Skazanie

Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Skazanie
Remigiusz Mróz
Logo plebiscytu Książka Roku Książka Roku 2022
Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Joanna Chyłka (tom 15) kryminał, sensacja, thriller
Joanna Chyłka (tom 15)
Czwarta Strona
2022-03-23
2022-03-23
prokurator literatura polska thriller kryminał manipulacja Chyłka
Inne

Chyłka nigdy się nie nudzi. Ta książka tak samo.

Chyłka nigdy się nie nudzi. Ta książka tak samo.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Początek był bardzo ciekawy i obiecujący, ale intryga okazała się słabiutka. Sporo wypełniaczy, kreowania sztucznych emocji, lecz efekt nikły.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Po rocznej przerwie od twórczości R. Mroza wróciłam do Chyłki. Tym razem fabuła bardziej skupia się na prywatnych relacjach bohaterów, przybliżona zostaje postać Zuzanny Chyłki. Sam wątek sądowy jest niejako poboczny, ot sprawa, która została umorzona, obsesja na punkcie Langera, problemy w kancelarii toczą się jakby w tle. Tytuł tym razem nie odzwierciedla spawy sądowej.
Póki co zostały jeszcze 2 tomy, mam nadzieję, że autor nie będzie ciągnął serii w nieskończoność. Dialogi w wielu miejscach są zabawne, ale czasem te docinki i odzywki po prostu męczą. Do poczytania na wakacjach.

Muszę niechętnie przyznać, że skazanie ma troszkę niższy poziom pod względem akcji w porównaniu do pozostałych książek. Losy dwójki głównych bohaterów nie są tak dramatyczne, do czego nas przyzwyczaił autor. Ale za to dla odmiany naszych ulubionych prawników spotka coś dobrego.

Bardzo dobra pozycja.

Bardzo dobra pozycja.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Od czasu przeczytania mojej ostatniej Chyłki minął ponad rok. Powrót do niej nie był jednak zamierzony - seria po prostu wpadła mi w oko na bibliotecznej półce. Uważam, że było przeciętnie, nawet nie najgorzej, a to już na duży plus. Szkoda, że cała intryga została tak szybko rozłożona na czynniki pierwsze na samym końcu książki. Nie będę się zarzekać, że nie sięgnę po następny tom, gdyż zapewne zrobię to w poszukiwaniu szybkiej rozrywki.

Jak na razie dla mnie chyba najsłabsza w serii, choć może to nie był mój czas na nią ;-)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kontynuacja historii całkiem ciekawa. Nie jest to może jakaś wybitna z dotychczasowych części, ale jak zawsze dobrze się czytało. I duży plus dla autora za różne żarciki Chyłki i Zordona. Czasami uśmiech pojawiał mi się na twarzy :) Takie smaczki lubię najbardziej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Z rozpędu to czytam, mam niestety jeszcze dwa tomy kupione i po niech robię do widzenia się z tą serią. Fabularnie dno, a dialogi Chyłki z Kordianem to cringe w najczystszej postaci.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka „Skazanie” to piętnasty tom cyklu z Joanną Chyłką. W tej części tak jak i w poprzedniej końcówka pełna przeróżnych emocji.
I wtedy weszła ona, cała na czarno.
Chyłka odzyskała prawo do wykonywania zawodu i liczy na kolejną jakąś głośną sprawę, która wyniesie ją i jej karierę ponownie na wyżyny. Zgłasza się do niej matka dziewczyny, która rzekomo popełniła samobójstwo. Rzekomo bo kobieta twierdzi, że ma dowody na to, że to nie było samobójstwo. Pomimo tego prokuratura nie chce wszcząć ponownego postępowania, a kobieta wyczerpała już całą drogę prawną. Chyłka razem z Oryńskim dostrzegają w całej tej sprawie pewne nieścisłości. Tylko oni jak do tej pory zawsze bronili, tym razem będą oskarżać. Czy z tego może wyjść coś dobrego? Znając naszych bohaterów łatwo nie będzie, a już na pewno nie nudno.

I wtedy weszła ona, cała na czarno.

• Przeczytane 2022