Kamienny krąg

Okładka książki Kamienny krąg Helena Dahlgren
Okładka książki Kamienny krąg
Helena Dahlgren Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Soul Riders (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Soul Riders (tom 2)
T2:B2 Ödesryttarna. Fången i Pandoria
Znak emotikon
2022-10-26
2022-10-26
Natalia Szczypuła

,,Bo Eva miała rację. Elizabeth też to czuła: historia zataczała koło. Ponad dwadzieścia lat wcześniej łącząca je siostrzana więź została zerwana. Młoda kobieta straciła życie. Czy tak będzie i tym razem?"

Nie mogłam długo czekać za kontynuacją przygód moich ulubionych bohaterów, dlatego zabrałam się od razu za kolejną część! Ale ile tu się działo! Dużo więcej niż ostatnio i niestety bardziej smutno. Bowiem jedna z dziewczyn jest w Pandorii, a przecież wiadomo, że im dłużej tam przebywa, tym bardziej jej ciało staje się niematerialne. Bardzo chciałaby się z niej wydostać, jednak coś jej na to nie pozwala. Trzy pozostałe dziewczyny zbliżają się do kamiennego kręgu, a ich myśli coraz bardziej pozostają czarne. Wciąż nie potrafią uwierzyć w zdradę Mine, tym bardziej, że bez jej pomocy mogły stracić na zawsze jedną z nich. W późniejszym czasie, kiedy jednak Mine się pojawia, praktycznie znikąd, nie chcą wierzyć w jej słowa. Nie po tym jak wcześniej ich okłamała. Jak sądzicie, czy kamienny krąg je powstrzyma? Co zrobić, by przedostać się do tego świata? Dziewczyny radzą się nawet druidów, lecz początkowe myśli nie należą do najweselszych. Poruszony jest tu także sam wątek Mine, która wahała się komu ma pomóc. Głos, który do niej przemawiał nie był przyjaźnie nastawiony do Jeźdźców Duszy. Kusił ją i zwodził, niemal oplatał swoimi mackami całkowicie izolując od prawdziwego uczucia, które tak naprawdę wewnątrz niej chciało postępować inaczej. Jak zatem wytłumaczyć dziewczynom, że żałuje co zrobiła?
Oj ale tu było emocji! Autorka nie zapomniała o końcowym przesłaniu, do którego powinniśmy dojść sami. Uczy, że prawdziwa przyjaźń nigdy nie przemija, a ta wystawiona na próbę pokazuje, kto tak naprawdę na nią zasługiwał. Pielęgnuje miłość do zwierząt, a w tym wypadku do koni, które są wierne osobom, które o nie dbają. Posiadają szósty zmysł, który przestrzega przed niebezpieczeństwem, dlatego nie należy ich do niczego zmuszać. Jednym zdaniem, to seria, która rozwija wyobraźnię i pielęgnuje dobro, dlatego bardzo ją polecam!

Tak jak się spodziewałam po pierwszym tomie, była to cudowna książka.
Bardzo podobało mi się wspaniałe rozwinięcie głównego wątku, jaki był ukazany w poprzednim tomie.

Pozycja zaskakiwała mnie w każdym momencie, na początku jak i na samym końcu, swoją drogą zakończenie było wyśmienite.
Autorka bardzo się postarała, co było według mnie widoczne.
Bardzo dużo zwrotów akcji, które były naprawdę ciekawe i trzymające w napięciu.

Jak już uchwyciłam książkę w dłoń, nie dało się jej odłożyć. Bohaterowie nam się nie zmieniają, są Ci sami co poprzednio, ale przechodzą w nich różne zmiany.
Jeźdźcy duszy znów mają nie lada wyzwanie, a przeciwności losu nie odpuszczają ich na krok.
Po której stronie stanie Mina, I czy tak naprawdę wszystko jest takie, ja się wydaje?
(Tutaj nie chcę spoilerować, więc więcej na ten temat się nie wypowiem, choć wiem, że byłoby dużo do powiedzenia )
Nie wielkie, chwilowe zwolnienia akcji szykowały czytelnika na wielkie BOOM!

Powiem Wam, że bardzo ciężko mi coś o tej książce opowiedzieć, niż po prostu ,że jestem zachwycona.

Mogę śmiało powiedzieć, że jak dla mnie, nie było widać tu żadnych minusów, a jedynie wielkie zaangażowanie autorki.

Doszły mnie słuchy, iż będzie to trylogia, więc z niecierpliwością czekam na 3 tom. Jak na razie polecam obie części cały serduszkiem.

Tak jak się spodziewałam po pierwszym tomie, była to cudowna książka.

Autorka bardzo się postarała, co było według mnie widoczne.
Bardzo dużo zwrotów akcji,...

26 października swoją premierę ma drugi tom serii Soul Riders Heleny Dahlgren.

Anne przepadła. Alex, Lisa i Linda nie mogą uwierzyć, że straciły ją w różowych odmętach Pandorii. A wszystkiemu winna jest Mina! Jak mogła tak zdradzić ich zaufanie?

Jedno wiedzą na pewno, zrobią wszystko, żeby odzyskać Anne. Zmęczone, głodne i niewyspane udają się do Kamiennego Kręgu, by zasięgnąć rady druidów i szukać pomocy w odtworzeniu portalu do Pandorii. Wiedzą, że muszą szybko się tam dostać, zanim ta dziwna kraina odciśnie na Anne trwałe zmiany.

W tym samym czasie pewna kobieta czuje jak jej serce ponownie zostaje rozdarte. Wiele lat temu straciła przyjaciółkę, a teraz Pandoria próbuje zabrać jej... córkę. Eva postanawia opowiedzieć swoją historię i historię zniknięcia Caroline nowym Jeźdźcom Duszy. W głębi serca ma nadzieję, że to pomoże im zrozumieć te zagmatwane wydarzenia i uratować Anne.

I jest jeszcze Mina. Mina, która czuje się tak bardzo oszukana przez bliskich. Mina, która sama nie wiem czy jest dobra czy zła. Dziewczyna postanawia naprawić swoje błędy, ostrzec Jeźdźców Duszy przez tym czym stała się Caroline i uratować przyjaciółkę, którą zdradziła.

Ale czy nie jest za późno? Co wydarzyło się 25 lat temu? Jaki ma to wpływ na teraźniejsze wydarzenia? Czy dziewczętom uda się dostać do Pandorii i uratować Anne? Jaką rolę tym razem odegra w wydarzeniach Mina? I kto lub co kryje się pod powłoką Caroline, uwięzionej ponad dwie dekady temu w Pandorii.

Muszę przyznać, że połknęłam ten tom z zapartym tchem. Akcja trzyma w napięciu, a kolejne wydarzenia zazębiają się z poprzednimi. Autorka umiejętnie przeplata cechy bohaterów, powolutku dopuszczając nas do odkrywania wraz z nimi historii Jorvik.

Polecam! I czekam z niecierpliwością na kolejne tomy❤️

26 października swoją premierę ma drugi tom serii Soul Riders Heleny Dahlgren.

„Łatwiej jest udawać, że zaakceptowało się dany stan rzeczy, niż rzeczywiście mu się poddać.”

Mina zdradziła Jeźdźców Duszy i Anne, która przepadła bez śladu. Jej przyjaciółki obwiniają się za to i zaczynają szukać pomocy u druidów i Elizabeth. Okazuje się, że kamienny kręg, magiczne miejsce, również jest zagrożone. Wie o tym tylko… Mina. Co zrobi z tą wiedzą?
Postać z rozbitego lustra manipuluje i rozbudza zło w sercach. Chęć zdobycia przez nią władzy i zemsta powoduje, że do gry dołączają Jeźdźcy Ciemności. Mina staje przed trudnym wyborem. Czy posłucha swojego serca?
Evergray otwiera bramę do Pandorii. Dziewczyny z Elizabeth odnajdują Anne zamkniętą w krysztale. Czy nie jest za późno? Czy uda się ją uratować?

To kontynuacja historii, która trzyma w napięciu oraz jest pełna mrocznych tajemnic i magicznych zjawisk. Nie jest gorsza od 1 tomu, a nawet pokusiłabym się stwierdzeniem, że jest dużo lepsza.
Autorka wplata w nią życiowe problemy, które spotykamy w realnym świecie.
„(…) osoby unikające odpowiedzialności raczej nie przejmują się wyrzutami sumienia”. Ona sugeruje, aby zastanowić się nad swoimi wartościami oraz nad tym, czy potrafimy przyznać się do winy i przeprosić. Ważne jest również, aby nie zamiatać niczego „pod dywan, niezależnie od tego, jak trudno się o tym rozmawia”. Szczerość i jeszcze raz szczerość wobec bliskich ludzi jest bardzo ważna, a „(…) nienawiść płonie mocniej niż wszystkie oznaki miłości razem wzięte”.
Uwielbiam książki, które wraz z historią mają przesłanie. Ta seria to ma. Czyta się ją na jednym wdechu i nie ma się ochoty zakończyć przygody na jednym tomie. Ja czekam z niecierpliwością na kolejny.

Jeśli nie wiesz jak spędzić drugi jesienny wieczór, a lubisz historie z dreszczykiem, to ja Ci podpowiem raz jeszcze – miękki koc, ciepła herbata i ta książka. Gwarantuję, że nie pożałujesz. A może nie muszę już podpowiadać, bo wiesz co warto zrobić?

Postać z...

Bardzo ciekawa, polecam.

Bardzo ciekawa, polecam.

Zapraszam na moją opinię
"To niewiedza powoli pożera twoją duszę. Brak odpowiedzi jest najgorszą torturą."

Zapraszam na moją opinię

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

• .Posiadam 🏠
  • Chce mieć książka
  • Dziecięca 🐻
  • Literatura młodzieżowa
  • Star Stable

Dodaj cytat z książki Kamienny krąg