Królestwo Boga w Tobie

Okładka książki Królestwo Boga w Tobie Lew Tołstoj
Okładka książki Królestwo Boga w Tobie
Lew Tołstoj Wydawnictwo: Indygobook Cykl: Zakazany Tołstoj (tom 5) filozofia, etyka
filozofia, etyka
Zakazany Tołstoj (tom 5)
Царство Божие внутри вас (tr. Tsárstvo Bózhiye vnutrí vas)
Indygobook
2022-03-01
2022-03-01
Andrzej Wasilewski
tołstoj filozofia tołstoizm

\/ \/ \/

\/ \/ \/

Pokaż mimo tovideo - opinia

Kiedyś też tak myślałam, też dosłownie chciałam rozumieć i wprowadzać w życie ewangeliczne prawdy i słowa Jezusa. Więc rozumiem autora, ale to utopia chcieć to wdrożyć w świecie pochłoniętym przez władzę, chciwość, politykę, współzawodnictwo. Ale to piękne spojrzenie, jestem zbudowana

Przesłanie rewelacyjne, ale radykalne. Świat byłby lepszy, gdybyśmy wyrwali się z kręgu przemocy. Odebrałam ją jako przygnębiającą, bo nie wierzę, aby ludzie wznieśli się na poziom jakiego wymaga Tołstoj.

[...]
Rządy i klasy rządzące nie opierają się obecnie ani na sprawiedliwości, ani nawet na pozorach prawości, ale na organizacji tak sprytnie opracowanej za pomocą postępu naukowego, że ludzie schwytani są w kręgu przemocy, z którego nie ma ucieczki. Krąg ten składa się z czterech sposobów wpływania na człowieka – metod połączonych i wspierających się wzajemnie, jak ogniwa łańcucha tworzące koło.
[...]
świat ma swój blask widoczny również w ciemności i tak właśnie zaczyna jaśnieć w naszych czasach.

Książka, która jest zakazana w Rosji od czasu jej napisania w 1894 roku.
Czego tak bardzo boją się władze ?
Przeczytaj, a może znajdziesz odpowiedzi, jak i na wiele innych pytań i wątpliwości.
P O L E C A M !

[...]

Jedna z najlepszych książek jakie w życiu czytałem. Wskazuje właściwą drogę w myśleniu, działaniu i życiu. Każdy powinien ją przeczytać a zwłaszcza ludzie związani z kościołem i władzą.

Wspaniała książka - przekaz idealnie pasujący na dzisiejsze czasy!

Wspaniała książka - przekaz idealnie pasujący na dzisiejsze czasy!

• 2023 miszmasz
  • Klasyka