Jak pokonać insulinooporność, główną przyczynę chorób naszych czasów

Okładka książki Jak pokonać insulinooporność, główną przyczynę chorób naszych czasów Benjamin Bikman
Benjamin Bikman Wydawnictwo: Feeria zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Why We Get Sick: The Hidden Epidemic at the Root of Most Chronic Disease – and How to Fight It
Feeria
2021-05-05
2021-05-05
Dariusz Rossowski

Dziś recenzja książki, która jest jak najbardziej „na czasie”, z powodu poruszanego tematu. Obecnie 50 milionów mieszkańców Ziemi ma Alzheimera, a pół miliarda ma cukrzyce! Zdrowie jak jest to człowiek, aż tak nie przykłada uwagi, dopiero jak je traci, to wtedy skupia się na temacie i szuka. Sam autor czyli Benjamin Bikman, pomimo iż jest profesorem specjalizującym się w naukach biomedycznych, przez pewien okres czasu w ogóle nie skupiał się na oporności na insulinę. Zagadnienie
insulinooporności nie jest mi obce, dzięki książkom Dominiki Musiałowskiej oraz Magdaleny Makarowskiej. To cykl autorek zaciekawił mnie tematem, zaczęłam się interesować indeksem glikemicznym, czy przyczynami Insulinooporności.
Autor Benjamin Bikman przedstawia Insulinooporność w sposób rzeczowy i konkretny. Książka zawiera wiele ciekawych stwierdzeń i spostrzeżeń, także jest wartościowa. Napisana jest bardzo przejrzyście, autor zatroszczył się by przekaz był łatwy i czytelny dla odbiorcy.
„W rzeczywistości insulinooporność jest najczęściej występującym zaburzeniem zdrowotnym na świecie”. Jest również przyczyną najczęstszych chorób przewlekłych, czyli nowotworów, niepłodności, chorób serca, choroby Alzheimera, otyłości czy nadciśnienia i wielu, wielu innych poważnych wymienionych oraz opisanych w książce.
Autor oprócz typowej wiedzy naukowej, teorii medycznych, definicji, czy przyczyn Insulinooporności. Przedstawia również jak walczyć z tą podstępną dolegliwością. Zwraca uwagę na dietę, przedstawia przykłady wartościowych posiłków. Zachęca do treningów i odpowiednich ćwiczeń, również zawartych w publikacji.
Książkę polecam, jest ciekawa, wartościowa, cenna ale nie przytłacza wiedzą, czy terminami naukowymi. Porusza ważny temat, wydaje mi się, że jeszcze w świadomości społecznej nie jest tak oczywisty. A autor dokładnie przestawia jak tytułowe zaburzenie wpływa na zdrowie człowieka i jego jakość życia. Bardzo zachęca by przeciwdziałać w porę by uchronić się przed rozwijającymi się chorobami przewlekłymi.
Jasno pokazuje jakie przesłanki mogą być już alarmem i by w porę działać.
Polecam ❤️

Książka objaśnia bardzo dokładnie zagadnienie, praktycznie nie ma się czego czepiać! Super merytoryczną książka pełna konkretów, praktycznie zero lania wody. Do przerobienia dla wszystkich, którzy chcą zgłębić tajniki zdrowia metabolicznego, bo jak sugeruje autor, większość ludzi jest w mniejszym lub większym stopniu objętych schorzeniem. Polecam gorąco.

• Zdrowie i uroda
  • Odżywianie