Czarne jest czarne

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
830803408X
Inne
Snoopy

"Prorok jest czasem nie zrozumiany, często odrzucany, a nawet zwalczany. Czasem nie ma racji lub grzeszy jednostronnością. Trudno, żeby nie miał racji o. Stanisław Musiał, gdy porusza problematykę żydowską. Polska potrzebuje proroków. Bez względu na to, czy zawsze i we wszystkim w stu procentach mają rację. Potrzebujemy takich, którzy nam odważnie powiedzą, że król jest nagi i że czarne nie jest białe, lecz czarne".

Betsy Pajest | 2016-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2010

Są tu moje ukochane lektury z lat moich studiów. Ta jest jedną z najważniejszych. Tekst ważny dla naszego kraju zawsze o każdej porze dnia i nocy. zwłaszcza po takich akcjach ludowych jak po Pokłosiu, Idzie i innych na stykach polsko-żydowskich. Miałam przyjemność znać i rozmawiać z tym wspaniałym, skromnym, dobrym człowiekiem O. Stanisławem Musiałem, który częstował mnie faworkami z Wydawnictwa Literackiego.

książek: 1995
Penelopa | 2016-04-11