Lili w Krainie Baśni

Dreams
2019-09-25
2019-09-25
Grażyna Jenczelewska-Stolarczyk
lili baśń baśnie dladzieci liliwkrainiebaśni wydawnictwodreams literaturadziecięca

Książki dla dzieci to skarbnica wiedzy, odkrywanie świata, nauka poprzez zabawę.

Najważniejsze to aby zacząć czytać z dzieckiem jak najwcześniej. Czytając na głos, opowiadając historię, opisywać ilustracje czy zadawać pytania.
W przypadku małego dziecka jest to kilka minut, ale starsze potrafi już dłużej utrzymać zainteresowanie i wciągnąć się w historię.
Angażujmy dziecko w czas z książką poprzez wybór książki czy przewracanie stron.

"Lili w krainie baśni" to piękna opowieść o dziewczynce, która jako niemowlę została znaleziona przez starą kwiaciarkę i ta wychowywała ją jak córkę.
Gdy Lili ma dziewięć lat, postanawia odnaleźć swoją mamę. Wyrusza w długą wędrówkę, sama nie wie dokąd. Jednak na jej drodze staje wędrowiec, który wszystko odmienia...
Czy uda jej się odnaleźć prawdziwą mamę?
Dlaczego ją porzuciła?
Czy przepowiednia będzie mogła się dopełnić?
Jak to w bajkach bywa wszystko dobrze się kończy.
Lili dostarczy małemu czytelnikowi nie lada przygód.
To piękna opowieść o czynieniu dobra dla ludzi i zwierząt, o postępowaniu odważnie, o trosce wobec innych oraz poszukiwaniu swojego miejsca w świecie.
Jednak to co najważniejsze chciała nam autorka przekazać to,aby pamiętać, że dobro zawsze zwycięży.
Książka jest pięknie napisana i cudownie wydana. Język jakim posługuje się autorka to prawdziwa uczta dla małego czytelnika. Wszystkie opisy, myśli, dialogi dokładnie przemyślane.

Jako rodzic szczerze polecam.

Angażujmy dziecko...

Niezwykła opowieść o dziewczynce, która została znaleziona i wychowana przez starą kwiaciarkę.
Gdy kończy 9 lat postanawia odnaleźć swoją mamę i wyrusza w długą podróż, która dzieje się w magicznej Krainie.
Ta książeczka opowiada o trosce o innych, o odwadze i poszukiwaniu swojego miejsca w świecie. A także o tym że dobro zawsze zwycięża zło.
Śliczne ilustracje, walka dobra ze ZŁEM w magicznej krainie, ogrom miłości, przyjaźni, odwagi sprawia że dziecko jest bardzo zainteresowane przygodami Lili a sama historia wciąga od pierwszych stron.

Ogromny plusem jest twarda okładka, dzięki której książeczka na pewno zostanie i posłuży nam dłużej.

Dzieci lubią historie w których dzieje się magia a główna bohaterka to mądra dziewczynka która przeżywa ciekawe przygody.
Książeczkę polecam.

Śliczne ilustracje, walka...

Lili wychowuje kwiaciarka i choć jest dla niej jak mama, a ona traktuje ją jak własną córkę, dziewczynka chce odnaleźć swoją prawdziwą mamę. Wyruszając w podróż w nieznane, tak naprawdę nie wie, czego może się spodziewać, gdzie ma dotrzeć, aby spełnić swoje marzenie i odnaleźć mamę. Lili spotyka dziwnego wędrowca, trafi do magicznego Baśniowego Świata, gdzie zły Baśniarz chce pisać złe baśnie i siać zło na ziemi. Czy dziewczynka pokona Baśniarza? Czy odnajdzie mamę? Jakie przygody przeżyje?....
Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2020/09/dreams-wydawnictwo-ksiazka-pt-lili-w.html

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
Dzieciństwo to czas, kiedy baśnie uczą wielu ważny rzeczy. Pojawiają się różni bohaterowie i ci dobrzy i ci negatywni, których złe intencje niszczą piękny świat. Podobnie było w Kranie Baśni, do której dziewięcioletnia Lili trafiła pewnego dnia....

Przenosimy się wraz z nią do ogromnego lasu, który z dnia na dzień traci swoje piękno z powodu zamiarów Złego Baśniarza, mieszkającego w Czarnym Zamku. I choć Lili znalazła się na leśnej drodze z powodów wyjątkowo osobistych, to przyjdzie jej się zmierzyć z kimś, kto próbuje zagrozić bajkowej krainie. Lili zamierzała odszukać swoją mamę, której nigdy nie poznała, ale tak naprawdę nie wie, dokąd się udać. Teraz jej misja okazuje się być sprawą priorytetową i dziewczynka zgadza się wziąć udział w ważnym przedsięwzięciu.
Opowieść o walce dobra ze złem to częsty motyw wielu opowiadań, ale kiedy w tle dostrzegamy tak obrazowe skutki działania negatywnych mocy, to tym mocniej kibicujemy małej Lili. Podróż w głąb tajemniczego lasu, a później do Czarnego Zamku to wielkie przeżycie, z którym dziewczynka musi poradzić sobie właściwie sama, ale jej dobre intencje i niewinność oraz przyjazne nastawienie do ludzi i zwierząt czynią tę podróż i wyzwanie znacznie łatwiejszym. Pomoc przyjaciół, nawet tych najmniejszych, jak Szpok -malutka wiewiórka - okazuje się bezcenna.

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

• Kupiłam Świat Książki