The Miracle on Ebenezer Street

2020-10-01
2020-10-01
święta opowieść wigilijna christmas

Okładka książki Bliźniacze korony Catherine Doyle, Katherine Webber
Bliźniacze korony Catherine Doyle, Ka...
Okładka książki Cursed Crowns Catherine Doyle, Katherine Webber
Cursed Crowns Catherine Doyle, Ka...

Zaczyna się smutno. Ojciec, który wykreślił święta ze swojego życia po stracie żony i dziesięcioletni chłopiec, który również cierpi po stracie mamy, ale jednocześnie jest w sytuacji, jakby stracił oboje rodziców. Dużo tutaj o żałobie i o tym, jak inaczej ona wygląda dla każdego.

Rozumiem, że tata George'a jest w żałobie, ale strasznie źle traktuje w tym swojego syna. Nie myśli o nim, tylko o sobie i swoim smutku...

‘Enough, George. You’re just a child, for goodness’ sake! It doesn’t matter what you think.’

"There was nothing normal about their house, this strange, hollow place. It felt like a graveyard now, loneliness seeping like damp from its walls."

Na szczęście na pomoc przybywają świąteczne cuda i przygody.

Powiedziałabym, że ten moment zmiany serca był jakby za krótki, ale ogólnie bardzo fajna opowieść.

Moje ulubione postaci to babcia i elf Tricksie.

Dodaj cytat z książki The Miracle on Ebenezer Street