Ostatnie pożegnanie

Okładka książki Symbioza Krzysztof Komander, Piotr Rogoża
Symbioza Krzysztof Komander,...
Okładka książki Jan Borysewicz. Mniej obcy Jan Borysewicz, Marcin Prokop
Jan Borysewicz... Jan Borysewicz, Mar...
Okładka książki Przeminęło Łukasz Orbitowski, Aleksandra Zielińska
Przeminęło Łukasz Orbitowski,&...
Okładka książki Lodowa Przełęcz Katarzyna Gondek, Katarzyna Szczerba
Lodowa Przełęcz Katarzyna Gondek, K...

Audioserial dla wielbicieli "Rodziny Addamsów" (nawet motyw muzyczny jest podobny). Czarny humor i rodzinne dramy) - to lubię. Epitet "wątpliwy moralnie biznes" w odniesieniu do Penelopy/Anny to lekki clickbait.

Wcale nie chodzi o zakończenie, ani ciekawość "co będzie dalej", a delektowanie się tym fantastycznie wyreżyserowanym i zagranym słuchowiskiem.
Zachwyciła mnie przede wszystkim kreacja postaci, które niejeden słuchacz spotka w swojej własnej rodzinie.

Słuchowisko kupione dla kogoś już dawno, ale coś tam mnie zaciekawiło w opisie i pomyślałem, że może kiedyś sprawdzę co to jest, więc zostawiłem do odsłuchania "na kiedyś" i akurat teraz miałem drzwi do pomalowania i niczego do odsłuchania/obejrzenia przy tym, to pomyślałem że teraz jest dobry moment! :D I przesłuchałem... I meh... ja nie wiem... humor taki jakiś nie mój i ogólnie... znaczy ja wiem że ludzie słuchają takich rzeczy, bo tu chodzi że słuchowisko to jest pewnego rodzaju show samo w sobie, tu się liczy obsada i forma... a ja nie za bardzo lubię słuchowiska czy w ogóle typowe audiobooki (o czym nie raz wspominam),więc dla mnie to nie są zalety, które by mi mogły wynagrodzić niezbyt interesującą treść;) a obsada nie robi na mnie żadnego wrażenia... Więc coś takiego nie ma dla mnie żadnych zalet :D Reasumując mam raczej dyskomfort - przesłuchałem coś, co niczego do mojego życia nie wniosło i nie mogę nawet powiedzieć że milej mi się te drzwi malowało, bo raczej mam ten dyskomfort, że mogłem przesłuchać coś ciekawszego i bardziej w moim stylu ;) (są książki, co do których też potem stwierdzam, że nic nie wniosły ale jednak sam je wybrałem, a tutaj to takie: "a sprawdzę co to" i dlatego mam taką niechęć teraz).
I naprawdę nie wiem co więcej powiedzieć, każdy komu się wydaje, że może mu się spodobać chyba powinien przesłuchać sobie kawałek i stwierdzić czy mu się rzeczywiście podoba czy nie, ja tu raczej nie będę dobrym recenzentem ;) W każdym razie to nic dla mnie.

(odsłuchana: 17.06.2023)
2+/5 [5/10]

Idealna odskocznia od kryminałów, które są w większości w mojej biblioteczce. Doskonała obsada i wykonanie audiobooka.

Właściwie, to wysłuchałam w audiotece. Świetna zabawna sztuka. Pięknie przeczytana i odegrana. To była czysta przyjemność. Jedynie zakończenie ciut mnie zdziwiło i rozczarowało.

Czarny humor, wartka historia i super obsada. Dobre jesienne słuchowisko.

Czarny humor, wartka historia i super obsada. Dobre jesienne słuchowisko.

Lekkie łatwe i przyjemne i ciekawie opowiedziane przez lektorów że słuchowiska w audioteka, polecam

Nie bez lekkiego zażenowania przyznam się do wysłuchania tego czegoś. Da się to ocenić w dwóch słowach: totalna głupota. Ale bynajmniej nic gorszego od tego co ostatnio wypełza z klawiatur najwybitniejszych rodzimych pisarzy, że już po nazwiskach i tytułach nie pojadę. Czyli istne arcydzieło, głupoty oczywiście, dlatego 10 gwiazdek, a co tam...

Świetny Audiobook, a Pani Foremniak jest the best ! Zakończenie trochę nie udane :-(

Ciekawa pozycja. Bardzo dobrze się tego słucha. Polecam!

Ciekawa pozycja. Bardzo dobrze się tego słucha. Polecam!

• Audiobooki
  • Audioteka

Dodaj cytat z książki Ostatnie pożegnanie