Ślady zwierząt

Okładka książki Ślady zwierząt Patrycja Zarawska
Okładka książki Ślady zwierząt
Patrycja Zarawska Wydawnictwo: Wilga Seria: Młodzi przyrodnicy opowieści dla młodszych dzieci
48 str. 48 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Młodzi przyrodnicy
Wilga
2021-03-10
2021-03-10
48 min.

Okładka książki Szara myszka i kolory Justyna Hołubowska-Chrząszczak, Małgorzata Strzałkowska
Szara myszka i... Justyna Hołubowska-...
Okładka książki Leopantera. Historia pewnej miłości Józef Wilkoń, Piotr Wilkoń
Leopantera. Hi... Józef Wilkoń, Piotr...
Okładka książki Wielka księga superskarbów. To co naprawdę się liczy Rocio Bonilla, Susanna Isern
Wielka księga ... Rocio Bonilla, Susa...

Z dziećmi czytamy dużo książek edukacyjnych i zazwyczaj ich nie oceniam, jedne podobają się bardziej mi, inne dzieciom i to jest ok, czasami trafiają się zgniłki przed którymi należy przestrzegać i wtedy staram się zostawić po moim absmaku ślad w internecie. Jednak niezwykle rzadko wyrażam osobistą opinię o książkach dla dzieci - a w tym przypadku piszę to jako odbiorca dorosły, a nie tylko ojciec dzieci ;)

Ta książka jest po prostu świetna. Raptem kilka stron tekstu, mnóstwo ilustracji, a mamy tutaj tak upakowaną ilość ciekawostek, o których nie miałem pojęcia, do tego całkiem trzymającą się "kupy" fabułę oraz momentami elementy thrillera ;)

Gratuluję autorowi!

Bohaterką książki jest mała wiewiórka Skwirka. Mały czytelnik towarzyszy jej właściwie na każdym kroku i zobaczy jej oczyma las od jesieni do kolejnej jesieni, czyli cały rok. Poznamy składniki diety Skwirki oraz to, co lubi najbardziej. Będziemy szukać miejsca na spiżarnię, a nawet umkniemy przed kuną i lisem. Jeśli Twoje dziecko uwielbia zwierzęta, to polecam z całego serca nie tylko "Ślady zwierząt", ale i całą serię „Młodzi przyrodnicy”. To prawdziwe mini encyklopedie przyrody! Każdy znajdzie w nich coś dla siebie, od przedszkolaka, przez ucznia, po dorosłego. Warto je mieć w swojej biblioteczce.
Więcej na: https://konfabula.pl/pod-woda-i-sladami-zwierzatmlodzi-przyrodnicy/

Czy poznaliście już serię "Młodzi Przyrodnicy" ?

Znalazły się w niej bogato ilustrowane książeczki o tematyce przyrodniczej. Dzięki tym publikacjom najmłodsi odkrywcy mogą zgłębiać wiedzę na temat fauny i flory.

Dziś chciałabym przedstawić pochodzącą z tej serii książkę, która całkowicie mnie zaskoczyła. Byłam przekonana, że będzie oprowadzać nas wyłącznie po tropach, jakie zimą na śniegu zostawiają zwierzęta.

Nic bardziej mylnego!

Swoją obecność zwierzęta okazują na różne sposoby i podczas każdej pory roku.
Warto je poznać, by móc jeszcze wnikliwiej badać otaczającą nas przyrodę.
Polecam zaopatrzenie się w własny egzemplarz tej książki i zabieranie go na odkrywcze wyprawy.
Wiosną tyle dzieje się w przyrodzie, więc już teraz znajdziecie mnóstwo śladów zwierząt.

Czy poznaliście już serię "Młodzi Przyrodnicy" ?

Myślałam, że w książeczce „Ślady zwierząt” z serii Młodzi Przyrodnicy będą odciski zwierzęcych łap. Czytając tę książeczkę dzieciom byłam pozytywnie zaskoczona, ponieważ nie same odciski świadczą o obecności zwierzęcia w danym miejscu. Resztki owoców, odchody, obgryziona kora, zrzucone poroże to tylko niektóre tropy podpowiadające nam, jakie zwierzę tu było, jadło, czy spało.

Patrycja Zarawska kolejny raz przybliża dzieciom świat przyrody i robi to w ciekawy sposób. Interesująca treść, przykuwające wzrok ilustracje oraz tekst odpowiedni do samodzielnego czytania, czyli wszystko, co zainteresuje młodego czytelnika.

„Ślady zwierząt” to jeden z trzynastu tomów serii „Młodzi przyrodnicy”.
Seria ta jest idealna dla dzieci, które ciekawi życie zwierząt i roślin, albo zaczynających swoją przygodę z czytaniem.
W tym tomie poznasz wiewiórkę, Skwirkę. To ona oprowadzi cię po książce. „Spacer” rozpoczyna się jesienią i trwa do końca lata. Tytułowe ślady zwierząt, to nie tylko jak się okaże, tropy zwierząt na śniegu. Są inne ślady, które można spotkać w lesie i na łące, a które potrafią dużo powiedzieć o zwierzęciu, który je zostawił.
Jeśli chcesz się dowiedzieć, co to są wypluwki? Czym jest tajemnicza, stara, zasuszona skarpeta? To nie pozostaje ci nic innego jak przeczytać tę książkę.
W tej książce również znajdziesz wspaniałe ilustracje.

Jeżeli chcesz przeczytać całą recenzję zapraszam na instagrama @books.are_mypassion. :)

„Ślady zwierząt” to jeden z trzynastu tomów serii „Młodzi przyrodnicy”.

Seria: „Młodzi Przyrodnicy” – autor Patrycja Zarawska „Ślady zwierząt”.
Halo, halo czy są tu młodzi przyrodnicy? Wiewiórka Skwirka zaprasza Was na spacer po lesie w różnych porach roku. Opowie Wam o sobie, swoich przysmakach, zapasach na zimę, o dziuplach i gniazdkach, które zamieszkuje, o swoich dzieciach małych wiewiórczętach. Poznacie też innych mieszkańców lasu, niektórzy to przyjaciele wiewiórki, ale są też tacy, przed którymi musi trzymać się na baczności, a w razie czego uciekać. Czasami ptaki muszą pilnować swoich jaj lub młody bo wiewiórka, chętnie je podkradnie dla własnych maleństw.
Kto oprócz wiewiórki lubi orzechy i szyszki?
Kto ogryza korę z drzew owocowych?
Co to znaczy, że ptaki się pierzą?
Jak pająki łapią owady w swoje sieciowe pułapki?
Piękne ilustracje Piotra Brydaka, duża czcionka i tyle ciekawostek, ile orzechów w dziupli wiewiórki Skwirki. Namawiam, przeczytajcie.
Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Wilga.

Seria: „Młodzi Przyrodnicy” – autor Patrycja Zarawska „Ślady zwierząt”.

Śliczne ilustracje . Dużo ciekawych informacji o zwierzętach. Syn zachwycony.

Śliczne ilustracje . Dużo ciekawych informacji o zwierzętach. Syn zachwycony.

• Popularnonaukowe
  • Wrócić
  • Literatura naukowa i popularnonaukowa, faktu, reportaż, poradniki, aforyzmy i inne.
  • Biblioteka
  • Dziecięce
  • Zwierzęta
  • Przedszkole

Dodaj cytat z książki Ślady zwierząt