Słodki kłamca

Katarzyna Bester Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Kobiece
2020-01-15
2020-01-15
romans zauroczenie wybór zdrada uczucie pożądanie miłość

Alek jest samotnym ojcem małego dziecka. Zdrada i rozwód z byłą żoną sprawiły, że stał się on zamknięty na nowe znajomości i relacje. Całą uwagę skupia wyłącznie na pracy i swojej córce. Niespodziewanie w jego życiu pojawia się Daria – nowa dyrektorka hotelu, w którym Alek jest zatrudniony. Początkowo ich relacja jest surowa i oschła, jednak z czasem wszystko ulega zmianie.

„Facet nie do wzięcia” to nie jest typowy romans, którego można się spodziewać. Ta książka mocno mnie zaskoczyła (oczywiście pozytywnie). Można powiedzieć, że przedstawione są tutaj dwie historie – ta która dzieje się w teraźniejszości i ta z przeszłości (ukazana w formie wspomnień). Muszę przyznać, że to bardzo ciekawe połączenie.

Historia przedstawiona w tej książce jest za razem słodka, jak i gorzka. Porusza bardzo trudne i ciężkie tematy, a mimo to dobrze się ją czyta, choć wywołuje ona wiele emocji. Autorka przedstawiła w tej powieści postać, o której rzadko się czyta – ojciec samotnie wychowujący dziecko.

Na ogromną pochwałę zasługuje to, jak przedstawieni są główni bohaterowie. Nie są oni typem tych idealnych, zawsze odnoszących sukcesy ludźmi, którym wszystko wychodzi najlepiej. Tutaj są to zwykli ludzie, jakich można spotkać w prawdziwym życiu.
Książka jest ciężka, a jednocześnie lekka. Trudna, ale zabawna. Zdecydowanie warta przeczytania!

Miałam już wcześniej styczność z książkami tej autorki, ale zupełnie nieświadomie zostawiłam sobie jej pisarski debiut „na koniec”.

Ale czy to źle?

„Słodki kłamca” to historia Stelli. Nauczycielki tańca, która przyłapała swojego chłopaka Gabriela na zdradzie. I to nie byle jakiej, bo z jej koleżanką z pracy.

Dziewczyna wprowadza się do swojej przyjaciółki Victorii, a swoje załamanie leczy lodami, których już powoli zaczyna brakować w okolicznych sklepach.

Kiedy Stella zaczyna szukać nowej pracy, a z pomocą przychodzi jej Alan - przyjaciel z dawnych lat, który załatwia jej rozmowę kwalifikacyjną w szkole tańca, w której sam pracuje.

W wyniku zbiegu okoliczności Stella poznaje Roberta, przystojnego właściciela sieci cukierni, z którym zaczyna umawiać się na randki.

A tuż po otrzymaniu nowej pracy, dziewczyna postanawia wynająć mieszkanie, przy okazji poznając zabójczo przystojnego sąsiada o imieniu Adam.

Czy któryś z panów okazał się tym, który pomógł Stelli po rozstaniu z Gabrielem? Tego musicie dowiedzieć się sami!

Książka może nie powala. Jest dość przewidywalna, ale przy tym bardzo lekka i zabawna, dlatego spokojnie można spędzić z nią przyjemny jesienny wieczór.

Ale czy to źle?

Dziewczyna wprowadza się do swojej przyjaciółki Victorii, a...

Stella przyłapuje chłopaka na zdradzie. Nie dość, że jej związek się zakończył, dziewczyna musi zmienić pracę i znaleźć nowe mieszkanie. Pomaga jej przyjaciółka, Victoria. Stella q końcu staje na nogi, a na horyzoncie pojawia się seksowny Robert - właściciel kawiarni i przystojny sąsiad Adam. Tylko czy Stella potrafi znów zaufać
mężczyznom? Co zrobi, gdy okaże się, że z Adamem łączy ją coś więcej niż tylko sąsiedztwo? Przekonajcie się sami...
Książkę czyta się szybko I przyjemnie. To lekki, zabawny romans, w sam raz na wakacje. Jest to debiut Autorki- ale całkiem udany. Czytałam już kilka książek Pani Kasi - lubię Jej styl, ma fajne pióro, tworzy sympatycznych bohaterów i historie.
Jeśli szukacie lekkiej rozrywki - polecam!

mężczyznom? Co zrobi, gdy okaże się, że z...

Książka pisana lekkim językiem. Krótka, więc czyta się szybko.
Ale ogólnie straszna. Jakby pisało to dziecko, które zachwyca się słowami kutas i mokre majtki. Już pomijając, że główna bohaterka jest tak durna i nierealnie naiwna, to reszta bohaterów wcale nie lepsza. Tytuł też całkiem odklejony, bo dotyczy (tak mi się wydaje) Roberta, który pojawił się na chwilę.
Dalej - od razu widać, że to polskie autorstwo. Aż boli.
Zdecydowanie bardzo słaba pozycja. Brak realizmu w tym wszystkim.

Książka pisana lekkim językiem. Krótka, więc czyta się szybko.
Dalej - od...

"Słodki kłamca" Katarzyny Bester, to książka lekka i momentami zabawna. Świetnie się sprawdzi w ramach odstresowania się po ciężkim dniu.

*Świat Stelli legł w gruzach, gdy przyłapała swojego chłopaka między nogami innej kobiety. Postanowiła zmienić pracę i miejsce zamieszkania. Gdy tylko postanawia zrobić sobie przerwę od chłopaków, los na jej drodze stawia dwóch przystojnych mężczyzn.
Robert jest właścicielem sieci kawiarni z najlepszą szarlotką na świecie, Adam zaś jej nowym pomocnym sąsiadem...*

Po wysłuchaniu "Ogrodnika", całkiem udanego romansu w dodatku zabawnego, zainteresowałam się innymi książkami Katarzyny Bester.
Niestety "Słodki kłamca" strasznie mnie rozczarował. Książka jest wyjątkowo nudna i trywialna, wpakowano tutaj wszystkie możliwe sytuacje rodem z amerykańskich komedii romantycznych, a fabuła w zasadzie nie istnieje. Nie wspomnę o kreacji bohaterów, bo postacie są stworzone na kolanie i prócz fikuśnych imion nie mają żadnych charakterystycznych cech osobowości.

Taka lekko naiwna bajka. Dobrze się czyta, nadaje się jako przerywnik między poważnymi pozycjami, arcydziełami.

"Słodki kłamca" czy będzie, aż tak słodki?
Stella przyłapuje swego chłopaka, między nogami innej kobiety. Postanawia zmienić pracę i miejsce zamieszkania. Na chwilę obecną nie chce mieć nic wspólnego z mężczyznami. Czy to jej się uda? Gdy na horyzoncie pojawia się Robert i Adam. Komu zaufa?

Do sięgnięcia po tę historię zachęciła mnie okładka. Książkę czyta się lekko i przyjemnie, napisana jest prostym językiem. W sam raz na jeden miły wieczór. Chociaż akcja jest przewidywalna, bez jakiegokolwiek zaskoczenia, jednak rozdziały mijały mi nie wiadomo kiedy. Jeżeli ktoś nie wymaga od książki zbyt wiele, miło spędzi z nią czas.

"Słodki kłamca" czy będzie, aż tak słodki?

Dosyć dużo zbiegów okoliczności, ale nie było najgorzej. Tylko nic też nie zachwycało.

[RECENZJA]
SŁODKI KŁAMCA
Autor: Katarzyna Bester
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Premiera: 15.01.2020

SŁODKI KŁAMCA to debiutancka książka Katarzyny Bester. W styczniu minie 2 lata odkąd trafiła do rąk Czytelniczek. W końcu udało mi się ją nadrobić. Chociaż zbiera różne opinie to ja mogę ją określić jako „pierwsze koty za płoty”. Nie jest idealna, ale biorąc pod uwagę, że to debiut było całkiem ok. Może trochę za dużo nawiązań i skojarzeń erotycznych, ale książka jest krótka, czyta się bardzo szybko.

Główna bohaterka Stella jest nauczycielką tańca, właśnie dowiedziała się, że jej chłopak Gabriel zdradził ją z koleżanką z pracy. Dziewczyna jest załamana, pomocną dłoń wyciąga do niej Victoria – najlepsza przyjaciółka, bardzo szalona i zwariowana dziewczyna. Stella straciła wiarę w mężczyzn, zrezygnowała z pracy, by więcej razy nie spotkać kochanków. Obecnie szuka nowej pracy i mieszkania. Wkrótce poznaje przystojnego Roberta. Mężczyzna jest właścicielem kawiarni i zaprasza Stellę na pyszne ciacho i kawę. Oboje zaczynają się spotykać na niezobowiązujące randki. Dziewczynie udaje się znaleźć nowe mieszkanie, a przy okazji poznaje bardzo sympatycznego sąsiada Adama. Chłopak służy pomocą przy przeprowadzce, opowiada o sobie, pracy i swojej wspólokatorce Grecie. Czy Stella zapomni w końcu o Gabrielu? Którego z mężczyzn wybierze: Roberta czy Adama? Który z nich będzie słodkim kłamcą?

Fabuła SŁODKIEGO KŁAMCY jest przewidywalna i niezbyt odkrywcza. Ale nie brakuje w niej elementów zabawnych i lekkiego stylu. Dobrze znam już późniejsze książki Autorki i zdecydowanie wolę klimat świątecznych opowieści. Widać, że Katarzyna Bester rozwija się pisarsko, ma nowe pomysły na akcję i bohaterów. SŁODKI KŁAMCA to lektura na jeden krótki wieczór, dla osób które nie wymagają od książki zbyt wiele, chcę miło spędzić czas, najlepiej w towarzystwie słodkiego ciasteczka.

PS. Chodzicie do kina czy na film?

[RECENZJA]
SŁODKI KŁAMCA