rozwiń zwiń

Przebudzenie legendy

Okładka książki Przebudzenie legendy
Helena Dahlgren Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Star Stable (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Star Stable (tom 2)
Znak emotikon
2020-09-21
2020-09-21
star stable seria star stable lisa konie jorvik jorvikipedia przyjaźń magia przygoda książki dla dzieci książki dla nastolatek

Przebudzenie legendy to tom w którym możemy dowiedzieć się wiele tajemnic na temat przeszłości jak i przyszłości wyspy. Jeźdźcy Ciemności są coraz bliżej swojego celu, więc Jeźdźcy Duszy muszą działać szybko.
Początek historii bardzo mi się ciągnął. Najciekawsze były chyba rozdziały prowadzone przez Anne i Linde. Natomiast najlepsza akcja była dopiero w momencie odwiedzenia wiedźmy Pi. Bardzo żal mi Calliope, która została naprawdę źle potraktowana przez los.

Ten tom cyklu był znacznie gorszy. Ciężej było mi przez niego przebrnąć. Fabuła zaczęła się ciągnąć, a wątki rozwlekać. Doszło do tego, że miałam ochotę omijać rozdziały gdzie nie było Anne. Pozostałe dziewczyny całkiem przestały mnie interesować. Jednak zakończenie było nie najgorsze I z lepszym humorem wchodzę w trzeci tom.

Jeśli spodziewa się po tej książce bardzo zawiłej fabuły, pełnej zwrotów akcji, to można się rozczarować. Jednak jeśli spojrzy się na nią pod innym kątem - ma swój urok. Książkę czyta się bardzo lekko i przyjemnie, a opisy wydarzeń pobudzają wyobraźnię.

Kiedy tylko ujrzałam tą okładkę, po prostu musiałam mieć tą książkę. Przepiękny obraz koni, które tak realistycznie zostały ukazane. Młode dziewczyny podążające za czymś, lub z pomocą komuś. I wiecie co? W ogóle nie zawiodłam się powierzając moje emocje wzrokowi. Tak urokliwej i przejmującej książki dawno nie czytałam. Młode dziewczyny walczące o wolność swoich przyjaciół. Głęboka więź łącząca je z końmi, które potrafią wyczuć ich emocje. Przyjaźń, która stopiłaby nie jedno serce.
Czy wierzycie w legendy? Wiele się o nich słyszy, jednak czas upływający niesie za sobą zwątpienie. Co jednak, kiedy przeczytalibyśmy jedną z wielu, a ona okazałaby się być o nas samych? Czy podjęlibyście walkę ze złem? Czy chcielibyście ocalić setki istnień wiedząc, że jest szansa na niepowodzenie?
Cztery przyjaciółki i legenda. Wyścig z czasem i stawienie czoła wojownikom, którzy próbują unicestwić dobro. Magiczna siła przyjaźni, która będzie wystawiona na okropne próby.
Przepiękna książka dla nastolatków. Sama przypomniałam sobie jak wspaniale było, kiedy posiadało się przyjaciół. Zwierzaliśmy się sobie z największych tajemnic i jedna za drugą wskoczyłaby w ogień. Moc i czar, kiedy posiadamy kogoś, komu można się wypłakać w rękaw. Delikatne ramiona podobne do naszych, które otaczały nas spokojem i walką. W przyjaźni jest ogromna siła i to jest bardzo piękne. Tutaj dziewczynki ulegają największym poświeceniom, aby nawzajem się uratować. Niesamowite więzi łączące dziewczynki i konie, które towarzyszą im w każdej wyprawie. Gesty i pomruki, które sugerują, że mogą ze sobą rozmawiać. Ja wiem, że ktoś powie, że to dziwne, ale ja w pewnym momencie się wzruszyłam. Zdałam sobie sprawę, że pewne momenty z mojego życia przeminęły i nigdy nie powrócą. Pielęgnujcie przyjaźń, bo jest zbyt krótka. Kiedy uleci niczym mleczy puch, pozostaną nam tylko wspomnienia.
Wspaniale lekko się ją czytało. Historia wciąż brnęła do przodu wyzwalając pełne oczekiwania napięcie. Dla mnie dziesięć na dziesięć i polecam ją nastolatkom:-)

Książka opowiadająca o przyjaźni i walce dobra ze złem.

Książka opowiadająca o przyjaźni i walce dobra ze złem.

Początek był trochę nudny, dopiero później zaczęła się prawdziwa kontynuacja przygód Alex, Anne, Lindy i Lisy. Przyjaciółki jako Jeźdźcy Duszy muszą panować nad tym co się dzieje na wyspie Jorvik i nie dopuścić do tego, żeby rozprzestrzeniało się zło. Dodatkowo mają utrudnione zadanie, bo Jeźdźcy Ciemności chcą je uwięzić. Ale one posiadają niezwykłe więzi ze swoimi końmi- Tin-Canem, Starshine'm, Concorde'm oraz Meteorem i i władają mocami słońca, księżyca, gwiazd oraz błyskawicy. Książka kończy się niespodziewanie i sprawia, że od razu chce się przeczytać trzecią część.

Na półkach: , , , ,

Cudowna kontynuacja, nie mogę się doczekać 3 części!

Cudowna kontynuacja, nie mogę się doczekać 3 części!

Magia, przyjaźń, walka dobra ze złem – to wszystko znadziecie w tej książce. Choć, ku mojemu zaskoczeniu, okazało się, że jest to książka dla nastolatek – przeczytałem ją z chęcią. Przyznam, że początek nie był porywający – być może wpłynął na to fakt, że nie byłem wtajemniczony w pierwszą część StarStable. Niemniej, z każdym kolejnym rozdziałem książka stawała się coraz ciekawsza.
Ale do rzeczy. "Przebudzenie legendy" to ziszczenie się starożytnej legendy o czwórce odważnych dziewczyn, które mają ocalić świat. Tym razem muszą stawić czoła Garnokowi, prastaremu potworowi morskiemu, odbierającemu ludziom dusze. Po tysiącach lat niewoli w głębinach morskich, stwór usiłuje zerwać swe kajdany i wrócić na Ziemię, by siać pustkę i zniszczenie.
W realizacji tego planu pomaga mu niejaki pan Sands. To postać dosyć interesująca. Niegdyś pokochał dziewczynę, która została niesłusznie oskarżona o uprawianie czarów. Poddano ją kilku próbom (wymyślnym torturom...), które wprawdzie przyniosły jej uniewinnienie, ale nadwerężyły jej zdrowie. Nic przeto dziwnego, że wkrótce opuściła ten nieszczęsny padoł. Sands, zakochany w niej do szaleństwa nie potrafił pogodzić się ze śmiercią ukochanej. Za wszystko obwiniał mieszkańców Jarvik, których postanowił ukarać. Zrozpaczony i pełen nienawiści, oddał się na usługi wspomnianego Garnoka, który obiecał pomóc zrealizować jego marzenia (o przywróceniu ukochanej do życia), ofiarowując mu równieś nieśmiertelność, w zamian za... uwolnienie morskiej czeluści. Tak więc, Sands od kilkuset lat snuje plany uwolnienia bestii, oraz wywarcia zemsty na ludziach. Tworzy mroczną organizację – Dark Core – z którą współpracują inne dziewczyny obdarzone magiczną mocą oraz końmi ciemności.
Temu wszystkiemu stawić czoła muszą nasze cztery niezwykle odważne i oddane sobie przyjaciółki – Alex, Linda, Lisa oraz Anne. Są one Jedźcami Dusz, mającymi za zadanie ochronę ludzkości oraz niezwykłych koni – Tin-Cana, Starshine'a, Meteora oraz Concorde'a. I to właśnie ich konie są przyczyną czy motywem głównym powieści. Dziewczęta muszą je ocalić przed łapami Sandsa, który pragnie wykorzystać moc Starbreed'ów, aby uwolnić legendarnego Garnoka. Jeśli nie podołają, świat czeka apokalipsa...
W książce spodobało mi się to, że opowiada o tym, że niezależnie od opresji, w naprawdę beznadziejnych sytuacjach, nadal pozostaje w nas iskierka nadziei. Wydaje mi się, że celem Autorki było właśnie pokazanie, że ten mały promyk nadziei jest w stanie wszystko zmienić, i to na lepsze. To ona jest naszym napędem, to ona trzyma nas przy życiu. I sądzę, że powinny o tym pamiętać zwłaszcza młode dziewczyny, do których skierowana jest powieść. Przecież zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał was wesprzeć. Zawsze można się podnieść i pójść do przodu. Zawsze.
Star Stable Przebudzenie legendy to nie tylko opowieść o magicznych mocach, kosmicznych stworach czy potworach. Moim skromnym zdaniem, to również uniwersalna opowieść o prawdziwej przyjaźni, takiej przekraczającej granice, bezgranicznie oddanej, czasem skomplikowanej, ale zawsze niesamowicie potrzebnej.
Z chęcią zdradziłbym wam zakończenie, ale byłoby szkoda pozbawić was ponętnej przygody. Spytacie czy poleciłbym ją waszym córkom – zdecydowanie. StarStable to nie tylko przygoda, ale nauka o tym, co powinno być ważne w życiu każdego człowieka. Gorąco polecam.

Ps – moja 12-letnia córka była oczarowana. I sam nie wiem czy bardziej zajęły ją przygody dziewczyn, czy przyjaźń pomiędzy człowiekiem a końmi.

"Książkę otrzymałem/otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl"

Wartka, sensacyjna akcja, zakończenie zachęcające do przeczytania
nastepnej części - to sprawia, że książkę czyta się z zaciekawieniem a myślę, że młodzież nawet z wypiekami na twarzy. Jednak po jej przeczytaniu bardziej w pamięci ma się wszechobecna magię niż przyjaźń łączącą główne bohaterki...

Wartka, sensacyjna akcja, zakończenie zachęcające do przeczytania

Kilka dni temu dostałam świetną książkę od wydawnictwa Znak emotikon Heleny Dahlgren.
Jest to drugi tom powieści. Pierwszy ,,Tajemnica Złotych Wzgórz '' bardzo mi się spodobała, także z wielka chęcią i ciekawością zabrałam się za lekturę z moja 7-letnia córka. Książka oczarowała Nas i totalnie pochłonęła już od pierwszych stron... także wyruszyliśmy w pełna przygód oraz magii wyprawę z czterema przyjaciółkami-Jeźdźcami Dusz- Lisą, Alex,Linda i Anne. Dziewczyny łączy nie tylko niesamowita przyjaźń ale również ogromna miłość do koni. Niestety już na początku książki okazuje się ze koń Lisy zostaje porwany a koń Annie został wysłany w jakieś nieznane miejsce. Dziewczyny oczywiście postanawiają uratować swoje STARBREEDY. Zaczyna się pełna emocji i przygód wyprawa. Przyjaciółki muszą zmierzyć z presja czasu i wielkim niebezpieczeństwem. Czy uda się im pokonać wroga?, odzyskać konie?, uratować wyspę?... Po odpowiedzi na te pytania i jeszcze więcej zapraszam do przeczytania świetnej książki Star Stable.

Polecam dla każdego młodego Jeźdźca, miłośnika cudownych Koni. Pomimo, że książka jest dla troszkę ,,starszych dzieci'' mojej 7-letniej córce bardzo przypadła do gustu. Polecamy z całego serca drugi tom Star Stable, również wszystkim miłośnikom gry online. My jeszcze nie miałyśmy okazji zagrać ale myślę, że to już tylko kwestia czasu... polecam _Kama_czyta_

Helena Dahlgren Przebudzenie legendy Zobacz więcej