Tajemnice Korei Północnej

Okładka książki Tajemnice Korei Północnej James Pearson, Daniel Tudor
Okładka książki Tajemnice Korei Północnej
James PearsonDaniel Tudor Wydawnictwo: W.A.B. reportaż
reportaż
North Korea Confidential: Private Markets, Fashion Trends, Prison Camps, Dissenters and Defectors
W.A.B.
2013-03-13
2013-03-13
Agnieszka Sobolewska
Korea Północna Kim Dzong Un reportaż dyktatura

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Tajemnice Korei Północnej James Pearson, Daniel Tudor
Tajemnice Kore... James Pearson, Dani...

Zdumiewający opis funkcjonowania organizmu państwowego, który trwa tylko dzięki temu, że jest skorumpowany do cna. Wydawać by się mogło, że korupcja to rak, który zamienia państwa w państwa upadłe, ale nie w KRLD - tam korupcja jest ostatnim spoiwem, który trzyma paranoiczny reżim przy życiu.

Bardzo ciekawa książka, która przedstawiła mi KRLD taką jakiej jeszcze nie znałam.

znacie kanał Pozdro z KRLD na youtube? Osobom zainteresowanym Koreą Płn. polecam. A przy okazji polecam recenzję książki na tym właśnie kanale.

Trochę o strukturze społecznej, trochę o gospodarce, trochę o służbach, trochę ciekawostek, trochę zdjęć, czyli taki miszmasz. Chyba najlepiej to podsumować jako coś w rodzaju wprowadzenia w tematykę Korei Północnej.

Jako że pierwsze polskie wydanie książki było w 2013 roku, to treść mogła się już trochę zdezaktualizować.

Ciekawie opisane życie w KRLD. Mimo, że nie ma szans aby w tym temacie uniknąć kwesti polityki to autorzy starają się opisywać głównie codzinne aspekty życia ludzi w tym kraju. Dobrze opisana i przystępna w odbiorze.

Niestety mało wyniosłam z tej lektury. Mam wrażenie, że autorzy opisują jedynie pewną warstwę społeczną Korei (tę najbogatszą),twierdząc, że nie jest tak źle jak myślimy.
Daje 4, bo kilka ciekawostek było dla mnie nowością.

Daje 4, bo kilka ciekawostek było dla mnie nowością.

Czyli podsumowując, jak masz kasę to bez problemu możesz sobie zamieszkać w Korei Północnej XD

Ciekawa książka opisująca realia tamtego świata. Część informacji znałam a część poznałam z książki która zrobiła niesamowity reportaż o tym państwie. Myślę że daje do myślenia ta książka i jest warta przeczytania.

Jest to moja pierwsza książka o Korei i jest na tak. Przybliżyła mi troszkę zasady funkcjonowania tego systemu oraz pokazała jak społeczeństwo stera się go obejść :) Brakowało mi trochę bezpośrednich wywiadów z uciekinierami, ale sprawi to, że chętniej sięgnę po więcej.

#azjatyckilipiec z Agacią shubiektywnie
Nawet ciekawa pozycja - przesłuchana w audiobooku - dla mnie jako osoby z małą wiedzą o Korei, ale podskórnie czuję że jest dużo lepszych pozycji o Korei

#azjatyckilipiec z Agacią shubiektywnie

• Audiobooki