Przebudzenie legendy

Okładka książki Przebudzenie legendy Helena Dahlgren
Okładka książki Przebudzenie legendy
Helena Dahlgren Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Star Stable (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Star Stable (tom 2)
Znak emotikon
2020-09-21
2020-09-21
star stable seria star stable lisa konie jorvik jorvikipedia przyjaźń magia przygoda książki dla dzieci książki dla nastolatek

To było tak tragiczne, że brak słów. Sama fabuła ciekawa ale było tyle niepotrzebnych rzeczy, że myślałam że zrezygnuje. Jak ktoś lubi czytać ciagutki to spoko.

Każda z nich jest wyjątkowa, ale tylko razem mogą stawić czoła złu

Pradawna legenda zaczarowanej wyspy Jorvik głosi, że cztery przyjaciółki i czwórka ich obrońców ocalą świat przed złem. Po odnalezieniu tych słów w starej księdze, Lisa ze zdumieniem odkrywa, że ta przepowiednia jest właśnie o niej.

Rozpoczyna się wyścig z czasem – kto pierwszy odprawi Ceremonię Światła: cztery młode dziewczyny i ich ukochane konie, czy pozaziemski potwór Garnok mający na usługach mrocznych wojowników? Czy przebudzone w nich moce i siła przyjaźni wystarczą, by uratować wyspę?

Star Stable to spektakularna międzynarodowa gra online, którą pokochało już ponad 70 000 dziewczyn z Polski. Przeczytaj drugi tom powieści osadzonej w tym magicznym uniwersum, i przekonaj się sama, jak potężna jest przyjaźń.

Każda z nich jest wyjątkowa, ale tylko razem mogą stawić czoła złu

Rozpoczyna się wyścig z czasem – kto pierwszy odprawi Ceremonię Światła:...

Bardzo fajna książka dla koniar i koniarzy polecam z całego serca <3

Bardzo fajna książka dla koniar i koniarzy polecam z całego serca <3

Bardzo dużo ciekawostek o głównych bohaterkach Star stable.

Bardzo dużo ciekawostek o głównych bohaterkach Star stable.

Przebudzenie legendy to tom w którym możemy dowiedzieć się wiele tajemnic na temat przeszłości jak i przyszłości wyspy. Jeźdźcy Ciemności są coraz bliżej swojego celu, więc Jeźdźcy Duszy muszą działać szybko.
Początek historii bardzo mi się ciągnął. Najciekawsze były chyba rozdziały prowadzone przez Anne i Linde. Natomiast najlepsza akcja była dopiero w momencie odwiedzenia wiedźmy Pi. Bardzo żal mi Calliope, która została naprawdę źle potraktowana przez los.

Ten tom cyklu był znacznie gorszy. Ciężej było mi przez niego przebrnąć. Fabuła zaczęła się ciągnąć, a wątki rozwlekać. Doszło do tego, że miałam ochotę omijać rozdziały gdzie nie było Anne. Pozostałe dziewczyny całkiem przestały mnie interesować. Jednak zakończenie było nie najgorsze I z lepszym humorem wchodzę w trzeci tom.

Jeśli spodziewa się po tej książce bardzo zawiłej fabuły, pełnej zwrotów akcji, to można się rozczarować. Jednak jeśli spojrzy się na nią pod innym kątem - ma swój urok. Książkę czyta się bardzo lekko i przyjemnie, a opisy wydarzeń pobudzają wyobraźnię.

Kiedy tylko ujrzałam tą okładkę, po prostu musiałam mieć tą książkę. Przepiękny obraz koni, które tak realistycznie zostały ukazane. Młode dziewczyny podążające za czymś, lub z pomocą komuś. I wiecie co? W ogóle nie zawiodłam się powierzając moje emocje wzrokowi. Tak urokliwej i przejmującej książki dawno nie czytałam. Młode dziewczyny walczące o wolność swoich przyjaciół. Głęboka więź łącząca je z końmi, które potrafią wyczuć ich emocje. Przyjaźń, która stopiłaby nie jedno serce.
Czy wierzycie w legendy? Wiele się o nich słyszy, jednak czas upływający niesie za sobą zwątpienie. Co jednak, kiedy przeczytalibyśmy jedną z wielu, a ona okazałaby się być o nas samych? Czy podjęlibyście walkę ze złem? Czy chcielibyście ocalić setki istnień wiedząc, że jest szansa na niepowodzenie?
Cztery przyjaciółki i legenda. Wyścig z czasem i stawienie czoła wojownikom, którzy próbują unicestwić dobro. Magiczna siła przyjaźni, która będzie wystawiona na okropne próby.
Przepiękna książka dla nastolatków. Sama przypomniałam sobie jak wspaniale było, kiedy posiadało się przyjaciół. Zwierzaliśmy się sobie z największych tajemnic i jedna za drugą wskoczyłaby w ogień. Moc i czar, kiedy posiadamy kogoś, komu można się wypłakać w rękaw. Delikatne ramiona podobne do naszych, które otaczały nas spokojem i walką. W przyjaźni jest ogromna siła i to jest bardzo piękne. Tutaj dziewczynki ulegają największym poświeceniom, aby nawzajem się uratować. Niesamowite więzi łączące dziewczynki i konie, które towarzyszą im w każdej wyprawie. Gesty i pomruki, które sugerują, że mogą ze sobą rozmawiać. Ja wiem, że ktoś powie, że to dziwne, ale ja w pewnym momencie się wzruszyłam. Zdałam sobie sprawę, że pewne momenty z mojego życia przeminęły i nigdy nie powrócą. Pielęgnujcie przyjaźń, bo jest zbyt krótka. Kiedy uleci niczym mleczy puch, pozostaną nam tylko wspomnienia.
Wspaniale lekko się ją czytało. Historia wciąż brnęła do przodu wyzwalając pełne oczekiwania napięcie. Dla mnie dziesięć na dziesięć i polecam ją nastolatkom:-)

Książka opowiadająca o przyjaźni i walce dobra ze złem.

Książka opowiadająca o przyjaźni i walce dobra ze złem.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam