Mati, Rafi i chomik z kosmosu

Wydawnictwo: Ridero
bajka, ekologia, edukacja
corn

Mateusz i Rafał to dwoje ośmiolatków. Pewnego dnia ratują z opresji chomika. Zwierzak okazuje się przybyszem z kosmosu, który uczy chłopców podstaw ekologii. Jak skutecznie segregować odpady? Co robić, by oszczędzić w domu wodę i prąd? To niektóre z pytań, na jakie w przystępny i ciekawy sposób odpowiada książka. Czytając przygody chłopców i kosmicznego chomika, możemy nauczyć dzieci...

Jak skutecznie segregować odpady?
Co robić, by oszczędzić w domu wodę i prąd?
To niektóre z pytań, na jakie w przystępny i ciekawy sposób odpowiada książka.

Czytając przygody chłopców i kosmicznego chomika, możemy nauczyć dzieci ekologii i jednocześnie wprowadzić w świat czytania.

źródło opisu: https://ridero.eu/pl/books/mati_rafi_i_chomik_z_kosmosu/

źródło okładki: https://ridero.eu/pl/books/mati_rafi_i_chomik_z_kosmosu/

merry | 2017-04-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, [52] 2017
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Przyznam, że dość ciekawie sięgnąć po tylu latach po historię przeznaczoną dla młodszych miłośników literatury.

Pewnego dnia Mateusz i Rafał ratują chomika. Z czasem okazuje się, że nie jest on zwykłym zwierzątkiem, a kosmitą, który przybył na naszą planetę, aby przestrzec przed jej dalszą degradacją i zachęcić już tych najmłodszych, do dbania o środowisko.

To bardzo krótka książka (a w zasadzie ebook), która jest świetną lekturą dla maluchów i doskonałą zachętą do zainteresowania się naszym otoczeniem. Tym, jak wygląda i jak go nie niszczyć. Pomysł na tę historię jest genialny, ponieważ psucie Ziemi, zwłaszcza poprzez jej zaśmiecanie, to temat, który był, jest i niestety, prawdopodobnie będzie problemem. Wydaje mi się, że trudno go przekazać czy wytłumaczyć niejednemu dorosłemu, a co dopiero dziecku. Autor podjął się tego wyzwania i moim zdaniem udało mu się stworzyć treść, która zostanie zrozumiana nawet przez tych najmłodszych, dzięki czemu już od małego mogą się...

ejotek | 2017-06-16
Przeczytana: czerwiec 2017

Często powtarzam, że najlepiej uczyć dzieci poprzez zabawę a w wielu przypadkach im śmieszniejsze czy dziwniejsze sposoby efekty są wyraźnie lepsze.

Bajka ekologiczna Rafała Kotka wydana jako e-book to pierwsza książka samodzielnie przeczytana przez moją Sześciolatkę w formie elektronicznej. Poznajcie nasze wspólne wrażenia.

Mateusz i Rafał, czyli tytułowi Mati i Rafi, mają po osiem lat i mieszkają w sąsiednich blokach. Przyjaźnią się i wspólnie spędzają czas. Pewnego dnia zauważyli, że banda Rudego Marka znęca się nad chomikiem. Nie mogli patrzeć na krzywdę zwierzątka i ruszyli mu z pomocą. Na szczęście rodzice Matiego zgodzili się na przygarnięcie chomika. Niebawem okazało się, że zwierzątko jest niezwykłe - przybyło z kosmosu i potrafi mówić! Na dodatek zamierza przeszkolić ośmiolatków z podstaw ekologii, bo dorośli sami niszczą swoją planetę i ktoś musi im uzmysłowić niewłaściwe zachowania. A nikt nie zrobi tego lepiej niż właśnie dzieci!

Bardzo krótka, prosta i jakże...

Iliana | 2017-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Ciepła i pouczająca książeczka dla dzieci, o dzieciach i naszej planecie. Od kogo warto zacząć edukację? Jasne, że od dzieci, potem to idzie już łańcuszkiem. Dzieci są szczere, zwracają na wszystko uwagę, to i rodzicom potrafią ją zwrócić. Bajka liczy zaledwie kilkadziesiąt stron, a uczula czytelników, zarówno tych małych jak i dużych, na temat ekologii. Człowiek sam niszczy swoją planetę, słusznie zauważył Chomi, chomik, którego Mati i Rafi uratowali przed zgrają bandy Rudego Marka.

Jak się potem okaże, Chomi nie będzie zwykłym chomikiem. To zwierzątko przybyło na naszą planetę w ściśle określonym celu, by uchronić ludzi przez skutkami ich działań. Chomi uczy chłopców o zasadach bycia eko, czyli wszelkich podstaw, jakie składają się na edukację ekologiczną. Zwracają uwagę, że warto segregować śmieci, świadomie korzystać z dostępnych, ułatwiających nam życie mediów, jak zaoszczędzić w ten sposób energię, czas, pieniądze i zdrowie, na które składa się wiele czynników, między...

Ania | 2017-05-02
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

Jakiś czas temu otrzymałam propozycję zrecenzowania książki dla dzieci. Oczywiście zgodziłam się od razu i wcale nie musiałam się zastanawiać, komu tę książkę przeczytam. Mój synek Jaś niedługo skończy 5 lat i to jemu przez kilka wieczorów czytałam tą książkę.

" Porozmawialiśmy, więc z synkiem o negatywnych skutkach przemocy i o tym, że nie wolno nikomu robić krzywdy.
Książka Rafała Kotka daje wiele możliwości rozmowy z dzieckiem na tematy związane z ekologią, przemocą wobec zwierząt i ludzi, a także o tym, że naprawdę fajnie jest mieć rodzeństwo.
Cała historia napisana jest językiem prostym, nieskomplikowanym, czyli akurat takim, żeby został zrozumiany przez dzieci. Umiejętnie wpleciona tematyka związana z ekologią, nie jest ani trochę nużąca, czy męcząca dla dziecka. Dodatkowym plusem opowieści jest postać chomika, który okazuje się być kosmitą, co zwiększa zaciekawienie dziecka."

Więcej na moim...

prokops | 2017-07-03