatków na wiele lat. Kolejne spotkanie już w wieku dorosłym rozpoczyna rewolucję w ich życiu i uczuciach, które jak się okazało nigdy nie wygasły. Ale czy ich obecne statusy życiowe umożliwią im bycie razem? W książce poruszane są także bardzo ważne tematy dyskryminacji rasowej, siły kobiet, wczesnej menopauzy, co czyni tę książkę jeszcze bardziej wartościową. Uwielbiam książki Kennedy Ryan, pisze o miłości w sposób niezwykle czuły. To trzeci tom serii - cała seria oczarowuje. Jeśli jeszcze nie znacie twórczości tej autorki koniecznie to nadróbcie.

„Płacz nie jest ozna­ką sła­bo­ści – ma­wiał tata. – Jest ozna­ką czło­wie­czeń­stwa”.

▪️Tytuł: Ruch królowej. Tom 3
▪️Seria: Wszyscy ludzie króla
▪️Autor: Kennedy Ryan @kennedyryan1
▪️Wydawnictwo: Papierówka @wydawnictwo_papierowka
▪️Premiera: 14.12.2022 r.
(Współpraca barterowa @wydawnictwo_papierowka)
▪️▪️▪️

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Papierówka w nasze ręce wpadła kolejna świetna książka 😍 "Ruch królowej" jest trzecim tomem serii Wszyscy ludzie króla. Kolejna część, kolejna książka i... Kolejna udana lektura! 😍

Powiedzenie, że Kimba i Ezra znają się od pieluchy nie jest wcale przesadzone. Ich rodziny mocno się zaprzyjaźniły a oni sami pierwszą styczność ze sobą mieli mając... 9 miesięcy! 😁 od tego czasu byli niemalże nierozłączni aż do momentu gdy stracili siebie na lata...czy mimo wszystkich przeciwności losu jakie spotkają na swojej drodze będą w stanie o siebie zawalczyć i wygrać...?

Kennedy Ryan jest autorką dbającą w swoich powieściach nawet o najdrobniejsze szczegóły. W tym wypadku prezentuje nam historię głównych bohaterów za pośrednictwem niektórych momentów z ich przeszłości od pierwszego spotkania w wannie w wieku niemowlęcym począwszy 😁 mówiąc o tym mamy także na myśli bardzo dobre opracowane i przedstawione ciekawostki na temat różnych miejsc, zwyczajów czy wiary.

Ponadto autorka porusza ważny problem występujący w społeczeństwie, który objawia się szczególnie w Stanach Zjednoczonych i jest stale przewijającym się elementem ich historii gdyż bohaterowie już od najmłodszych lat spotykać się będą z problemami na tle kulturowym oraz rasowym. Ale ale! To nie będzie jedyna rzecz z jaką będą musieli się zmierzyć gdyż na ich drodze pojawią się także sekrety, kłamstwa i obietnice. Czy zdołają je mimo wszystko przezwyciężyć? 🤔

I musimy przyznać otwarcie, że chodź nie specjalnie jesteśmy fankami polityki i całej tej otoczki to w tej serii Kennedy Ryan opisała ją w taki sposób, że nam ona absolutnie nie przeszkadzała a co więcej z przyjemnością pochłaniałyśmy wszystkie momenty w książce z nią związane ❤️

Ogólnie rzecz ujmując "Ruch królowej" to książka z bardzo ciekawą fabułą, która nie będzie mdła czy powierzchowna ale skłoni was także do przemyśleń. Znajdziecie tu bardzo dobrze wykreowanych bohaterów których naszym zdaniem nie da się nie lubić a lekki warsztat pisarski autorki sprawi, że przeczytanie tych niecałych 500 stron zajmie wam niewiele więcej niż jeden dzień.

Polecamy serdecznie zwłaszcza osobom, które lubią ambitniejsze książki dające do myślenia ❤️

@wydawnictwo_papierowka bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę! 😊🖤❤️

Książka dostępna na stronie:

▪️Tytuł: Ruch królowej. Tom 3
▪️Seria: Wszyscy ludzie króla
▪️Autor: Kennedy Ryan @kennedyryan1
▪️Wydawnictwo: Papierówka @wydawnictwo_papierowka
▪️Premiera: 14.12.2022 r.
(Współpraca barterowa @wydawnictwo_papierowka)
▪️▪️▪️

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Papierówka w nasze ręce...

Ruch królowej to trzeci i zarazem ostatni tom serii WSZYSCY LUDZIE KRÓLA, aczkolwiek śmiało można ją traktować jako jednotomówkę.

𝑴𝑶𝑻𝒀𝑾𝒀:

𝓬𝓱𝓲𝓵𝓭𝓱𝓸𝓸𝓭 𝓯𝓻𝓲𝓮𝓷𝓭𝓼 𝓽𝓸 𝓵𝓸𝓿𝓮𝓻𝓼
𝓼𝓮𝓬𝓸𝓷𝓭 𝓬𝓱𝓪𝓷𝓬𝓮
𝓲𝓷𝓽𝓮𝓻𝓻𝓪𝓬𝓲𝓪𝓵 𝓻𝓸𝓶𝓪𝓷𝓬𝓮
𝓼𝓲𝓷𝓰𝓵𝓮 𝓭𝓪𝓭
𝓼𝓽𝓻𝓸𝓷𝓰 𝓱𝓮𝓻𝓸𝓲𝓷𝓮
𝓼𝓸𝓾𝓵 𝓶𝓪𝓽𝓮𝓼

...

Polityka to często brutalny i przesiąknięty testosteronem świat, gdzie kobiety nie są traktowane na równi z mężczyzami. Ale to właśnie w nim z powodzeniem odnalazła się Kimba Allen, która szefuje jednej z najlepszych firm zajmujących się doradztwem politycznym.

Stawiając na rozwój zawodowy, Kimba odłożyła na boczny tor jakiekolwiek poważne relacje damsko-męskie czy rodzicielstwo. Dzieki inteligencji, wrodzonej pewności siebie i bystremu spojrzeniu na świat, kobieta zawsze była dwa kroki do przodu - czy to w życiu prywatnym, czy zawodowym. Umiała poradzić sobie w każdej sytuacji, dzięki czemu była rozchwytywaną specjalistką w swojej branży.

Jednak życie bywa zaskakujące, a pewnych rzeczy nie była w stanie przewidzieć nawet Kimba. Zwłaszcza tego, że przeznaczenie ponownie pozostawi na jej drodze Ezre Sterna.

💋💋💋

Ruch królowej to idealna propozycja dla fanów historii z motywem drugiej szansy.
Co ciekawe, Kimba i Ezra to bohaterowie wiekowo dojrzalsi niż przeciętni protagoniści romansów, bo oboje są przed czterdziestką. Ich relacja rozkwita na nowo po tym, jak stracili ze sobą kontakt na wiele lat.

Znana z przemycania w romansach istotnych i ważnych społecznie tematów, Kennedy Ryan, ponownie nie zawodzi.

𝑴𝑶𝑻𝒀𝑾𝒀:

...

• Literatura piękna
  • Booktok/Do przeczytania
  • Szczenięca miłość

Dodaj cytat z książki Ruch królowej