Twoje pieniądze. Jak więcej zarabiać, mniej wydawać i lepiej inwestować

Okładka książki Twoje pieniądze. Jak więcej zarabiać, mniej wydawać i lepiej inwestować Philipp J. Müller
Philipp J. Müller Wydawnictwo: MT Biznes biznes, finanse
biznes, finanse
Geldrichtig: Einkommen erhöhen, moralisch handeln, persönliche Freiheit leben
MT Biznes
2022-04-08
2022-04-08
Dorota Glinka

Jedna ze słabszych pozycji z cyklu edukacji finansowej jaką czytałem. Dlaczego? Nużący stek lelum polelum z zawoalowaną promocją własnej akademii inwestycji. No ileż można czytać auta, który opowiada o tym czego uczy we własnej akademii.
Po 100 stronach dalej nic nowego, po kolejnych 50 trafiam na meritum - Żeby mieć pieniądze musisz je oszczędzić. Nie masz pieniędzy? No to musisz coś zmienić. Genialna rada. Geniusz!
Po 200 stronach trafiam na coś co zaciekawia, mianowicie dowiaduję się, że autor został milionerem handlując na giełdzie. Nieruchomości, surowce, metale ciężkie ustępują w opinii autora akcjom. I to jest kwintesencja tej książki: Oszczędzaj i naucz się analizy technicznej niezbędnej do handlu na giełdzie. Można się było tego domyśleć po okładce, nie potrzebnie kupiona książka.

Dobra na początek.

Dobra na początek.

Jeśli chodzi o czytanie książek finansowych to mam już w tym sporo doświadczenia. Do tej pory opisywały one rzeczywistość polską lub amerykańską, dlatego ciekawą odmianą było dla mnie sięgnięcie po pozycję niemiecką. Nie przeszkadzały mi prywatne wstawki autora o swoim życiu i dobroczynności - moim zdaniem to bardzo duży atut tej książki, gdzie autor promuje dobroczynność i inny sposób patrzenia na kwestię bogacenia się. Dla mnie lektura była ciekawa, chociaż nie we wszystkim zgadzam się z autorem.

Polecam.

Ciekawa

Ciekawa

DNF, nie dałam rady przejść przez zachwyty autora nad własną osobą.

DNF, nie dałam rady przejść przez zachwyty autora nad własną osobą.

Dużo oczywistości, sporo reklam biznesów autora oraz laurki jego osoby (podkreślania na co drugiej stronie zasług).

Niemniej, lektura nieszkodliwa. Początek taki sobie, środek lepszy, końcówka patetyczna. Najlepsze były uwagi dla przedsiębiorców oraz te dotyczące giełdy. Książka mogłaby być krótsza o połowę bez spadku dla merytoryki.

Nie można powiedzieć że odmieniła moje życie, jednak nakreśliła pewnego rodzaju mam nadzieje schematy. Ogólnie mogę polecić

Mogę spokojnie polecić książkę, jeżeli ktoś jest początkujący w zarządzaniu finansami. Dla bardziej zaawansowanych nie ma tam nic ciekawego, o giełdzie wspomniano dosłownie kilkanaście stron. A i nie zdziwcie się, że autor czasem mocno odlatuje i poleca nam… całować i wyznawać miłość banknotom. Poza tym mam wrażenie, że za dużo poświecił pokazaniu jakim to świetnym mężem, ojcem, inwestorem i filantropem jest.

Nic nowego w tej książce nie znajdziecie. Odnoszę wrażenie, że została ona napisana, aby przyciągnąć więcej ludzi na wspomniany w niej kilkukrotnie kurs, prowadzony przez autora. Owszem, jest kilka fajnych rzeczy jak np. koszyki czy opis korzyści płynących z działalności charytatywnej. Ale są też głupoty w stylu całowania banknotów. Poza tym, dla autora jedynym wartościowym sposobem pomnażania pieniędzy jest kupowanie akcji i opcji. I o tych dwóch rzeczach jest napisane w sumie tak niewiele, że są to podstawy podstaw. Tak więc naprawdę nie wiem kto jest targetem tej książki.

• Biznes
  • Finanse i ekonomia