Aż do chmur!

Okładka książki Aż do chmur! Emma Carroll
Okładka książki Aż do chmur!
Emma Carroll Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal literatura dziecięca
literatura dziecięca
Sky Chasers
Grupa Wydawnicza Foksal
2019-05-15
2019-05-15
Jacek Byra
przygoda lot balonem latanie marzenia

Okładka książki Zimowa magia Amy Alward, Emma Carroll, Berlie Doherty, Abi Elphinstone, Jamila Gavin, Michelle Harrison, Michelle Magorian, Geraldine McCaughrean, Lauren St. John, Piers Torday, Katherine Woodfine, praca zbiorowa
Zimowa magia Amy Alward, Emma Ca...

Emma Carroll w książce "Aż do chmur"
zgrabnie połączyła naukę, pracę, niebezpieczeństwo i przygodę!

Jesienią 1793 roku bracia Montgolfier wypuścili w przestworza
wielki balon unoszony ogrzanym powietrzem.
W koszu pod balonem znalazły się: owca, kaczka i kogut.

Jak do tego doszło?
Marzenia, plany, rysunki, wyliczenia, nauka.
Kolejne prototypy, nieudane próby, praca.
Angielscy szpiedzy próbujący wykraść notatki.
Wynalazcy, król, królowa
oraz dwójka dzieci i ich pupile:
syn jednego z braci Montgolfierów z kaczką
oraz ciemnoskóra bezdomna złodziejka z kogutem.
Ta dziewczyna z intruza zmienia się w obserwatorkę i współuczestniczkę niecodziennych wydarzeń.
Jest główną bohaterką i narratorką powieści, toczącej się w czasach, gdy kobiety mogły znacznie mniej niż dzisiaj.
Bystra, uważna, odważna, zaradna.

Autorka umiejętnie ciągnie nas w głąb tej historii, każe podążać za dziewczyną.
Nie pozwala się oderwać od lektury, dopóki balon nie poderwie się aż do chmur ;-)
Intryguje, wabi, komplikuje i chętnie czytamy dalej, chociaż przecież znamy zakończenie :-)

Emma Carroll w książce "Aż do chmur"
zgrabnie połączyła naukę, pracę, niebezpieczeństwo i przygodę!

Jesienią 1793 roku bracia Montgolfier wypuścili w przestworza
wielki balon unoszony ogrzanym powietrzem.
W koszu pod balonem znalazły się: owca, kaczka i kogut.

Jak do tego doszło?
Marzenia, plany, rysunki, wyliczenia, nauka.
Kolejne prototypy, nieudane próby,...

Przyjemna, osadzona w XVIII-wiecznej Francji za panowania Ludwika XVI i Marii Antoniny, historia o pierwszych próbach wzbicia się w niebo czyli lotu balonem. Główna bohaterka Magpie wraz ze swoim kogucikiem Coco jest uroczą rezolutną dziewczynką, ciekawą świata i bardzo bystrą. Historia jest typowo przygodowa, wciąga i jest naprawdę przyjemną lekturą. Opowieść dla starszych dzieci, ale zapewniam, że inne grupy wiekowe również powinny się przy niej dobrze bawić.

Zapraszam serdecznie na bookstagram:

Bardzo ciekawa książka . Na jej kartach poznajemu historię pierwszego lotu balonem i wszystkie perypetie bohaterów związanych z tym lotem. Chciałabym przeczytać tę lekturę jako młodszy czytelnik. Na pewno zachwyciłaby mnie bardziej niż teraz.

Czytałam ją dawno temu, ale pamiętam że mi się bardzo podobała

Czytałam ją dawno temu, ale pamiętam że mi się bardzo podobała

• Literatura dziecięca i młodzieżowa
  • Audiobooki
  • Dla Basi - polecane dla 12 latków
  • 2019 (121)

Dodaj cytat z książki Aż do chmur!