Ja, człowiek. Księga empatii

Okładka książki Ja, człowiek. Księga empatii Peter H. Reynolds, Susan Verde
Okładka książki Ja, człowiek. Księga empatii
Peter H. ReynoldsSusan Verde Wydawnictwo: Mamania Seria: Ja. uważność i emocje literatura dziecięca
40 str. 40 min.
40 min.
Zofia Raczek
empatia

Okładka książki Ja, akcja. Księga działania Peter H. Reynolds, Susan Verde
Ja, akcja. Ksi... Peter H. Reynolds, ...
Okładka książki W muzeum Peter H. Reynolds, Susan Verde
W muzeum Peter H. Reynolds, ...

"Urodziłem się! To cud! Jeden z miliardów, ale jedyny."

Takimi pięknymi słowami rozpoczyna się książeczka "Ja, człowiek". My ludzie, uczymy się stale, podążając własnymi ścieżkami w niesamowitej podróży Życia. Mamy marzenia, nosimy w sobie ciekawość świata, ten piękny świat zadziwia, a natura zachwyca. Czasami popełniamy błędy i ranimy innych, bo nie jesteśmy perfekcyjni. Boimy się nowych rzeczy, wyzwań. Autorka nam przypomina delikatnie, że zawsze możemy dokonywać wyborów. Możemy współodczuwać i pomagać innym. Traktować ich sprawiedliwie i uczciwie. Wybrać porozumienie zamiast walki. To bardzo mądry, piękny, i mocny przekaz dla dziecka. I nie tylko - dorosły przeczyta tę książeczkę także ze wzruszeniem:) Polecam z 🧡💛💚💙

"Urodziłem się! To cud! Jeden z miliardów, ale jedyny."

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, co tak naprawdę oznacza bycie człowiekiem? Jakie daje ono możliwości?🚶‍♂️🕺

Jest nas tak wielu, a jednocześnie każdy z nas jest sam, jedyny, wyjątkowy, niepowtarzalny. Rodzimy się, doświadczamy, czujemy, kochamy, mamy wpływ na przestrzeń i ludzi żyjących wokół nas. Staramy się robić wszystko, jak najlepiej jednak nie jesteśmy nieomylni. Popełniamy małe i wielkie błędy. Naprawiamy je, albo brniemy w nie dalej.
Mamy wybór. Wolną wolę. Marzenia. Myśli. Słowa. Czyny. Mamy wszystko, aby przeżyć życie, tak jak chcemy.

Niedawno na rynku wydawniczym ukazała się wspaniała książka. Głęboka, filozoficzna, dająca do myślenia. Jednocześnie wskazuje ona drogę do tego, aby być po prostu szczęśliwym. Pokazuje, jak należy traktować innych oraz ile dobrego może przynieść posługiwanie się życzliwością i empatią w stosunkach z drugim człowiekiem.
To piękna opowieść o tym, jak wielkie mamy możliwości, właśnie dlatego, że jesteśmy ludźmi. Tylko i aż!

Wyjątkowość tej książki podkreślają rewelacyjne ilustracje. To one właściwie królują na kolejnych stronach. Tekst mimo, że tak ważny jest jakby w tle. Każda kolejna grafika podkreśla jego przekaz i doskonale oddaje treść książki 🥰

W serii znajdziecie również Księgi uważności i współodczuwania oraz tytuł "Ja, Joga".

Mnie zauroczyła 🥰 Polecam

Instagram: @biblioteka.malych.czytaczy

• Dla szkrabów
  • Dla Dzieci
  • Inne (domowa biblioteczka)
  • Biblioteczka maluszka
  • Biblioteka