Rok na ulicy Czereśniowej

Okładka książki Rok na ulicy Czereśniowej Rotraut Susanne Berner
Okładka książki Rok na ulicy Czereśniowej
Rotraut Susanne Berner Wydawnictwo: Dwie Siostry Seria: Ulica Czereśniowa interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Ulica Czereśniowa
Dwie Siostry
2020-01-01
2020-01-01
dla dzieci wyszukiwanka

Okładka książki Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham Anita Jeram, Sam McBratney
Nawet nie wies... Anita Jeram, Sam Mc...
Okładka książki Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett
Feluś i Gucio ... Katarzyna Kozłowska...
Okładka książki Jeden dzień Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Jeden dzień Aleksandra Mizieliń...
Okładka książki Snów kolorowych, placu budowy Sherri Duskey Rinker, Tom Lichtenheld
Snów kolorowyc... Sherri Duskey Rinke...

Świetna książka obrazkowa! Mnóstwo szczegółowych ilustracji. Można przy niej spędzić rewelacyjnie czas, opowiedzieć mnóstwo historii i za każdym razem odkryć coś nowego. A najlepszą jej rekomendacją jest to, że moje dwulatki same po nią często sięgają! Polecamy ogromnie.

Jedna z moich ulubionych książek obrazkowych. Jej przeglądanie nigdy się nie nudzi.

Czytanie zaczęło się krótko po skończonym roczku i trwa w najlepsze przez całe dzieciństwo. Książka jest wspaniała i można ją czytać na wiele sposobów. Od "gdzie jest...", "Jak robi..." do szukania motywacji działań bohaterów.
Jedyny minus tak dużego wydania - książka jest ciężka i upadki jej szkodzą (nasza już mocno kochana i mocno posklejana).

Fantastyczna pobudzajaca kreatywnosc u dzieci ksiazka. Moj syn przeglada ja od ponad roku. Ciekawie jest oberwowac jak za kazdym razem znajduje nowe detale i opowiada coraz bardziej rozbudowane historie.

Dzieci uwielbiają tą książkę, za każdym razem ogląda się ją w nieco inny sposób, stwarza ona mnóstwo okazji do rozmowy z dziećmi na wszelakie tematy.
Jednak to zbiorcze wydanie ma minus, jako że jest to ciężka książka z grubymi stronami po dłuższej eksploatacji się wprost rozpada. Lepiej się zaopatrzyć w każdą porę roku osobno.

Całą serię oceniam bardzo wysoko. Wciąga i angażuje dziecko bez względu na to czy ma rok czy trzy lata i za każdym razem można odkrywać nowy szczegół i dopowiadać nową historię. Pozycja dla kreatywnych.

Kiedyś w jakiejś poczekalni po raz pierwszy zetknęłam się z książką z serii o ulicy Czereśniowej i mnie nie przekonała. Po wielu miesiącach sięgnęłam po ten tom i zmieniłam trochę zdanie. "Rok na ulicy Czereśniowej" to zbiorcze wydanie książek o porach roku i o tym, co dzieje się w nocy w tytułowej lokalizacji. Mojemu trzylatkowi książka bardzo się spodobała, z zaciekawieniem szukał na poszczególnych stronach szczegółów, które go zainteresowany, na przykład balonika, który uciekł. Dużym walorem książki jest to, że ilustracje są przejrzyste i czytelne, narysowane w realistyczny sposób. Nie wszystkie książki typu 1001 szczegółów są przejrzyste, co utrudnia korzystanie z nich z 2-3-letnimi dziećmi. No i plus za część o nocy.

Wydanie zbiorcze jest bardzo ładne, ale poszczególne części ulicy Czereśniowej wydane oddzielnie są wygodniejsze do analizowania dla małej osóbki, jaką jest mój trzyletni syn. Można rozłożyć się na podłodze i porównywać strony każdej pory roku.

Świetna książka! Prezent na roczek i sprawdza się już pół roku. Ulubiona książka przy, której dziecka znika na naście minut. Zdecydowanie książka na lata

Format książki jest trudny do oglądania.

Format książki jest trudny do oglądania.

• Dla dzieci
  • 📚 Mam na półce