Ostatnie pożegnanie

Fajne kreacje postaci, otwarta inspiracja Adams Family, czarny humor lotów raczej niskich. Jednak to dynamika relacji gra 1 skrzypce. Jest przyjemnie, choć zabrakło mi głębi.

Audioserial dla wielbicieli "Rodziny Addamsów" (nawet motyw muzyczny jest podobny). Czarny humor i rodzinne dramy) - to lubię. Epitet "wątpliwy moralnie biznes" w odniesieniu do Penelopy/Anny to lekki clickbait.

Wcale nie chodzi o zakończenie, ani ciekawość "co będzie dalej", a delektowanie się tym fantastycznie wyreżyserowanym i zagranym słuchowiskiem.
Zachwyciła mnie przede wszystkim kreacja postaci, które niejeden słuchacz spotka w swojej własnej rodzinie.

Słuchowisko kupione dla kogoś już dawno, ale coś tam mnie zaciekawiło w opisie i pomyślałem, że może kiedyś sprawdzę co to jest, więc zostawiłem do odsłuchania "na kiedyś" i akurat teraz miałem drzwi do pomalowania i niczego do odsłuchania/obejrzenia przy tym, to pomyślałem że teraz jest dobry moment! :D I przesłuchałem... I meh... ja nie wiem... humor taki jakiś nie mój i ogólnie... znaczy ja wiem że ludzie słuchają takich rzeczy, bo tu chodzi że słuchowisko to jest pewnego rodzaju show samo w sobie, tu się liczy obsada i forma... a ja nie za bardzo lubię słuchowiska czy w ogóle typowe audiobooki (o czym nie raz wspominam),więc dla mnie to nie są zalety, które by mi mogły wynagrodzić niezbyt interesującą treść;) a obsada nie robi na mnie żadnego wrażenia... Więc coś takiego nie ma dla mnie żadnych zalet :D Reasumując mam raczej dyskomfort - przesłuchałem coś, co niczego do mojego życia nie wniosło i nie mogę nawet powiedzieć że milej mi się te drzwi malowało, bo raczej mam ten dyskomfort, że mogłem przesłuchać coś ciekawszego i bardziej w moim stylu ;) (są książki, co do których też potem stwierdzam, że nic nie wniosły ale jednak sam je wybrałem, a tutaj to takie: "a sprawdzę co to" i dlatego mam taką niechęć teraz).
I naprawdę nie wiem co więcej powiedzieć, każdy komu się wydaje, że może mu się spodobać chyba powinien przesłuchać sobie kawałek i stwierdzić czy mu się rzeczywiście podoba czy nie, ja tu raczej nie będę dobrym recenzentem ;) W każdym razie to nic dla mnie.

(odsłuchana: 17.06.2023)
2+/5 [5/10]

Właściwie, to wysłuchałam w audiotece. Świetna zabawna sztuka. Pięknie przeczytana i odegrana. To była czysta przyjemność. Jedynie zakończenie ciut mnie zdziwiło i rozczarowało.

Nie bez lekkiego zażenowania przyznam się do wysłuchania tego czegoś. Da się to ocenić w dwóch słowach: totalna głupota. Ale bynajmniej nic gorszego od tego co ostatnio wypełza z klawiatur najwybitniejszych rodzimych pisarzy, że już po nazwiskach i tytułach nie pojadę. Czyli istne arcydzieło, głupoty oczywiście, dlatego 10 gwiazdek, a co tam...

Świetny Audiobook, a Pani Foremniak jest the best ! Zakończenie trochę nie udane :-(

Lekkie łatwe i przyjemne i ciekawie opowiedziane przez lektorów że słuchowiska w audioteka, polecam

Czarny humor, wartka historia i super obsada. Dobre jesienne słuchowisko.

Czarny humor, wartka historia i super obsada. Dobre jesienne słuchowisko.

Idealna odskocznia od kryminałów, które są w większości w mojej biblioteczce. Doskonała obsada i wykonanie audiobooka.

• Audiobooki
  • Audioteka

Dodaj cytat z książki Ostatnie pożegnanie