I Ging. Das Buch der Wandlungen
Ezoteryka
ir3k

Jeśli przed podjęciem ważnej decyzji chcesz poznać, jak potęga zmienia się w nicość, jak moc wynika ze słabości i w którą stronę wieje wiatr, zwróć się po radę do Księgi Przemian. Jej przyjaźń to Twoja wiedza.

źródło opisu: Latawiec 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 2030
Wojciech Gołębiewski | 2015-01-17
Przeczytana: styczeń 2015

UWAGA! SIEDEM GWIAZDEK STAWIAM, ABY CZYTELNIKÓW NIE ZRAZIĆ, LECZ NIE JEST TO MOJA OCENA WARTOŚCI, BO KSIĄŻKI NIE ZGŁĘBIŁEM DOSTATECZNIE
Chodzi o chińską Księgę Przemian, którą polscy tłumacze, nie wiadomo dlaczego przetłumaczyli z niemieckego „I Ging” na tytułowe „I-cing”, znane w internecie jako „I ching”, a w Wikipedii jako „Yijing”. Wg tej ostatniej:
„Yijing, Księga Przemian jest jednym z najstarszych chińskich tekstów klasycznych, reprezentujących rdzennie chińską kosmologię i filozofię. Jest księgą kanoniczną taoizmu i konfucjanizmu.
Księga była i jest używana do wróżb, które w starożytnych Chinach pełniły wyjątkową rolę m.in. przy sprawowaniu władzy, organizowaniu ceremonii, wypraw wojennych itd. W tym charakterze była używana przez władców dynastii Zhou, dlatego nazywa się ją także Zhouyi - Przemiany Zhou”.
Przekładając z polskiego na nasze, to odpowiednik żydowskiej KABAŁY, do której mnie bliżej, niż ...

mader1000 | 2017-08-27
Na półkach: Rozwój, Przeczytane