O rzeczach ważnych

2020-02-26
2020-02-26
Kościół wiara Polska Bóg

Słowa księdza arcybiskupa Rysia

Książka napisana w sposób jasny, prosty daje nadzieję na trudności w jakich znajduje się kościół. Polecam.

Słowo abpa Rysia jest bardzo wartościowe. Zawsze warto po nie sięgać. Polecam wszystkim.

"Każde "ja" potrzebuje tego, co nazywamy "ty". Bóg się utrudził, stwarzając nas w ten sposób, że nie potrafimy zrealizować samych siebie w izolacji".

"Panie! Pamiętaj nie tylko o ludziach dobrej woli, ale także o ludziach złej woli. Nie pamiętaj jednak zła, które nam uczynili. Zapamiętaj natomiast dobro, jakie w nas się zrodziło pośrodku tego doświadczenia. Zapamiętaj naszą przyjaźń, naszą solidarność, wzajemną pomoc, wytrwałość, wiarę. I kiedy Ci źli ludzie staną przed Tobą na sądzie, niech to właśnie dobro, które w nas się zrodziło, wyjedna im pełnię przebaczenia" (...) To jest modlitwa, której nauczył mnie być może najważniejszy ksiądz, jakiego w życiu spotkałem. Pokazał mi anonimową modlitwę zapisaną na kartce w obozie koncentracyjnym w Ravensbrueck."

Bardzo przyjemnie czytająca się książka, która ma w sobie taką prawdę, w dodatku bardzo prosto przedstawioną. Słowa są proste, czasami banalne, ale skłaniają do refleksji, a to chyba najważniejsze żeby przekaz dobrze dotarł do czytelnika.

Arcybiskup Grzegorz Ryś to jeden z prawdziwych pasterzy polskiego Kościoła. Zawsze otwarty na innego człowieka. Wielki teolog, który zawiłości Biblii potrafi przełożyć na język zwykłego zjadacza chleba. I tak podać ten przekaz, że każdy z nas potrafi go zrozumieć. A ta książka to zbiór jego homilii, które dotykają najważniejszych wyzwań dzisiejszego świata.
Powinniśmy dziękować Bogu za Arcybiskupa Rysia bo to przedstawiciel prawdziwego Kościoła Katolickiego w którym ostatnio tak wielu przebierańców.....

Powinniśmy...

Super polecam

Super polecam

• Lista życzeń
  • Ryś
  • Religia, rozwój duchowy
  • Wiara

Dodaj cytat z książki O rzeczach ważnych