Syn Nieskończoności

Okładka książki Syn Nieskończoności Adam Silvera
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Syn Nieskończoności
Adam Silvera Wydawnictwo: We need YA Cykl: Infinity Cycle (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Fantasy Magic Lgbt Ya Young Adult Urban fantasy

Wyróżniona opinia i

Syn Nieskończoności

przeczytanych książek 156 napisanych opinii 110

Promienie i płomienie i jest dobrze.

Promienie i płomienie i jest dobrze.

Zaczęło się interesująco. Bardzo podobała mi się relacja dwóch głównych bohaterów, to, że ich bliskość pomimo różnic nie tylko było czuć, ale że miała ona sens, a nie została wciśnięta na zasadzie "jesteśmy rodzeństwem, więc musimy się kochać".

Wątek pracy nad PR-em był świetny – chociaż nawet z moją ograniczoną wiedzą widziałam, że nie wszystko było realistycznie oddane – ale niestety szybko się urwał.

Pozostałe wątki... No cóż, nie było to nic nowego, a przynajmniej nie na tyle, by się wyróżnić spośród innych pozycji z tego gatunku. Sama magia moim zdaniem nie została dobrze opisana i wyjaśniona, mimo że opisywanie świata i relacji zajęło prawie pół książki. Krótkie fragmenty z perspektywy pobocznych postaci były zbędne (można było pokazać ich historie i emocje w rozmowach, z innymi bohaterami jakoś się to udało),a jeśli zostały bardziej rozbudowane w następnych częściach, to cóż, nie dowiem się, czy są lepsze, bo nie zamierzam kontynuować serii.

Mam nadzieję, że tłumacz wykazał się większą kreatywnością w użyciu czasowników do opisu mowy, bo w oryginale „he said” i „she said” powtarzało się na okrągło i było szczególnie denerwujące w audiobooku.

Adam, pomimo całego uwielbienia, proszę skup się na "przyziemnych" książkach.

Adam, pomimo całego uwielbienia, proszę skup się na "przyziemnych" książkach.

Dobra książka, lekka, mila, przyjemna.
Jest potencjał na następne tomy :)

Dobra książka, lekka, mila, przyjemna.
Jest potencjał na następne tomy :)

Książka toporna do czytania przez dziwny styl chociaż świat został bardzo ciekawie wykreowany to brakuje szczegółów i świat sprawia wrażenie bardzo płytkiego

Trochę wystraszyło mnie oświadczenie na 3 stronie książki, że główny bohater jest gejem, ale na szczęście nie ma to w żaden sposób negatywnego wpływu na książkę (z czym już niestety się spotkałam). Historia jest w porządku, nawet ciekawa. Szybko się czyta. Bardzo miło spędzony czas i myślę, że sięgnę po 2 tom.

Jest to mój re-read książki (2023.01),miałam jakieś złudzenia że za drugim razem się mi spodoba, jednak nie książka jest bardzo przeciętna. Bardzo lubię autora i jestem na bieżąco z jego książkami, ale jak dla mnie Pan Adam, lepiej sobie radzi w obyczajówkach niż w fantastyce. Jest to jego najgorsza książka :/
Mam nadzieje że drugi tom będzie lepszy.

Mam nadzieje że drugi tom będzie lepszy.

Od samego początku kiedy zobaczyłam reklamę wydawnictwa tej książki w mojej głowie tkwiła myśl „muszę ją mieć” i wcale a to wcale się do niej nie pomyliłam.
Panuje przeświadczenie, że wielu czytelnikom bardzo ciężko się na samym początku połapać w historii. I nie ukrywam, może być i tak. Mnie czytało się te książkę od początku pięknie i idealnie. Nie mówiąc już o wątku dwóch chłopaków, którzy nieśmiało do siebie podchodzą by wyznać sobie miłość. Tak, ten wątek urzekł mnie najbardziej. Napisany w sposób bardzo nietuzinkowy, inny i delikatny. Co urzekło moje serducho .
Miłość braterska pokazana w całej historii, równie piękna. I po przeczytaniu owej historii przychodzi nam na myśl pytanie, czy taka miłość w dzisiejszych czasach jeszcze istnieje? No cóż. Na to musimy odpowiedzieć sobie sami.
Jak wiecie kocham fantastykę całym sercem. Będąc już starym wyjadaczem, wiem jedno, ta książka jest w mojej stercie top książek, które trzeba przeczytać choć raz w swoim życiu. Zakochałam się w niej od początku i ta miłość trwa do dzisiaj

Naprawdę nie wiem jak mam ocenić tę książkę, z jednej strony bardzo często się gubiłam w fabule, akcja była momentami nie jasna i ciężko było się połapać co się dzieje. Z drugiej natomiast strony... ZAKONCZENIE OK? Tylko i wyłącznie przez to mam ochotę przeczytać 2 Tom.

bardzo długo zwlekałam z recenzją tych pozycji, ponieważ kompletnie nie mam pojęcia co tak naprawdę chciałabym wam przekazać 😤

czy książki mi się podobały? nie koniecznie, czy wciągnęłam się w fabułę? początkowo owszem, czy polecam te książki na początek z fantastyką? absolutnie nie 😅

autor wrzuca nas od początku na głęboką wodę, ciężko się połapać gdy tak jak ja nie lubicie cofać się aby spojrzeć w słowniczek, w połowie książki nie byłam pewna czy wszystko dobrze zrozumiałam i czy w ogóle zdaje sobie sprawę na czym polega fabuła książki 👀

drugi tom na pewno podobał mi się mniej niż pierwszy, jest bardziej przewidywalny i mimo, że jest więcej zwrotów akcji byłam mniej zaangażowana niż przy czytaniu pierwszego tomu 🤷‍♀️

teraz bohaterowie…
nie mam pojęcia czy to był celowy zabieg czy nie, ale ja nie lubię żadnego bohatera w tej książce 😅 od samego początku aż do końca nie byłam w stanie polubić ani Emila ani Brightona, są tak źle wykreowani 😬 jedyną cechą charakteru Emila to to, że jest homoseksualny a Brightona, że jest youtuberem i nie mówię, że to coś złego, tylko, że jest to za mało!

niestety nie mogę wam polecić książek z tej serii :/