Op: Bezbarwne dni Itaru Yoake #2

Okładka książki Op: Bezbarwne dni Itaru Yoake #2 Kou Yoneda
Okładka książki Op: Bezbarwne dni Itaru Yoake #2
Kou Yoneda Wydawnictwo: Kotori Cykl: Op: Bezbarwne dni Itaru Yoake (tom 2) komiksy
komiksy
Op: Bezbarwne dni Itaru Yoake (tom 2)
オプ- 夜明至の色のない日々 (Op: Yoake Itaru no Iro no Nai Hibi)
Kotori
2021-01-05
2021-01-05
9788366132054
Anna Piechowiak
manga seinen kryminał tajemnica okruchy życia

Op: Bezbarwne dni Itaru Yoake 눈 [Opinia ogólna]

UBEZPIECZENIA
Proponujemy Państwu pełną ochronę.
Zadzwoń, umów się na spotkanie i sprawdź naszą wyjątkową ofertę.
Do zadań specjalnych zatrudniony zostaje zawsze nasz niezawodny prywatny detektyw, Itaru Yoake, który zajmie się każdą, nawet najcięższą sprawą.
Zapraszamy do kontaktu!
tel. 000-000-000

Itaru Yoake jest trzydziesto ośmioletnim detektywem po rozwodzie zatrudnionym na zlecenia firm ubezpieczeniowych.
W trakcie prowadzenia kolejnej sprawy dostaje pod opiekę ponurego chłopaka o imieniu Kuro, który od samego początku okazuje do Yoake negatywne nastawienie.
Zmaganie się z humorami zadziornego nastolatka w momencie, gdy śledztwo utyka w martwym punkcie, jest dla mężczyzny jednym z najgorszych możliwych scenariuszy.
Jednak w pewnej chwili dochodzenie ruszy z miejsca a wydarzenia nabiorą niesłychanego tępa, dzięki wypowiedzianym przez Kuro słowom, które umożliwią dorosłemu detektywowi zakończyć to, co zaczął...

„Już od dawna niczego nie czuję. Zresztą tak samo jak moje ciało. Nic mnie nie rusza”.

Jak doskonale wie większość z Was, uwielbiam wszelakiego rodzaju serie kryminalne, dlatego powyższy tytuł oczywiście nie mógł umknąć mojej uwadze.
„Op: Bezbarwne dni Itaru Yoake” to seria, która okazała się dla mnie kolejnym miłym zaskoczeniem.
Przyznam, że fabuła jest dosyć oryginalna, ponieważ historia nie tylko kręci się wokół rozwiązywania zagadek, ale również mamy tutaj przytoczony pewien element z życia codziennego, z którym praktycznie każdy miał styczność.
Zostajemy wciągnięci w kilkanaście różnych tajemniczych dochodzeń zleconych przez kilka firm ubezpieczeniowych, na których czele staje nasz główny bohater, Itaru Yoake.
Detektyw o niepowtarzalnej osobowości.
Mamy też Kuro - chłopaka niechętnego do udzielania wszelkiego rodzaju pomocy.
Sceptycznie podchodzi do każdego dochodzenia, w którym musi brać udział, ale jest w nic coś wyjątkowego.
Niestety po czasie czytania dostrzegłam, że Kuro odsunięto na drugi plan i jest to niestety najgorsza decyzja Pani Kou Yoneda, ponieważ chłopak posiadał pewną ciekawą zdolność, która pomagała detektywowi w rozwiązaniu spraw.
Chciałam bardzo się dowiedzieć, czym jest to spowodowane, ale niestety ten wątek został ominięty :(
Jeśli miałabym zdecydować, który tomik bardziej mi się podobał, to tutaj o dziwo nie jest to pierwsza część.
Zazwyczaj ciężko dorównać drugiemu tomowi do tego pierwszego, ale tutaj było odwrotnie.

„I co? Potrafiłbyś...zrobić coś takiego?”

Krótko podsumowując, jest to fajny tytuł, w którym widziałam duże zaangażowanie autorki wobec wymyślonych spraw i tego jak one zostały rozstrzygnięte, więc ja mogę go każdemu polecić, przeczytać.

„Gdy zapada noc kłamstw, a deszcz chce cię zatrzymać”.

Op: Bezbarwne dni Itaru Yoake 눈 [Opinia ogólna]

UBEZPIECZENIA
Proponujemy Państwu pełną ochronę.
Zadzwoń, umów się na spotkanie i sprawdź naszą wyjątkową ofertę.
Zapraszamy do kontaktu!
tel. 000-000-000

Itaru Yoake...

Ciekawe wątki śledztw głównego bohatera, natomiast sam główny wątek fabuły nie rozwinął się za bardzo. Właściwie ciężko o coś czego nie było w pierwszym tomie jeśli chodzi o głównego bohatera. Mimo wszystko na plus.
Jest sporo tekstu więc trzeba się wczytać, że połapać się kto co mówi.

Jest sporo tekstu więc trzeba się wczytać, że połapać się kto co mówi.

Kou Yoneda to mangaczka, która porwała mnie „Złamanymi Skrzydłami”, które niedawno miałam okazję czytać. Drugi tomi opowiadający o Itaru Yoake, był dla mnie lekturą obowiązkową.
Zatem, co tam u naszego samotnego detektywa?

FABUŁA

Trzydziestoośmioletni rozwodnik, pracujący jako detektyw firmy ubezpieczeniowej dostaje nowe zlecenie. Tym razem jednak, nie jest sam w sprawie, bowiem przyszło mu się użerać z Kuro, chłopaku który już od samego początku pała do Itaru jawną niechęcią. Nasz bohater zostaje wrzucony na plan filmowy, gdzie doszło do zabójstwa (albo samobójstwa) reżysera. Śledztwo szybko utyka w martwym punkcie, a Yoake zaczyna się coraz bardziej irytować przestojem w sprawie. Pewnego razu, Kuro rzuca niezobowiązującym tekstem, który uruchamia w głowie Itaru trybiki odpowiadające za sprawę, a zadanie postawione przed detektywem zaczyna ponownie nabierać rozpędu.

OPRAWA GRAFICZNA

Kou Yoneda ma swój specyficzny styl rysowania, który bardzo mi się podoba. Co ciekawe, czasami w tej mandze także było dużo tekstu na kadr, ale ani trochę mi to nie przeszkadzało. I nie, nie mam crusha na Itaru, aczkolwiek można na niego popatrzeć z przyjemnością troszkę dłużej. Manga jest przyjemna w oglądaniu i czytaniu. A to spojrzenie Itaru...

OPINIA OGÓLNA

Lubię tę historię. Lubię te postaci. Itaru to zgorzkniały, znudzony życiem rozwodnik, który pracuje w firmie ubezpieczeniowej. I choć całym sobą pokazuje, jak bardzo nudzi go ta robota, dalej wykonuje powierzone mu zadania i robi to w sposób najlepszy z możliwych. Podoba mi się to, że Yoake wiedzie całkiem normalne życie. Nie jest bogaty, ultra przystojny, tylko normalny. I ta normalność idealnie do niego pasuje. „Op. Bezbarwne dni Itaru Yoake” to tytuł idealny do treści. Z każdej strony czuć, jak nijakie jest życie naszego bohatera. Nie zrozumcie tego źle, manga nie jest nudna, czy właśnie nijaka. Jest naprawdę świetna! Egzystencja Itaru to coś, co w zasadzie wielu z nas ma we własnym życiu i ciągnie ten wózek dalej, byle do przodu. Kolejna sprawa naszego bohatera jest nieco nietypowa, a jej rozwiązanie nie należy do najłatwiejszych. Miło było razem z Itaru i Kuro spacerować od świadka do świadka i wypytywać o szczegóły śmierci reżysera. Czekam na kolejny tom z wielkimi nadziejami, na następne ciekawe śledztwo i świetną rozrywkę.

Zatem, co tam u naszego samotnego detektywa?

FABUŁA

Trzydziestoośmioletni rozwodnik, pracujący jako...

Wbrew większości - ten tom podobał mi się bardziej, niż poprzedni. Obie historie wydały mi się głębsze od wcześniejszych spraw i bardziej realistyczne. Wątki, że to tak ujmę, fantastyczne, zeszły na dalszy plan, ale też elementy detektywistyczne zostały jakby umniejszone, odsunięte w cień. Niby główny bohater prowadzi śledztwa, ale na scenę wysuwają się ludzie z ich problemami i emocjami. Często niełatwymi do określenia.
Zdecydowanie więcej tu obyczajówki, niż historii kryminalnych.
Ale tak, to smutna manga, o smutnych, nieszczęśliwych ludziach.

2080

Stoi w rozkroku między serią detektywistyczną, a melodramatem. Wątek z reżyserem znużył mnie i nie, nie łykam takiego wytłumaczenia. O wiele przyjemniejsze było to krótkie opowiadanko o stłuczce, szkoda, że takie krótkie.

1920

A miałam nie czytać, bo nie moje klimaty, ale wpadło to co zrobisz.

A miałam nie czytać, bo nie moje klimaty, ale wpadło to co zrobisz.

2083

Kryminał a więc nie moja bajka, ale... staranna kreska, przemyślana historia i skonsultowana ze specjalistami czyli autentyczna.
Miło się czyta i ogląda.

Miło się czyta i ogląda.

Podobała mi się sprawa przedstawiona w tej części, szkoda tylko, że była taka smutna. Na pewno sięgnę po kojne tomy.

• Manga
  • Mangi