Le Parfum

Z Krainy Marzeń
2022-01-31
2022-01-31
romans obyczajowa tajemnica

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki pt. Le Parfum, która skradła me serce okładką. Okładką na której widnieje napis Must Have sezonu i uwierzcie mi, że jest to must have nie tylko sezonu a sezonów hihi. Książka jest fenomenalna a okładka to tylko wisienka na torcie historii tak innej niż wszystkie. 🧚🏻‍♀️

Sam to młoda kobieta, która dwa lata temu miała tajemniczy wypadek w wyniku którego straciła pamięć lecz z przeszłości pamięta zapachy i zna język francuski. Wciąż jednak nocami prześladuje ją straszny koszmar po którym budzi się ostro przerażona. Pewnego dnia spotyka mężczyznę o imieniu Chris, którego zapach sprawia, że powoli zaczyna przypominać sobie przebłyski z przeszłości. Prosi by podał jej czym pachnie, mężczyznę bardzo intryguje kobieta więc nie myśląc długo postanawia zaproponować jej ryzykowny wyjazd do Paryża i pokazać jej tajemniczą perfumerię, z której pochodzą perfumy... Jednak nie jest ona otwarta dla każdego... Na miejscu okazuje się, że z perfumerią i jej właścicielami łączy ją więcej niż się spodziewała i nie wszyscy z tej rodziny dobrze jej życzą... Czy Sam uda się dowiedzieć prawdy o swojej przeszłości? Co ją łączy z rodziną Sacré" ? Czy wreszcie dziewczyna odzyska pamięć? I co ją połączy z tajemniczym Chrisem?

Intrygująca, szokująca, pełna zarówno miłosnych, jak i lekko kryminalnych, tajemniczych zagadek opowieść o walce o wspomnienia i odzyskanie swojego życia z zakończeniem, którego chyba nikt by się nie spodziewał 😍🌷❤️

PS. I ten Paryż w tle i te zapachy, które chciałoby się poczuć i to jedzonko bagietki, croissanty, bułeczki czy nawet szampan ahhhh rozmarzyłam się.

Sam to młoda kobieta, która dwa lata temu miała tajemniczy...

Miłe, łatwe czytadło

Miłe, łatwe czytadło

Sam nie ma pojęcia kim była przed wypadkiem.
Nie ma pojęcia co robiła, jak ma naprawdę na imię ,ale co noc odwiedza ją ten sam koszmar i zapach perfum osoby,która ją skrzywdziła.
Dziewczynie pomaga Lola, przyjaciółka,która znalazła ją po wypadku , przygarnęła do siebie, pomogła znaleźć pracę i poniekąd osobowość.
Pewnego dnia Sam poznaje mężczyznę ,klienta kawiarni,w której pracuje. Nieznajomy okazuje się tropem do jej przeszłości poprzez zapach perfum jakie poczuła od niego dziewczyna.
Po rozmowie z nieznajomym nie wiadomo dlaczego ten postanawia jej pomóc w odzyskaniu przeszłości. Chris kupuje jej bilet do Paryża, gdzie znajduje się perfumiarnia P.Sacrè z nadzieją ,że odnajdzie odpowiedź na swoje pytania...

Czy Sam znajdzie odpowiedź w Paryżu? Kim tak naprawdę jest Chris?

"Le Parfum" jest to książka pełna zapachu i tajemnic z nim związanymi.Obraz Paryża i miejsc, w których toczyła się akcja mogłam zobaczyć oczyma wyobraźni. Lekka i przyjemna w czytaniu. Uwielbiam książki,które mogę przeczytać "jednym tchem" i do takich ta książka właśnie należy. Książka do samego końca trzymała mnie w napięciu i z przyjemnością czytałam kolejne strony.
Jeśli ktoś szuka książki na jeden wieczór jak najbardziej polecam 😉

Sam nie ma pojęcia kim była przed wypadkiem.
Pewnego dnia Sam poznaje mężczyznę ,klienta kawiarni,w...

Perfumy… tak wiele mogą wnieść do naszego życia! Boleśnie przekona się o tym nasz bohaterka Sam. Kobieta miała wypadek, po którym nic nie pamięta z przeszłości, zdawałoby się, że to znany schemat, lecz nic bardziej mylnego! W tej opowieści nic nie będzie oklepana, a wszystko będzie nieprzewidywalne i zaskakujące. Czeka Was dobrze przemyślana historia i niełatwa intryga do odgadnięcia. Naszą bohaterkę męczą koszmary, których sensu nie może zrozumieć, choć wie, że w nich jest skryta prawda z jej przeszłości. Pewnego dnia w kawiarni, w której pracuje spotyka mężczyznę którego zapach wywołuje u niej przebłysk prawdziwych wspomnień Ten dzień odmienia jej życie i jego, splatając ich losy ze sobą nieodwracalnie. Przystojny, tajemniczy mężczyzna postanawia jej pomóc i zawieźć do miejsca w którym zakupił te tajemnicze perfumy. Tak trafiają razem do Paryża. To, to miejsce okaże się kluczem do prawdy do jej przeszłości, jednak nie będzie ona kolorowa, lecz pełna kontrowersji i jak okaże się też niebezpieczeństwa. Czy twórca perfum będzie znał prawdę o jej przeszłości i wyjawi jej ją? Jedno jest pewne kluczem do prawdy są piękne zapachy i niezwykłe perfumy…

⭐Recenzja⭐

🌸 "Le parfum" to bardzo wyjątkowa i intrygująca książka, którą zaliczyłabym do kategorii romansu obyczajowego z wątkiem kryminalnym.

🌸 Sam to młoda i spokojna dziewczyna. Pracuje w kawiarni w Warszawie, i na pozór niczym się nie wyróżnia. Jednak dwa lata wcześniej wskutek wypadku, straciła pamięć.
Nie wie kim jest, i skąd pochodzi. Męczą ją nocne koszmary, które sprawiają, że kobieta nie może sobie poradzić z tą sytuacją, i gdy pewnego dnia od jednego z klientów wyczuwa dość specyficzny zapach perfum, który wywołuje w niej wrażenie, że jest jej znajomy, postanawia zwierzyć się mężczyźnie ze swoich problemów, i opowiada mu swoją historię. Czuje, że Chris może coś wiedzieć na temat jej przeszłości, i postanawia za wszelką cenę odkryć prawdę. Chris decyduje się pomóc Sam, i opowiada jej o ekskluzywnej perfumerii w Paryżu, która dobiera i komponuje perfumy indywidualnie dla każdego klienta, ale bez rekomendacji nie na szans się tam dostać. Postanawia jednak pomóc dziewczynie, i zabrać ją w to miejsce.

Kim jest Chris i dlaczego pomaga Sam?
Czy pobyt w Paryżu przyczyni się do odkrycia prawdy o przeszłości dziewczyny?
Czy Sam odzyska pamięć?

🌸 Jestem po prostu zachwycona tą książką. Jeszcze nie czytałam podobnej historii, i powiem wam, że zdecydowanie wyróżnia się na tle innych książek. Nie mogłam się od niej oderwać i doczekać, aż poznam prawdę. Autorka świetnie wykreowała bohaterów, oraz dopieściła fabułę w każdym calu.
Opisy Paryża sprawiły, że oczami wyobraźni powróciłam do tego magicznego miejsca.
Książka trzymała mnie w niepewności do ostatniej strony, i była tak nieprzewidywalna, że zakończenie zupełnie mnie zaskoczyło.
Wszystko to sprawiło, że ze ciężko mi było rozstać się z bohaterami, i zrobiło naprawdę smutno, że ta historia dobiegła końca.
Wniosła powiew świeżości do mojego książkowego świata, i na pewno zostanie w mojej pamięci na zawsze.
Gdy na końcu książki przeczytałam, że będzie kontynuacja to wprost szalałam ze szczęścia.
Dla mnie bomba, i gorąco polecam czytelnikom, którzy lubią niebanalne, tajemnicze i zapadające w pamięć historie.

⭐Recenzja⭐

Nie wie kim jest, i skąd pochodzi. Męczą ją nocne koszmary,...

Sam pracuje w kawiarni i wiedzie z pozoru zwykłe życie. Jednak nocą dręczą ją koszmary senne, które wprawiają ją później w stan czuwania podczas dnia. Nigdy nie jest w stanie do końca się zrelaksować. Jednym z powodów takiej sytuacji może być wypadek jaki miał miejsce dwa lata temu. Dziewczyna nie pamięta nic sprzed tego zdarzenia.
Pewnego dnia w kawiarni zjawia się klient, a jego perfumy sprawiają, że Sam odczuwa nadzieję na odkrycie kart przeszłości.

Wbrew pozorom to lekka i przyjemna lektura. Idealna na oderwanie się od dnia codziennego. Całkowicie się zgadzam się, że to właśnie zapachy przywołują odległe wspomnienia - o których sami byśmy nie pomyśleli.
Jeśli otworzycie się na fabułę, to wyruszycie w intrygującą podróż do Paryża. Podobała mi się aura tajemniczości oraz manie głównej bohaterki, która podświadomie kreuje czarne scenariusze i widzi wszędzie podstęp.

Powieść, mimo że momentami jest przewidywalna, ma swój urok. Idealnie nadaje się na scenariusz filmowy. Jestem pewna, że powstałaby z tego całkiem przyjemna dla oka ekranizacja.

Cieszę się na zapowiedzianą kontynuację o tytule ,,Parfum Sacre", która będzie miała swoją premierę w 2023 roku. 🌷

Pewnego dnia w kawiarni zjawia się klient,...

Autorką książki jest Polka pisząca pod pseudonimem Camilla Cat. Miłośniczka kotów, pięknych zapachów i ręcznie robionych sojowych świec, które mają umilić nam czas i wprawić nas w dobry nastrój. Camila zawsze marzyła o tym, by wydać swoją książkę, ale spełnienie tego marzenia wydawało jej się przez długi czas nierealne. A wystarczyło się tylko odważyć. I właśnie niedawno to zrobiła. Książka, którą przekazuję w Wasze ręce jest niezwykła, a historia Sam zaskakująca i emocjonująca z finałem, który zaskoczy Was tak, jak zaskoczył mnie. Autorka do samego końca wodziła mnie za nos i nie wiedziałam, kto w tej historii jest dobrym, a kto złym bohaterem. Nie wiedziałam też jak to wszystko się zakończy. Nigdy wcześniej nie przeczytałam takiej książki, nie spotkałam się z taką historią.

Ogromnym plusem książki jest poczucie humoru Camilli i to, że pięknie potrafi posługiwać się językiem polskim. Powieść czytałam z przyjemnością, polubiłam główną bohaterkę i jej przyjaciółkę. Panie to prawdziwa wybuchowa mieszanka. Są cudownie i nie sposób ich nie lubić. Podoba mi się pomysł utraty pamięci głównej bohaterki i z zaciekawieniem układałam z nią puzzle będące urywkami z jej poprzedniego życia. Fascynująca jest również tajemnicza francuska perfumeria i zapach, od którego wszystko się zaczęło.

Polecam i czekam na drugą część!

Wciągająca i z zaskakującym zakończeniem. Polecam

Wciągająca i z zaskakującym zakończeniem. Polecam

Znakomita fabuła! Piękny i inteligentny język. Opisy z najwyższej półki!

Znakomita fabuła! Piękny i inteligentny język. Opisy z najwyższej półki!

Świetna, wciągająca historia. Z niecierpliwością czekam na kolejne książki autorki

• Współpraca wydawnicza
  • Samodzielne