Depresja. Jak pokonać śmiertelny smutek

Ta książka to istna kopalnia wiedzy. Możemy się dowiedzieć od samych podstaw czym jest depresja po podawane leki. Jeśli kogoś interesują takie tematy albo po prostu chce mieć wiedzę jak pomóc komuś chorującemu, to ta książka zdecydowanie jest jedną z lepszych!

W książce zawarte są również wyznania różnych ludzi, aby pokazać, jak różne potrafią być sytuację i jak różne osoby może dopaść depresja. Tutaj nie ma reguły. Każdy w każdym wieku może spotkać się z kryzysem. Okazuję się, że największą grupą osób chorujących są seniorzy, o czym się nie mówi, a to przecież właśnie oni doświadczają co chwilę śmierci swoich przyjaciół. Książka też przekazuje, że leczyć się zawsze jest warto! Nie jest to istotne kiedy zaczniecie. Ważne, żeby nie było za późno.

Pomiędzy rozdziałami są też ciekawe ilustrację, więc książka pod względem graficznym jest też świetnie dopracowana. Mamy również strony, które są przeznaczone na fakty i mity. Myślę, że akurat takie rzeczy są bardzo potrzebne. Ile razy się zdarzyło, że ktoś próbował wam wcisnąć kit, a prawda okazała się kompletnie inna? Wiele ludzi nadal wierzy w rzeczy, które nie odzwierciedlają prawdy.

Książka, co najważniejsze, nie jest napisana trudnym językiem, więc każdy kogo interesuje temat psychologii, a nie jest z nią związany, bezproblemowo wszystko zrozumie.

⭐⭐⭐⭐⭐/5

Książka jest napisana przystępnym językiem. Można ją polecić osobom, które nie są zaznajomione z tematem depresji i chcą to zmienić.

📘 » świetnie, rzeczowo napisana 👌🏼
dobrze wyjaśnia mechanizm powstawania depresji, wskazując równocześnie występujące w niej niuanse 👍🏼
dostarcza mnóstwo drogowskazów (nie gotowych recept) umożliwiających podjęcie próby wyrywania się z niewoli depresji 💪🏼
a dodatkowo > nie zamyka się na tytułowej depresji, dzięki czemu czytelnik ma szerszy obraz problemów psychicznych 🔥

Książka jest bardzo przystępna i dobrze się ją czyta 📖
Jest krótko i zwięźle bez niepotrzebnych zapychaczy >sama esencja< 👌🏼
Bez wątpienia pomoże zrozumieć tę problematykę i wskaże kierunki działania.

📘 » świetnie, rzeczowo napisana 👌🏼
a dodatkowo > nie zamyka się na tytułowej depresji, dzięki czemu czytelnik ma szerszy obraz problemów psychicznych...

oj długo się czytało.. jak wszystko "ostatnio"..
jednak do sedna, dobrze napisana książka, pozwala dowiedzieć się sporo rzeczy o problemach psychicznych nie tylko o tytułowej depresji.
Jeżeli podejrzewamy u siebie lub kogoś pewne zaburzenia to na pewno warto przeczytać taką rzecz. Jednak - na szczęście - nie znajdziemy tu rozwiązania a raczej drogowskazy gdzie szukać pomocy włącznie z podanymi pomocnymi numerami telefonu.

oj długo się czytało.. jak wszystko "ostatnio"..

Na półkach: , , , , , , ,

Depresja dotyka tak wielu osób, że nie sposób nie mieć chociaż jednej książki o niej. Nie wystarczy powiedzieć komuś "weź się w garść" - aby problem zniknął. Książka wyjaśnia mechanizm powstawania depresji, podaje wiele odcieni tej choroby duszy i proponuje konkretne rozwiązania, jak sobie z nią radzić, przede wszystkim jak odzyskać łączność z naszym ciałem i nauczyć się rozpoznawać fizyczne objawy naszych emocji.
Depresja paraliżuje człowieka na tyle, że nie ma on siły, ani chęci, by podjąć swoją normalną aktywność. Dopóki jest w depresji nie widzi sensu w podejmowaniu żadnych dalszych wysiłków. Przeszkadza w codziennej i wpływa na relacje międzyludzkie. Powoduje też różne schorzenia fizyczne.
To poważna choroba, którą należy leczyć. Jest to bardzo długotrwały proces. W książce są wskazówki jak wspierać swoich bliskich, którzy się z nią zmagają i gdzie szukać konkretnej pomocy.
Naprawdę polecam. Mi wyjaśniło naprawdę kilka dręczących mnie kwestii.

Bardzo przystępnie napisana pozycja. Rekomendowana chorym jak i ludziom z ich otoczenia. Prawdziwe odkrycie

Czy depresja to choroba XXI wieku?
W jaki sposób można pomóc osobie z depresją? Jak wybrać odpowiednią terapię dla siebie?
Ta książka pomoże zrozumieć osoby posiadające to zaburzenie.
Jest ona doskonała zarówno dla osoby, która chce wesprzeć kogoś bliskiego jak i osoby, które same zmagają się z depresją.
Dzięki temu poradnikowi takie osoby mogą poczuć się zrozumiane.
W prosty sposób jest również opisane działanie medykamentów oraz ich rodzaje.
Gorąco polecam!
Czytało się szybko i przyjemnie, miłej lektury!

Czy depresja to choroba XXI wieku?
Ta książka pomoże zrozumieć osoby posiadające to zaburzenie.
Dzięki temu poradnikowi takie osoby mogą poczuć się zrozumiane.
W...

Depresja to poważne zaburzenie nastroju, które można leczyć. Pierwszym krokiem jest rozpoznanie objawów i uzyskanie pomocy. Ludzie doświadczają depresji na różne sposoby. Depresja może przeszkadzać w codziennej pracy, może również wpływać na relacje i powodować niektóre przewlekłe schorzenia. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że czasami przygnębienie jest normalną częścią życia. Smutne i przygnębiające wydarzenia zdarzają się każdemu. Jednak jeśli przygnębienie trwa dłużej i często się nasila, to wtedy możemy mieć do czynienia z depresją.

Depresja jest to poważna choroba, która potencjalnie może prowadzić do śmierci. Dlatego tak ważne jest, by ją poznać, zrozumieć, żeby pomóc sobie albo też umiejętnie otoczyć opieką bliską osobę. Depresję się leczy – korzystając z odpowiedniej porady specjalistycznej, można tego dokonać – warto zaznaczyć, że wymaga to czasu i cierpliwości i co najważniejsze w pojedynkę nie jesteśmy w stanie pokonać tej drogi.

Anna Duman, lekarz na co dzień pracująca z osobami borykającymi się z problemami psychiatrycznymi wychodzi z pomocą dla osób zmagających się z depresją oraz ich rodzin. W swojej książce prezentuje jak dbać o kondycję psychiczną, jak pomóc swoim bliskim, którzy doświadczają depresji, jak ich umiejętnie wspierać oraz gdzie szukać pomocy.

Bo depresja to coś więcej niż po prostu uczucie nieszczęścia lub zmęczenia przez kilka dni. To podstępna choroba. Niektórzy uważają, że depresja jest trywialna i nie jest prawdziwym stanem zdrowia. Mylą się – to prawdziwa choroba z prawdziwymi objawami. Depresja nie jest oznaką słabości ani czymś, z czego można się „wyrwać”, „zbierając się w garść”. Dobrą wiadomością jest to, że przy odpowiednim leczeniu i wsparciu większość osób z depresją może w pełni wyzdrowieć. I tutaj z pomocna będzie książka Anny Duman.

Poradnik „Depresja. Jak pokonać śmiertelny smutek? - to wademekum, w którym odnajdziemy wiele informacji na temat depresji, jej diagnozowania i leczenia. Książka zawiera również mity i fakty na temat depresji. Jak wygląda pierwsza wizyta u psychiatry? Jak należy rozmawiać z chorym? Jakie są grupy leków psychiatrycznych? Jakie są somatyczne objawy depresji i jak z nimi postępować? Dowiemy się również, skąd się bierze depresja i jak przebiega w chorobach przewlekłych. Ten przewodnik po depresji może skierować Cię na drogę do wyzdrowienia. TO 12 rozdziałów poświęconych podstępnej chorobie, która wysysa energię, odbiera nadzieję i motywację, utrudniając podjęcie kroków, które pomogą poczuć się lepiej.

Wykonanie pierwszego kroku jest zawsze najtrudniejsze i może przynieść zadowalające rezultaty. Kluczem jest zacząć od małych rzeczy i postępować naprzód. Nawet jeśli otrzymujesz profesjonalną pomoc, wskazówki zawarte w tym poradniku mogą być częścią Twojego planu leczenia, przyspieszając powrót do zdrowia i zapobiegając nawrotom depresji. Warto jest go przeczytać, a jednocześnie dołączyć do grupy wsparcia. Informacje w nim zawarte mogą pomóc nam lepiej zrozumieć, co powoduje, że odczuwamy przygnębienie. Istnieje kilka kluczowych kroków opisanych przez Annę Duman, które możemy przedsięwziąć, aby poprawić nastrój i pomóc w wyleczyć się z depresji. Do kogo należy się zgłosić po pomoc? Kiedy wystarczy pomoc psychologa, a kiedy szukać jej u psychiatry? A może warto wsparcia szukać u psychoterapeuty lub coacha? W książce wszystko jasno zostało przedstawione. O tym, że w pojedynkę utrzymanie zdrowej perspektywy i podtrzymywanie wysiłku potrzebnego do pokonania depresji może być trudne – również przeczytamy w tym poradniku.

Sama natura depresji sprawia, że ​​trudno jest sięgnąć po pomoc. Kiedy jesteśmy w depresji, mamy tendencję do wycofywania się i izolowania, tak że nawet kontakt z bliskimi członkami rodziny i przyjaciółmi może być trudny. Ta książka pomoże nam na wielu płaszczyznach – poznamy, czym jest depresja, jak przebiega i jak z nią postępować. Jest to doskonałe źródło informacji dla osoby chorej, ale również dla osób próbujących przynieść ulgę bliskiej osobie, która cierpi z powodu depresji.

• ☆ Literatura zagraniczna
  • GATUNEK...✈️ Biografia/Autobiografia/Pamiętnik/Reportaże/Felietony/Wywiady