Szymon & Liliana

RECENZJA BT

SZYMON & LILIANA

AUTOR: KINGA PITRA

WYDAWNICTWO: FENIKS

„Czasem to zaskakujące, kto jest dla kogo. Miłość nachodzi nas całkiem niespodziewanie”.

„Chciałem ją całować, chciałem ją przytulać i trzymać za rękę, ale nie mogłem sobie pozwolić na taki rozwój sytuacji. To była droga bez powrotu. Droga, którą nie mogłem iść, bo jeślibym poszedł, to z całą pewnością zakochałbym się, a do tego nie mogłem dopuścić”.

Szymon & Liliana to historia, w której autorka postawiła na swojej drodze dwoje bohaterów, z różnych światów, po przejściach z brakiem zaufania i bojący się zaangażować. Historia miłości, która nadchodzi całkiem niespodziewanie i przed którą bohaterowie się bronią, jak tylko mogą. Pełna emocji, niepewności, bólu, ciekawych zwrotów opowieść, którą czyta się zaskakująco szybko.

Książka napisana jest z perspektywy głównych bohaterów Szymona i Liliany, dzięki temu poznajemy ich bliżej, widzimy, co w nich siedzi, z  jakimi emocjami i uczuciami się zmagają.
Bohaterów ciekawie wykreowani, realni.
Oboje zmagają się ze własnymi demonami, dusząc uczucia.
Jednak bardzo zawiodłam się na Szymonie, wiem, rozumiem nawet jego dylematy, obawy, ale za szybko rezygnował, i poddawał,  bojąc się swoich uczuć.

„Omal nie jęknęłam, bo całym moim ciałem wstrząsnął nerwowy dreszcz, a potem pochylił się i jego usta znalazły się na moich. W pierwszej chwili poczułam, jakby cały mój świat zawirował, jego miękkie usta nakryły moje, jego język wtargnął w nie i zaczął wirować razem z moim”.

Szymon i Liliana są swoimi przeciwieństwami, ona samotna, naturalna, spokojna, podchodzi do ludzi z wielkimi obawami, skrywa tajemnice, która zmieniła jej życie. Buduje wokół siebie mur i  bała się kogokolwiek wpuścić do swojego życia.
Mimo napotkanych przeciwności udało jej się wyjechać do Krakowa i zacząć studia, które były jej wielkim marzeniem.
On typowy bad boy, który nie szuka stałego związku, dobrze bawi się, w ten sposób broniąc swoje zranione serce. Poukładał swoje życie na swój własny sposób. Bez zobowiązań, trudnych rozmów, bezplanowania przyszłości.
Gdy wpadają na siebie zupełnie przypadkiem, dziewczyna go ignoruje, nie pozwalając zagadać do siebie. Szymon wtedy oszołomiły, nie wie, co się dzieje, gdyż nigdy mu się coś takiego nie zdarzyło. Nigdy nie mógł opędzić się od kobiet.
Jedno nieprzyjemne zdarzenie, pozbawia ja mieszkania. Zatrzymuje się u Kamili, siostry Szymona.

-Czy Szymon i Liliana będą razem?
-Czy dadzą sobie szansę na miłość?
-Jaką tajemnicę skrywa Liliana?
-Czy warto próbować, zaryzykować i zawalczyć o szczęście?
-Jaka historię ma za sobą Szymon?
– Dlaczego Szymon boi się zaangażować?

RECENZJA BT

SZYMON & LILIANA

AUTOR: KINGA PITRA

WYDAWNICTWO: FENIKS

Czasami mam już wrażenie, że wszystko wokoło mnie nudzi. Wtedy zasiadam i szukam coś niezobowiązującego tak dla odskoczni i rutyny. Dziś trafiło na powieść pani Kingi Pitra. Nie spodziewałam się tylko, że ta lekka lektura, która liczy lekko ponad dwieście stron okaże się tak emocjonalna i porywająca.
Szymon kiedyś wierzył w miłość i przeznaczenie, lecz po tym, co wydarzyło się w jego życiu już dawno zapomniał i przestał szukać. Żył z dnia na dzień i co noc zmieniał kobiety jak rękawiczki. Nie spotkał na swojej drodze takiej, która potrafiłaby ujarzmić jego serca. Jedyną kobietą w jego życiu na tą chwilę jest siostra Kamila.
Liliana jest skrytą i małomówną osobą. Zawsze skromna i dobrze ucząca się. Jej przeszłość nie należała do najłatwiejszych. Teraz studiuje geografię w Krakowie. Choć mieszka daleko od rodzinnego domu to ciągle myśli o najbliższych. Kiedy poznaje Szymka szybo uświadamia sobie, że to nie chłopak dla niej jednak serce mówi zgoła, co innego.
Muszę przyznać, że z początku byłam pewna, iż to kolejny romans wydany na polskim rynku. Sama okładka i opis sugerował mi, z czym mam do czynienia. Myliłam się z każdą przeczytaną stroną byłam zszokowana tym, co zaserwowała nam autorka. Niesamowite opisy, tajemnice i przerażające w napięciu odpowiedzi, których tak szybko nie dostaniemy. Pani Kinga umiejętnie posługuje się piórem a mnie wiele razy wyprowadziła w tzw. maliny. Kiedy już byłam pewna, że znam odpowiedź autorka wyprowadzała mnie z błędu. Dla mnie ta książka jest najlepszą, jaką do tej pory czytałam.

„Szymon & Liliana” jest to wciągająca i niesamowita opowieść, która jest opatrzona tajemnicą, mocą niewypowiedzianych słów i miłością. Autorka zachwyciła mnie swoim piórem i spowodowała, że czytając doświadczyłam wielu emocji. Z niecierpliwością czekam na kolejną jej powieść a mnie pozostaje nic innego jak tylko Was zachęcić do sięgnięcia po tę książki. Gorąco polecam.

Szymon kiedyś wierzył w miłość i przeznaczenie, lecz po tym, co wydarzyło...

🔹🔹🔹🔹 Recenzja Booktour 🔹🔹🔹🔹

Kinga Pitra " Szymon i Liliana "
@kinga.pitra.autorka

Wydawnictwo : Feniks

Dziękuję za możliwość wzięcia udziału w BT autorskim i super zabawie ❤️❤️❤️
🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹

" - Czasem to zaskakujące, kto jest dla kogo. Miłość nadchodzi nas całkiem niespodziewanie.."

" Szymon i Liliana " to świetna historia, którą czyta się niezwykle szybko.. Książka pochłonie nas od początku do końca..
Książka jest krótka, ale pełena emocji, takich jak ciekawość, nadzieja, tęsknota, a także strach przed odrzuceniem..
Język jest prosty i łatwy do zrozumienia, a treść jest łatwa do przyswojenia.. Zawiera powtórzenia, ale wciąż jest to lekka i przyjemna lektura na jeden popołudnie..

Powieść skupia się na zawiłościach miłości i trudnościach, jakie napotykają ludzie w relacjach.. Szymon i Liliana to dwójka studentów, którzy muszą zmierzyć się z własnymi problemami, zanim będą mogli otworzyć się na miłość..
Liliana jest skupiona na nauce i unika mężczyzn..
Szymon to przystojny i bogaty mężczyzna, który nie szuka stałego związku..

" Chciałam poczuć jego silne ramiona, w których czułam się naprawdę bezpiecznie, ale jego nie było..."

Historia Liliany, wiejskiej dziewczyny, która przeniosła się na studia do Krakowa..
Liliana jest skryta i spędza czas na nauce, unikając facetów..
W niefortunnym przypadku poznaje przystojnego chłopaka, który niestety nie jest święty..
Chłopak bawi się życiem i podrywa dziewczyny, ale szybko je rzuca..
Szymon i Liliana , dwójki studentów, którzy spotykają się i zaczynają się do siebie zbliżać..
Oboje skrywają tajemnice i mają za sobą bolesne doświadczenia..

Czy otworzą się na miłość?
Czy odkryją swoje tajemnice?

🔹🔹🔹🔹 Recenzja Booktour 🔹🔹🔹🔹

Kinga Pitra " Szymon i Liliana "
@kinga.pitra.autorka

Wydawnictwo : Feniks

Dziękuję za możliwość wzięcia udziału w BT autorskim i super zabawie ❤️❤️❤️
🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹

" Szymon i Liliana " to świetna historia, którą czyta się niezwykle szybko.....

Kinga Pitra "Szymon & Liliana"

Opis wydawniczy:

Szymon; przystojny i popularny nie stroni od kobiet a jednocześnie nie szuka związku.
Liliana; lekko przestraszona i wycofana dziewczyna unikająca mężczyzn jak ognia.
Co się wydarzy kiedy tych dwoje dosłownie na siebie wpadnie ?
Czemu Szymon boi się zaangażować?
Jaką tajemnice skrywa Liliana?

###########

Pieniądze i wygląd sprawiają że do Szymona dziewczyny lgną jak szalone i choć chłopak zdaje sobie sprawę jaką ma reputację i jakie plotki o nim krążą nie ma zamiaru wdawać się w stały związek. Liliana ma za sobą traumatyczne przeżycia dlatego jest skryta, spokojna i stroni od wszelkich kontaktów z chłopakami. Pewnego dnia tych dwoje wpada na siebie i mimo oporów ich relacja zaczyna się pogłębiać wywracając ich życie do góry nogami. Co wyniknie z tej burzliwej znajomość? Czy serce zwycięży z rozumem?

Kochani nie sądziłam, że ta historia tak bardzo mnie wciągnie, że mną zawładnie, a jednak tak się stało. Już od pierwszych stron można było domyśleć się rozwinięcia wydarzeń, ale to w niczym nie przeszkadza bo mimo utartych schematów autorka wplotła do historii zaskakujące, trudne i wywołujące przyspieszenie bicia serca zwroty akcji. Skrywane przez tą dwójkę tajemnice rozbudzały ciekawość i tylko potęgowały emocje przez co nie dało się od tej historii oderwać. Zarówno Szymon jak i Liliana skradli moje serce bo choć ich relacja nie należy do łatwych to ma w sobie coś co wyjatkowego, czasem rozgrzewa, czasem bawi ale potrafi też wywołać łzy. Tych dwoje będą musieli stawić czoła przeszłości, zaufać i znaleźć siłę by walczyć o wspólną i szczęśliwą przyszłość. Choć ta książka nie jest zbyt obszerna to gwarantuję że skrajne emocje będą wam towarzyszyć od początku do samego końca , a ono z jednej strony wywoła uśmiech a z drugiej zaskoczy siejąc sporo pytań na które mam nadzieję znajdę odpowiedzi w kolejnym tytule "Robert & Kamila".

Kinga Pitra "Szymon & Liliana"

Opis wydawniczy:

Co się wydarzy kiedy tych dwoje dosłownie na siebie wpadnie ?
Czemu Szymon boi się zaangażować?
Jaką tajemnice skrywa Liliana?

###########

Pieniądze i wygląd...

Jaka książkę dzisiaj czytacie? 🥰

Szymon&Liliana - Kinga Pitra - @kinga.pitra.autorka - książka ta opowiada historię tytułowego Szymona, lekkiego Bad boya, który zmienia dziewczyny jak rękawiczki. Nie jest zainteresowany znajomością na dłużej. Lubi korzystać z życia i tego co mu ono daje. Liliana zaś to jego totalne przeciwieństwo. Cicha, spokojna, podchodzi do ludzi z rezerwą że względu na swoje przeżycia w przeszłości. Ich drogi być może nigdy by się nie skrzyżowały gdyby nie siostra Szymona i jednocześnie najlepsza przyjaciółka Lili, Kamilę. Co zdarzy się gdy dwa na pozór różne charaktery zderzą się że sobą i co wyniknie z ich spotkania?
Książka ta jest pierwszym tomem trylogii, i trzeba czytać je w odpowiedniej kolejności gdyż są one połączone ❤️

Czytałam ją ze względu na patronowanie drugiemu tomowi, ale totalnie nie żałuję żadnej chwili spędzonej z tą książką. Po pierwsze dlatego że historia jest świetna i kiedy kończy się jeden tom nie można doczekać się kolejnego. Po drugie styl Autorki, jak możecie pamiętać czytałam i recenzowalam dla was Zakochanych w górach i jestem w nich zakochana 🤭😅🥰 więc tak naprawdę sięgnęłam po kolejne książki Autorki bez żadnych wątpliwości odnośnie tego czy książka w ogóle mi się spodoba 😄❤️

Styl Autorki jest na tyle przyjemny że nie zauważa się kiedy kończy się kolejną stronę, rozdział aż w końcu książkę 😍

Same historie są strasznie prawdziwe i nie raz podkreślam na nich rzęsy 😂 ale spokojnie znajdzie się tam także wiele momentów gdzie będziecie łapać się za brzuch ze śmiechu lub będziecie rozpaleni do czerwoności z powodu scen romantycznych 🤭❤️

Polecam całym sercem tę książkę i jej kontynuacje ❤️🌼

Jaka książkę dzisiaj czytacie? 🥰

"…Jeśli dwoje ludzi chce być razem,to są razem. Związki chyba na tym polegają,że dwoje ludzi uczy się bycia ze sobą…"

Szymon to mężczyzna który nie szuka stałego związku, dzięki temu że jest przystojny i bogaty, dziewczyny same pchają mu się do łóżka.
Gdy na uczelni wpada na Liliane, nie można nazwać tego miłym spotkaniem.
Dziewczyna jest lekko wycofana ze społeczeństwa, stroni od mężczyzn a w dodatku okazuje się że jest przyjaciółką Kamili - siostry Szymona.
Liliana ma duży problem ze swoimi współlokatorami, przez co ucieka z domu i zatrzymuje się u przyjaciółki. Lecz i tam nie dany jest jej spokój. Kamila miesza z Tomkiem który jest coraz bardziej nachalny wobec dziewczyny i tu do gry wkracza Szymon.
Czy będzie potrafił ochronić Liliane przed Tomkiem?
Czy różnica charakterów może być przeszkodą tej znajomości?

Wow 😱 co to była za historia. Autorka totalnie mnie poskładała tą opowieścią.
Dwoje ludzi, dwa różne światy, a jednak tyle mają wspólnego. Emocje jakie tu znajdziemy to istny rollercoaster uczuć. Bohaterowie są wspaniali, nie sposób ich nie lubić. Czytając tę historię totalnie przepadłam.
Żałuję tylko że tak późno ja przeczytałam.
Książka o pokonywaniu własnych lęków oraz zaufaniu. Całości dopełniają tajemnice które ciągną się za bohaterami.
Autorka ma tak fajny i lekki styl pisania że nawet nie zauważycie że był to debiut autorki. Moim zdaniem, bardzo udany.
Polecam ❣️

Gdy na uczelni wpada na Liliane, nie można nazwać tego miłym spotkaniem.
Dziewczyna jest lekko wycofana ze społeczeństwa,...

Kiedy dwoje ludzi dzieli status społeczny, cele i doświadczenie...to co tak naprawdę może ich łączyć?
Wydaje się, że nic.A jednak.
Kiedy Liliana trafia na tą samą uczelnię co Szymon i przypadkiem na niego wpada, coś zaczyna ich łączyć.Trudne wydarzenia z przeszłości, strata i cierpienie, stają się w ich przypadku silniejszym łącznikiem, niżeli to co ich różni.
Ale czy ten łącznik jest na tyle silny, by potrafili sobie zaufać i stworzyć związek?

Tego Wam nie zdradzę.Powiem natomiast, że mi osobiście ta debiutancka powieść bardzo przypadła do gustu.A sami wiecie jak jest, im więcej się czyta tym ciężej jest trafic na takie tomiki.Byc może dlatego, że stają się zbyt powtarzalne... Nie wiem.Wiem natomiast, że w tym przypadku autorka sprawiła, że z pozoru zwykła i prosta historia wsiąkneła we mnie ( dosłownie) całą gamą emocji.Najgorsze jest jednak w niej to,że im głębiej w nią wchodziłam, tym bardziej tonęłam i wczuwałam się w rolę bohaterow.Bohaterow, którzy skrywają wiele tajemnic i nieuleczonych traum, a mimo to szczerze się im kibicuje.Co więcej.W pewnej chwili się już ich tez dobrze rozumie.I wiecie, wszystko byłoby super.Gdyby nie pewne zwroty akcji, które mną drastycznie wzburzyły.I Choc jak teraz o tym mysle i już wiem, że miały swój sens.Tak w danym momencie gdybym mogła, to wierzcie mi trochę bym "potrząsnęła" autorką.(Ale to tak między nami 🤫)
Pomijając już jednak to i pewne niedociągnięcia, to sama fabuła jest świetna i szczerze ja polecam.A pani, Pani Kingo dziękuję za ten mile spędzony czas z bohaterami ;)

Wydaje się, że nic.A jednak.
Ale czy ten...

"-Jeśli dwoje ludzi chce być razem,to są razem.Związki chyba na tym polegają,że dwoje ludzi uczy się bycia ze sobą.Tak mi się wydaje.
-Na dobre i na złe.
-Ciężko o coś takiego,miło jest być z kimś,kiedy wszystko się układa,ale jak tylko zaczyna być źle,większość ucieka w popłochu.Taka jest prawda.
-Czyli to nie miłość."

Pewniego dnia na uczelni Szymon wpada na Lilianę. Ich znajomość nie zaczyna się zbyt dobrze, w dodatku okazuje się, że dziewczyna jest przyjaciółką jego siostry Kamili. Liliana ma problem ze swoimi współlokatorki, ucieka z domu i zatrzymuje się w domu Kamili i jej brata. A kiedy okazuje się, że Tomek- współlokator Kamili jest coraz bardziej nachalny i zaczyna ją śledzić, Szymon wkracza do akcji. Nie waha się ani chwili, zrobi wszystko, aby Liliana była bezpieczna. Co wyniknie z tej znajomości? On- przystojny, popularny, znany z tego, że lubi zabawiać się z dziewczynami. Ona- skromna, nieśmiała, wycofana, unikająca mężczyzn jak ognia. Przeciwieństwa się przyciągają- czy tym razem też tak będzie? Jakie sekrety skrywają nasi bohaterowie? Czy miłość zwycięży?

Dawno nie przeżywałam tak bardzo losów bohaterów! Woooow, co to było😁😊 Na początku wydawało się, że to lekka lektura.. Jednak to, jaką 'bombę zrzuca na nas' autorka, odnośnie przeszłości naszych bohaterów to jakiś kosmos. Czy się czegoś takiego spodziewałam? Zdecydowanie nie! Nie zliczę ile razy w moich oczach pojawiły się łzy podczas czytania, a w pewnym momencie po prostu rozryczałam się jak dziecko🥺😭😭😭🤧 Autorka sprawiła, że moje serducho 💔💔💔rozpadło się na kawałki. Przeżywałam wszystko razem z bohaterami, i te dobre chwile i te złe. Byłam tak zła pod koniec książki, zarówno na bohaterów jak i na autorkę, że mi zafundowała taki rollercoaster emocjonalny🤭🤭 Czekałam na zakończenie i zdradzę Wam tylko tyle, że autorka posklejała moje❤😊😊(całe szczęście🤣🥰🤭)

Można powiedzieć, że bohaterowie pochodzą z dwóch różnych światów. Tyle ich dzieli- wiek, doświadczenie, status społeczny, relacje z innymi, cele na przyszłość. A okazuje się, że łączy ich jeszcze więcej- trudne wydarzenia z przeszłości, ból, cierpienie, strata, samotność. Bo i oczywiście prawdziwe uczucie, które zrodziło się pomiędzy nimi
Autorka świetnie wykreowała bohaterów! Byli tacy prawdziwi, tacy życiowi. Miałam wrażenie, że znam ich oraz rozumiem bardzo dobrze. Tacy młodzi, a tak skrzywdzeni przez los. Życie czasami potrafi być bardzo niesprawiedliwe.. Niektóre wydarzenia na zawsze zostaną w naszej pamięci, dlatego rozumiałam Szymona i jego podejście. Nie chciał się wiązać, nie szukał związku i miłości. Bał się ponownej straty i odrzucenia. Liliana po tym, co przeszła chciała skupić się na sobie- na studiach i na swoim życiu. Oboje nie szukali miłości, ale jak to mówią: miłość przychodzi nieproszona.

Pochłonęłam tę książkę na raz! A dzisiejszy wieczór mam zamiar spędzić z Kamilą i Robertem- bohaterami drugiej części i nie mogę się już doczekać, aż zacznę czytać. Liczę na mnóstwo emocji i wrażeń😍

-Na dobre i na złe.
-Czyli to nie miłość."

Pewniego dnia na uczelni Szymon wpada na Lilianę. Ich...

Autor: Kinga Pitra

Szymon nie szuka związku. Dla niego liczy się tylko dziewczyna na jedną noc. Kobiety chętnie wskakują mu do łóżka przez to, że jest popularny, bogaty i bardzo przystojny. Liliana za to jest jego przeciwieństwem. Wycofana, cicha, unikająca facetów. Lecz, gdy ta dwójka zamieszka pod jednym dachem coś zacznie iskrzyć.

Historię Szymona i Liliany czyta się bardzo szybko. Jeden wieczór i już miałam przeczytanego ebooka. Autorka ma bardzo przyjemny styl pisania i nie używa powtórzeń co jest bardzo miłe dla oka.

Jak dla mnie znalazłam tylko dwa minusy. Pierwszym był wielki popęd seksualny Szymona. Chłopak był jakby niewyżyty. Dla niego sam pocałunek pobudzał go do sprośnych myśli. A nawet nie tylko sam pocałunek. W niektórych momentach jego wspominanie o fantazjach było niepotrzebne.

Bardzo zabrakło mi wątku z pewną małą dziewczynką. Ten kto czyta to wie o kogo chodzi. Autorka napisała sytuację z Marysią, ale potem cisza. Tylko jakieś wspominki. Żałuję, że autorka tego nie rozwinęła, bo mógł wyjść bardzo fajny wątek, który poruszyłby te czułe struny u czytelników.

Bardzo polubiłam głównych bohaterów mimo wszystkich jakiś małych niedociągnięć. Może i ich losy były trochę przewidywalne, ale bardzo dobrze czytało mi się o ich zmaganiach. Ich historie są uniwersalne, takie prawdziwe. Teraz nie pozostaje mi nic innego jak zabrać się za kolejną część opowiadającej o siostrze Szymona i jego przyjacielu.

Autor: Kinga Pitra

Historię Szymona i Liliany czyta się...

Liliana to młoda, skromna dziewczyna pochodząca z małej miejscowości. Nie jest typową studentką, która imprezuje i gania za chłopakami. Wręcz przeciwnie. Całą swoją uwagę skupia na nauce. A do tego jest zamknięta w sobie I niechętnie nawiązuje nowe znajomości.

Szymon to typowe studenckie ciacho 😉Nie musi uganiać się za dziewczynami, gdyż to one same szukają u niego zainteresowania. Przystojny i pewny siebie. Nie angażuje się w związek z żadną że spotkanych dziewczyn.

Pewnego dnia tą dwójka wpada na siebie w drzwiach uczelni. Od pierwszych chwil są sobą zauroczeni. Szymon postanawia zdobyć dziewczynę, ta jednak nie chce być kolejną jego zdobyczą na chwilę. Niestety przeszłość tej dwójki cały czas nie chce ich opuścić. Ona nie chce zaufać I pozwolić na to aby jakiś chłopak się do niej zbliżył. On zaś nie wierzy już w miłość.

Czy Szymon i Liliana pomogą sobie nawzajem w pokonaniu koszmarów z przeszłości? Czy dwoje ludzi z zupełnie innych światów ma szansę na wspólną przyszłość?

Przepadłam. Losy Szymona i Liliany tak mnie wciągnęły że jak tylko zaczęłam czytać wiedziałam że nie odłożę tej książki ani na chwilę. Jest to historia o pokonywaniu własnych leków i zaufaniu. Przeczytałam ją z ogromną przyjemnością i z jeszcze większą zagłębie się w losach kolejnych bohaterów 😊😘
#ksiazka #bookstagram #bookstagram #nadzieja #zaufanie #światksiążki #wciagajacaksiazka #rudaczyta2022 #niemogesiedoczekac #kingapitra #wydawnictwofeniks

• Zastanawiam się// Nie ma PL
  • Polskie autorki