Op: Bezbarwne dni Itaru Yoake #1

Okładka książki Op: Bezbarwne dni Itaru Yoake #1 Kou Yoneda
Okładka książki Op: Bezbarwne dni Itaru Yoake #1
Kou Yoneda Wydawnictwo: Kotori Cykl: Op: Bezbarwne dni Itaru Yoake (tom 1) komiksy
komiksy
Op: Bezbarwne dni Itaru Yoake (tom 1)
オプ- 夜明至の色のない日々 (Op: Yoake Itaru no Iro no Nai Hibi)
Kotori
2018-11-20
2018-11-20
9788366132061
Anna Piechowiak
manga seinen dramat kryminał tajemnica okruchy życia

Op: Bezbarwne dni Itaru Yoake 눈 [Opinia ogólna]

UBEZPIECZENIA
Proponujemy Państwu pełną ochronę.
Zadzwoń, umów się na spotkanie i sprawdź naszą wyjątkową ofertę.
Do zadań specjalnych zatrudniony zostaje zawsze nasz niezawodny prywatny detektyw, Itaru Yoake, który zajmie się każdą, nawet najcięższą sprawą.
Zapraszamy do kontaktu!
tel. 000-000-000

Itaru Yoake jest trzydziesto ośmioletnim detektywem po rozwodzie zatrudnionym na zlecenia firm ubezpieczeniowych.
W trakcie prowadzenia kolejnej sprawy dostaje pod opiekę ponurego chłopaka o imieniu Kuro, który od samego początku okazuje do Yoake negatywne nastawienie.
Zmaganie się z humorami zadziornego nastolatka w momencie, gdy śledztwo utyka w martwym punkcie, jest dla mężczyzny jednym z najgorszych możliwych scenariuszy.
Jednak w pewnej chwili dochodzenie ruszy z miejsca a wydarzenia nabiorą niesłychanego tępa, dzięki wypowiedzianym przez Kuro słowom, które umożliwią dorosłemu detektywowi zakończyć to, co zaczął...

„Już od dawna niczego nie czuję. Zresztą tak samo jak moje ciało. Nic mnie nie rusza”.

Jak doskonale wie większość z Was, uwielbiam wszelakiego rodzaju serie kryminalne, dlatego powyższy tytuł oczywiście nie mógł umknąć mojej uwadze.
„Op: Bezbarwne dni Itaru Yoake” to seria, która okazała się dla mnie kolejnym miłym zaskoczeniem.
Przyznam, że fabuła jest dosyć oryginalna, ponieważ historia nie tylko kręci się wokół rozwiązywania zagadek, ale również mamy tutaj przytoczony pewien element z życia codziennego, z którym praktycznie każdy miał styczność.
Zostajemy wciągnięci w kilkanaście różnych tajemniczych dochodzeń zleconych przez kilka firm ubezpieczeniowych, na których czele staje nasz główny bohater, Itaru Yoake.
Detektyw o niepowtarzalnej osobowości.
Mamy też Kuro - chłopaka niechętnego do udzielania wszelkiego rodzaju pomocy.
Sceptycznie podchodzi do każdego dochodzenia, w którym musi brać udział, ale jest w nic coś wyjątkowego.
Niestety po czasie czytania dostrzegłam, że Kuro odsunięto na drugi plan i jest to niestety najgorsza decyzja Pani Kou Yoneda, ponieważ chłopak posiadał pewną ciekawą zdolność, która pomagała detektywowi w rozwiązaniu spraw.
Chciałam bardzo się dowiedzieć, czym jest to spowodowane, ale niestety ten wątek został ominięty :(
Jeśli miałabym zdecydować, który tomik bardziej mi się podobał, to tutaj o dziwo nie jest to pierwsza część.
Zazwyczaj ciężko dorównać drugiemu tomowi do tego pierwszego, ale tutaj było odwrotnie.

„I co? Potrafiłbyś...zrobić coś takiego?”

Krótko podsumowując, jest to fajny tytuł, w którym widziałam duże zaangażowanie autorki wobec wymyślonych spraw i tego jak one zostały rozstrzygnięte, więc ja mogę go każdemu polecić, przeczytać.

„Gdy zapada noc kłamstw, a deszcz chce cię zatrzymać”.

Op: Bezbarwne dni Itaru Yoake 눈 [Opinia ogólna]

UBEZPIECZENIA
Proponujemy Państwu pełną ochronę.
Zadzwoń, umów się na spotkanie i sprawdź naszą wyjątkową ofertę.
Zapraszamy do kontaktu!
tel. 000-000-000

Itaru Yoake...

Podszedłem bez wiekszych oczekiwań, zaskoczył mnie watek widzenia emocji i to, ze glowny bohater jest "bezbarwny"
Cala fabula rozwija sie powoli. Szczatkowe informacje prowadza nas do przeszlosci glownego bohatera. Czytam kolejne tomy jestem ciekaw rozwoju wypadkow.

Widać ogromną poprawę w rysowaniu kreski w nowej historii zaprezentowanej przez Kou Yonede. Historia może nie chwyta za serce, ale jest w tym potencjał. Trochę wątku kryminalnych zagadek co mi się bardzo podoba, jednak podsumowując jest to manga do przeczytania na raz.

Manga która świetnie pokazuje słabe i mocne strony autorki. Do pierwszych zaliczam umiejętność kreacji fabuły, nietuzinkowych dorosłych postaci, kreskę i klimat. Do drugich kompletnie położone postaci dzieci i młodzieży. Nie, nie i jeszcze raz nie - Kuro nie dość, że nie wygląda na swój wiek, to jeszcze zupełnie inaczej się zachowuje. Rozumiem - miał być wyobcowany i "trudny" w pożyciu, ale zachowuje się zupełnie jak trzydziestoletni facet z dużym bagażem doświadczeń i tak też wygląda.
Nie mniej ta jedna wada nie psuje zbytnio odbioru - jest to wciągający, świetnie narysowany kryminał z lekkim wątkiem fantastycznym i nietypowymi bohaterami. I co ważne - yaoi w tym za grosz, co pozwala również osobom nie trawiącym tego gatunku na poznanie się z jedną z ciekawszych artystek mangowych dostępnych na polskim rynku.
Polecam.

2077

Chyba pierwsze dzieło Yonedy, gdzie nie dopatrzyłam się żadnego yaoi (no, przynajmniej w tym tomie). Zdecydowanie detektywistyczny, na pewno nie kryminał i nie - jak piszą niektórzy - ściąganie długów. Taki trochę o życiu, ubezpieczeniu i wyjebaniu na wszystko (a to przychodzi ze starzeniem się).

Ciekawa seria i ładna kreska.

Ciekawa seria i ładna kreska.

Mangowe ściąganie długów.

Kiedy brałam ten tytuł, nie czytałam jego opisu. „Bezbarwne dni Itaru Yoake” nie są jedną mangą, jakiej spodziewalibyśmy się po takowym tytule. W sumie to zaskoczyła mnie ona wszystkim, co tylko możliwe. Nic tu nie jest normalne. Nawet bohater.

Itaru Yoake, jest detektywem na zlecenia firm ubezpieczeniowych. Mężczyzna ma trzydzieści osiem lat i jest po rozwodzie, a jego życie bez kobiety przy boku drastycznie się zmieniło. Itaru każdego dnia leży na kanapie, w pracy, na której de facto śpi, bo nie chce mu się wracać do pustego domu. Mężczyzna bierze zlecenia, jak mu się zachce, bo generalnie jest okropnie leniwy i tylko jego sekretarko/pokojówka jest w stanie zawołać go na dół, na spotkanie z klientem.
Podczas pewnego dochodzenia pod opiekę Itaru trafia chłopak, licealista imieniem Kuro, który od samego początku znajomości z detektywem, okazuje jawną niechęć. Jednak Itaru zajęty sprawami detektywistycznymi, które zaczynają napływać do niego ciągiem, nie zajmuje się dociekaniem prawdy, dlaczego zbuntowany nastolatek jest zbuntowany.
Pewnego dnia wszystko się jednak zmienia, bo Kuro mówi o bezbarwności Itaru.
I to właśnie tak, detektyw dowiaduje się o tajemniczej zdolności młodego chłopaka, który może mu pomóc w przyspieszeniu dochodzeń.

Zaczynając od początku, wszystko w tej mandze jest dziwne, ale ciekawe.
Kuro, którego zdolność nie jest wymyślona, a naprawdę istnieje jest chłopakiem, nie rzucającym się w oczy, ale dziwnie przyciągającym wzrok, jak już się go zauważy. Jeżeli chcielibyście poczytać książkę o zdolności, którą przejawia Kuro to polecam „Błękitnookiego Chłopca” od Joanne Harris. Jedna z moich ulubionych książek tak swoją drogą.

Itaru to mężczyzna, który zamiast zająć się pracą, aby zarobić pieniądze na życie i zapłacić swojej sekretarko/pokojówce pensję, leży i wypoczywa. A kiedy już bierze jakieś zlecenie to dowody jakie zbiera, są zazwyczaj na korzyść firmy ubezpieczeniowej i mężczyzna dostaje stałą małą wypłatę, zamiast dodatkowego procentu od wypłaty ubezpieczenia osobie poszkodowanej. Nawet jego postać, bez czytania przedstawia go jako mocno flegmatycznego człowieka, którym w sumie naprawdę jest.

Mamy tutaj kilka innych postaci. Są one jednak fragmentaryczne i za dużo się o nich nie dowiadujemy, ale mam nadzieję, że w drugim tomiku więcej rzeczy wyjaśni się właśnie odnośnie tych postaci.

Rysunki są miłe dla oko. Dobrze czytało mi się tę mangę i choć nie zatrzymywałam się, aby dłużej popatrzeć na niektóre postaci to i tak nie mam zastrzeżeń, co do kreski. W sumie to całkiem przyzwoita. Trochę ostra, ale oddająca całość historii idealnie.

W „Op” mamy trzy sprawy i razem z Itaru prowadzimy trzy dochodzenia, z których jedno, nie jest skończone i zostajemy w naszym ulubionym zawieszeniu, czekając na kolejny tomik. Poczekamy. Mamy czas.

„Op: Bezbarwne dni Itaru Yoake” to manga lekko kryminalna. Kiedyś czytałam coś podobnego, o detektywie ubezpieczeniowym, ale teraz nie mogę sobie przypomnieć, co to było. Dobrze czytało mi się tę mangę i wiele razy kręciłam głową ze zmrużonymi oczami, zastanawiając się „co ten Itaru odpierdala?”. Czekam na kolejny tomik i mam nadzieję, że będzie szybko na polskim rynku, bo ciekawa jestem, jak rozwinie się ostatnia sprawa Itaru, kiedy razem z Kuro na serio zaczęli współpracować.

Mangowe ściąganie długów.

Itaru...

1920

Kryminał, jako że tego nie lubię, męczyłam się cały tom. Może i jest to ciekawe, ale nie dla mnie. Ale widać, że autorka się przyłożyła i namęczyła.

2079

Kryminał a więc nie moja bajka, ale on by tych zbrodni nie rozwiązał gdyby nie szczypta fantasy.
Bardzo dobre ilustracje.

Bardzo dobre ilustracje.

Kompletnie nie moja bajka (nieco kryminał, detektywistyczne/dochodzeniowe),ale kreska jest świetna i główny bohater interesujący.

• Manga
  • Mangi