Lider dobrostanu

Okładka książki Lider dobrostanu Ewa Stelmasiak
Okładka książki Lider dobrostanu
Ewa Stelmasiak Wydawnictwo: ICAN Institute biznes, finanse
biznes, finanse
Jak tworzyć wspierającą kulturę pracy w hybrydowym świecie
ICAN Institute
2022-01-25
2022-01-25
kultura organizacyjna wellness wellbeing kultura dobrostanu rozwój osobisty zarządzanie sobą zarządzanie zespołem dobrostan w organizacji HR dobrostan dobrostan osobisty leadership work-life balance

Już kupując „Lidera dobrostanu” autorstwa Ewy Stelmasiak, wiedziałam, że właśnie na taką książkę czekałam. Tylko że wtedy to było moje przeczucie. Teraz, po przeczytaniu, a właściwie przestudiowaniu tej lektury, jestem po prostu pod niesamowitym wrażeniem!

Można powiedzieć, że „Lider dobrostanu” jest holistycznym przewodnikiem po rozwoju, gdyż dotyczy zarówno rozwoju osobistego, jak i organizacji oraz innych ludzi, będących członkami organizacji, a nawet tych poza nią.

🔸porządkuje cały szereg pojęć (niejednokrotnie nowych i nieco niezręcznych dla języka polskiego) dotyczących dobrostanu (jednostki i organizacji) i kultury organizacji.
🔸wskazuje i uświadamia wpływ jednostki (lidera) na jej bezpośrednie i dalsze otoczenie
🔸przekonująco wykazuje, dlaczego przywództwo wspierające dobrostan jest warte zachodu
🔸krok po kroku opisuje działania potrzebne w drodze realizacji wizji organizacji w sposób wspierający dobrostan

Według mnie książka ta jest świetną pozycją dla każdego, kto:
🔸chciałby zrozumieć problematykę dobrostanu i zarządzania nim w kontekście holistycznym
🔸już praktykuje przywództwo wspierające dobrostan i chce sobie usystematyzować lub poszerzyć wiedzę i przemyślenia w tej dziedzinie.

„Lider dobrostanu” inspiruje do holistycznego działania.

Jako menadżer, któremu bliskie jest zarządzanie firmą w oparciu o dobrostan pracowników, z dużą ciekawością i oczekiwaniami sięgnąłem po pierwszą tego typu w Polsce książkę Ewy Stelmasiak o kulturze dobrostanu - „Lider dobrostanu”. Moja ciekawość i oczekiwania zostały w pełni zaspokojone 😊.
Z uwagi na obszerność zagadnienia, może się wydawać ten temat zbyt skomplikowany dla niejednego menadżera. Autorka w bardzo sprawny, logiczny i oparty o jej własne doświadczenia, ale również w bliskim mi modelu „evidence based” porządkuje zagadnienie kultury dobrostanu, podając np. swoją własną definicję wellness. Inspirujące jest pokazanie perspektywy well-being i well-doing, czyli nie tylko dobrego samopoczucie, ale i czynienie dobra; nie tylko pozytywnych emocji, ale i poczucia sensu dotyczącego podejmowanych działań.
To książka pełna inspiracji – Ewa Stelmasiak sięgnęła nie tylko po liczne badania, ale również podzieliła się wnioskami ze swoich osobistych doświadczeń oraz wywiadów z praktykami biznesu, menadżerami, naukowcami i lekarzami. To powoduje, że książka jest praktycznym przewodnikiem w budowaniu kultury dobrostanu i jest dobrym kierunkowskazem dla liderów i menadżerów, którzy świadomie chcą tworzyć najlepsze miejsca pracy. Bardzo polecam!

Nie mogłam się od niej oderwać... Najpierw przeczytałam całość, właściwie jednym tchem, potem raz jeszcze analizowałam wybrane fragmenty. Jest w niej wiele przemyśleń i złotych myśli, które chce się zapisać od razu. Mnóstwo praktycznej wiedzy do zastosowania w życiu prywatnym i w pracy. Inspirujące historie i przykłady. Książka słania do refleksji: Jak to jest u mnie?, Czy jestem liderem dobrostanu dla siebie, swojej rodziny, zespołu, z którym pracuję? Czym dla mnie jest dobrostan? Jak tworzyć miejsce pracy sprzyjające dbaniu o siebie i innych? W książce znalazłam odpowiedzi na wiele pytań. Jest to pozycja, do której wracam i wciąż odnajduję coś nowego. Myślę, że każdy powinien ją przeczytać.

Jestem po lekturze książki „Lider dobrostanu” i kilka słów o niej.
Bardzo wnikliwie napisana, czuć profesjonalizm jej przygotowania. Inspirująca, mądra, otwierająca horyzonty i bardzo przystępnie napisana. Krótko mówiąc „dobra robota”, polecam i gratulacje dla autorki :).

Jestem po lekturze książki „Lider dobrostanu” i kilka słów o niej.

• Rozwój
  • MGMT

Dodaj cytat z książki Lider dobrostanu