Wielkie Spektakle Natury. Reportaże przyrodnicze filmowców BBC

Wydawnictwo: Mak
przyroda
albumy
Pistacia

WIELKIE SPEKTAKLE NATURY to opowieść o najbardziej widowiskowych cyklicznych wydarzeniach przyrodniczych na Ziemi. Te epickie wydarzenia mają wpływ na rozległe obszary i życie tysięcy zwierząt - od największych morskich ssaków po najmniejsze mikroskopijne organizmy. Nasza niezwykła planeta jest pochylona pod kątem 23? Ten kosmiczny kaprys sprawia, że wraz z obieganiem Słońca zmieniają się na niej pory roku oraz dochodzi do powstawania szeregu zjawisk cyrkulacyjnych w atmosferze ziemskiej i w oceanach. W wyniku zastosowania najnowszej technologii i przełomowych technik filmowych te niesłychanie potężne siły przyrody zostały ukazane w Wielkich spektaklach natury. Dzięki temu możemy się przyglądać, jak sezonowe zjawiska przyrody - od zielenienia się traw w Serengeti po coroczne topnienie lodu w Arktyce - wpływają na losy zwierzęcych bohaterów tych dramatycznych wydarzeń.

[opis wydawcy]

basdzi | 2014-08-02